Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 09:21:09

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 603
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 563
Total: 564

563 гости, 1 потребител
Nako

Съвет за MacBook

Започната от norelaz, 11-08-2012, 20:02:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

norelaz

Здравейте! Обмислям варианта дали да си купя макбук. Ще ми трябва за студентския ми живот  ;D За сега съм се запътил към ТУ Варна - Компютърни системи и науки, но да видим...
та... тъй като не съм притежавал нищо свързано с Apple, ме интересува какво и как мога да правя. Програми, игри и т.н. от къде и как мога да ги сваля? Плащат ли се? Какви са му плюсовете и минусите. Ето го варианта за когото говоря:
  www.technopolis.bg/b2c/details/515678/P11010101/Laptop-APPLE-MACBOOK-PRO-Z0LY000L2/BG

И друго... ако има повреда или му трябва преинсталация как/къде трябва да го дам? Колко $? Надявам се ме разбирате, какво искам да знам - кажи - речи всичко. Благодаря предварително! Поздрави!



wess-music

01.
Мисля, че е по-добре да се огледаш откъде купуваш.
Технополис не е мястото.
Освен това линкът който предлагаш е към по-стария модел, а не към актуалния за моемнта.
В аиСтаил имаше промоции за студенти.
Дали бяха 5 или 10% трябва да питаш. Искат студенткси документ или международна студентска карта – май нещо такова беше, мога да разпитам, защото колеги преподаватели си купиха по този начин.
Та даже и ДДС фактури извадиха, че и от там още 20% свалиха.

02.
Вариант е да си го купиш посредством приятел студент от Англия – там колегите ти също ползват добри отстъпки. Мисля, че като цена за 13" с 2.5 i5 излиза около 2250 лв с приспадната отстъпка.

03.
От Германия с доставката до БГ и отстъпката за студенти може да се намери за 2283,89 лв.
(EDU € 1235,25 + € 30 доставка до БГ)
Единствено трябва да им заръчаш US лейаут клавиатура, а не несмка, ако това би те притеснявало.

Що се отнася до работата с този модел неудобствата които колегата ми сподлея (тъй като той е с такъв) са следните:

В случай, че му закачиш външен комнитор това товари процесора.
Той няма дискретна карта, а позлва тази на CPU-то.
Става дума за видео или аудио.
Вдига доста високи температури на CPU-то - до над 90 градуса.

Малкото пространство трудно се охлажда и това води след себе си тези неудобства.
Звукът е от един говорител. Ако някой ти каже, че има стерео говорители го помоли да го отвори.

Все пак е най-ниското стъпало при буците.
Иначе ще ти върши работа.

Ако имаш опит с хаковете - на първо време може и едно такова да си сбагриш, пък като посъбереш парички да си вземеш 15-ка.

Не бързай!
Имаш време до септември когато започва учебната година.

Алтернатива за закупуване – във форума тук има хора, които предлагат нови нещица с прилична надценка над цената в USA, но усезаемо по-евтино отколкото да го купиш от магазин от БГ.
Неудобството е, че гаранцията им е 1 година, а не 2, както ако го купиш от БГ като часно лице.

standalone

Веско, поправи ме ако бъркам, но аз си мисля че ако го купи от БГ на фирма (с цел спестяване на ДДС) гаранцията също се намалява на една година. Поне такива са ми спомените.


Малко Офф. Планирам прибиране до БГ, така че можем да опитаме да направим онова бирено събиране.  ;D
Поздрави и наздраве
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

wess-music

Да, вярно е с фирмата.