Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-05-2024, 06:37:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 486
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 439
Total: 439

439 гости, 0 потребители

МАлко страничен поглед

Започната от nubizus, 08-10-2008, 14:32:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nubizus

http://www.appleinsider.com/articles/08/10/07/apple_co_founder_says_ipod_has_about_run_its_course.html


http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/mediatechnologyandtelecoms/3145691/Steve-Wozniak-interview-iconic-co-founder-on-the-iPod-iPhone-and-future-for-Apple.html

Това е и моята гледна точка, Стиви се е доказал в сверата на продажбите и маркетинга. Обаче в съвременния свят не винаги калкулацията и спекулацията са движещата енергия.

Becko

... не мисля че уоз може да бъде достатъчно компетентен за да коментира това което епъл правят все пак той е фен на фрий софтуера което в тотално противоречие с бизнеса и качеството на продуктите ... страшното е че епъл вече не го правят ... няма иновации няма смели идеи и радикален дизайн ... няма нищо което да отличава епъл от останалите така както беше преди години в хардуерната част ... софтуера обаче е друго нещо и там итюнс с магазина и ипода показаха на всички как трябва да се прави ... дори и години след стартирането му няма НИЩО което дори да се доближава ... ОСа е добър само хардуера е смотан и уникално ретро с тези интели дизайнвани от прадедите ни.

... стиви е на финала и е дал толкова много на света че трудно някой може да го измести ... дано обаче да се намери някой който да запълни огромната дупка която ще остане след него ... дано

XXwolf

нещата може коренно да се променят: с изключение на процесорите (интел), всички други компоненти ще са различни от сегашните, а алуминиевите тела ще се произвеждат с лазер и водна струя вместо сегашното щамповане. всичко това ще става не в ROC или PRC а в новата супер модерна и тайна фабрика на apple в republic of california - ако клюките се окажат истина...

eek

След кратко умуване ми хрумват две неща:

1. В сравнително млада индустрия каквато е ИТ (строителството или икономиката, например, се се развивали поне стотици години) е нормално "големите изобретения" да са повече. Това не може да продължава до безкрай, обаче: след бързото развитие в началото, постепенно ситуацията почва да се стабилизира и в един момент се оказва, че иновации не могат да се правят всеки шест месеца или всяка година.

Мисля, че ИТ постепенно почва да става по-mature, и самО по себе си това не е лошо. Но след като основите са поставени и са стабилни => иновациите и великите изобретения ще се случват по-рядко и ще изискват повече усилия, умения и опит.

Това ме води към две...

2. Джобси също е наясно (предполагам доста преди Уоз), че ипода няма да е хит форевър. Затова пусна ифоне (и предполагам, до голяма степен, се надява ифонето да повтори успеха на ипода, но също и да направи масова платформа, където с мак ос все пак не успя съвсем) :)

Струва ми се, обаче, че Джобси взима малко пример и от успеха на майкрософт (software is key) и до някаква степен фокусът на аппле се е изместил.

На пазара има и други устройства с мултитъч, но защо ифонето е хит? (Освен заради причини, като ефекта от маркетинговата стратегия на аппле), най-вече заради доста обективната причина, че досега няма мултитъч устройство с по-добро (по-красиво, -интуитивно) интерфаце от на ифона. Доста подобно на ипода, нали? :)

Цитат на: "John Gruber"There is something to be said for the fact that the phone with the strongest brand in the world has no visible branding whatsoever on its front face. (source)

nubizus

Абцолутно съм съгласен за Стиви дето зима акъл от Били.
Ма има да мечтае да го стигне по печлби.
Парадигмата в която обаче си стоят Апъл е софтуер към хардуер.
Нещо, което ще започне да им тежи. Реално те не произвеждат железото, те го измислят, което си е чудна загуба. Та в този ред на мисли единствената вратичка с която могат да имат главоломен растеж е да се отдадат на това, което могат най добре: софтуера. И да поотворят малко нещата. Айфона е хип продукт. И така до другия хип продукт.
Кура е че ако искаме иновация, ни трябва иновативно мислене не иновативен хардуер. А Стиви е дърт. Тоест ако можеше тази енергия, която е имал едно време да се прехвърли сега, нямаше да знаеме къде сме. Все пак бранда засенчва човешкото, той е идеализиран и представлява синтезис на очаквания и реализация. Ние веднъж усетили максималната му сила, трудно се задоволяваме с компромис. Но тва е живота:))) Нищо не е вечно.

koki4a

Незнам какво толкова много се дъвчат нещата. Аз например виждам много яки неща за Apple от цялта работа със затворения софтуер.

Аз понеже работя за web и това е една много отворена платформа така да се кажи си блъскам главата да работя за 1231534423 браузера и то с историческа разлика от половин десетилетие по между им.

Нека си продават хардуера ябълките ... супер са. Нова ос... за 6 месеца поне 40% от потребителите са ъпгрейднали... а новите са с новата.

Представям си колко корпоративни мрежи бачкат още на NT.

Вижте ся! Винаги ще има иновации и разни джаджи ама това че ние живеем в един виртуален свят дето има Undo и Redo не означава че и останалите го правят. Когато има нещо интересно и полезно за да навлезе трябва да се направи инфраструктура и още сумати неща. Щот като става върпос за милиони клиенти трябва да имаш и възможността да им огаждаш на тия хора.

Ние тука пищим щот неможем да се разберем с 5 клиента на кръст ама е лесно да се критикуват другите.

Всички оплюха Air тука като го видяха ама Чбълките си направиха бизнеса. Всяка секретарка, журналист, писател с машини на по 4 години с 800MHz процесор си взеха новият готин лаптоп. И проверете какъв е делът на Leopard в момента. Тук виждам как някой се прави на Балмър и вика "Developers, Developers". Щот хората знаят че е важно за един програмист колко различни версии трябва да поддържа.

Аз съм адски доволен от това което виждам при ябълките в момента. Мак Бука е невероятна машина. Върши всичко което ми трябва и то лесно. Това е основно заради софтуера. И които не е пускал софтуерен продукт той не знае колко е трудно да направиш нещо толкова изпипано. Не опира само до пари вервайте ми! Як лаптоп яки джаджи ама живота няма да ми мине в интернет момчета....

Вечерно време не си лягам с новия лаптоп а с живо същество. Тази религиозна почти мания, на която и аз бях подвластен не е добре за нашето здраве. Помислете малко ... машините са на поне 10 години по напред като технология в хардуерно отношение. Какво направиха Google и то със скапани машини?

Не ни трябват джаджи а софтуер! Може да се появи нещо ново и ябълките да си ядът ноктите както са сега от Микрософт. Ама мен не ми дреме кой колко пари е изкарал аз си знам заплата. Знам колко пари ще похарча за софтуер и знам колко за новият ми мотор! Щот нета почва да ми омръзва.

Ай сиктир!

ОБЪРНЕТЕ МАЛКО ВНИМАНИЕ НА ЖЕНИТЕ/МЪЖЕТЕ СИ!
ТЕ ИМАТ ОТГОВОР НА ЕКСИСТЕНЦИАЛНИТЕ ВЪПРОСИ! :)

eek

Ама нещата са свързани (софтуер и хардуер) :)

Затова Стиви няма да се откаже сам да прави джаджите. Шото софтуера не можеш да го иновираш лесно, когато хардуера виси и го определят вендорите (които в повечето случаи имат грозна визия за нещата...). Освен това, софтуера се крадне :) Ифонето се купува, също както се купуват бижута и други предмети, на които е доказано, че хората се радват повече и по-лесно. По-лесно е да ги убедиш да си купят някаква джаджа, отколкото софтуер, кристализиран под формата на двд-та.

А уина е боза, отчасти защото се опитва да върви на секакви машини. Верно, и лайнукса върви на секви машини, ама огромната армия от опнатсорс фенове непрекъснато копа. И ако не беха убунту форумите, убунтуто също немаше да върви както тряа на лаптопа ми.

Софтуер, правен за секакъв хардуер, дава average user experience. Джобси това не го устройва :) hw+sw комбинацията е важна и той няма да се откаже от нея. Чакам да видя с андроида на гоогле кво ше стане... :)

fpyyh

не вярвам да се откажат от хардуера, според някакво проучване iphone-ите струват около $140-$150 като части, всичко нагоре е печалба. старото нано беше май $50-60 за малкото при цена $150, а се сещате и колко струва паметта в айподите и телефоните - $50-$100 отгоре за абсолютно същото, но с памет за още $8-$10. само при компютрите може да им се наложи малко да свалят печалбите, но няма да е драстично.

ps. екЗистенциални :)

nubizus

Коко брат, стиа с тоа мотор. И той че ти омръзне, вервай ми.
Всички играчки омръзват. А ти не се сравнявай с аппле софтуер дивижън щото веб разработката на софт е кур и ще си остане кур, поради факта че всичко е къстъм. А оса и софтуера за оса се пишат, тестват се от разни ора и аре. Много рядко има промяна. Юзъра се адаптира в повечето случай към интерфейса а не както е в уеба: персонализиране на интерфейса.
Така че място за сравнение нема.
А и още си млад в отбора на ябълковидните. Са си представям ако тепърва идвах от експи/виста на мак. Баси мамата. Оргазъм по цел ден.
Ма и най-убавата жена омръзва и с времето почваш да виждаш некоя дръга бръчка, увисват и някой части на тялото, обаче си и свикнал и игнорваш щото има и други фактори. С хардуера на апъл не е така щото други фактори освен предишен експириънс нема.
За пример: Макбука е смотан лаптоп. Трябваше да си си поиграл с 12 инчовия повербук, когато излезе. Нямаше никакъв аналог. Красота, функционалност демек първия нетбук.:)))