Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

07-05-2024, 19:27:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 368
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 317
Total: 317

317 гости, 0 потребители

iPhone и от М-Тел

Започната от nikidinov, 03-12-2009, 21:42:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rebornbg

Преди две седмици зададох въпрос в сайта на МТел кога ще получат iPhone и ми отговориха, че на 22.12 или най-късно 23.12 ще има... Минах на 21-и през двата магазина на бул. Витоша и наистина имаше. При всеки служител стоеше по един човек, който си подписваше договора с Мтел, но на мен ми казаха, че това били запазени телефони, че нямали други в наличност и т.н. На Коледа минах през SkyCity и там същата работа - телефони се продават, но иначе нямат в наличност... Записаха ме, но ме питаха дали ще преподписвам или ще съм с нов договор. Останах с впечатлението, че новите абонати са с предимство... И какво излиза - лоялни клиенти като мен, които са абонати на МТел от 10 години, ще седим и ще си чакаме първо да придърпат новите клиенти - нас кучета ни яли...

MyMoon

Е, ти щом още се изумяваш на ментелската идиотщина, нищо още не си видял. Те фирми, дето правят на ментел по над 10000лв месечни сметки, им отказаха сифони. Просто греда след греда. Нищо де - сега началото на януари уж щели да дойдат повечко бройки - белким бедните българи си накупят телефони и остане някоя друга бройка и за нас.

Metal

В глобул беше същото. Първо дават само на нови клиенти. Тези дето ще преподписват договор ги оставиха на изчакване!
Мен така ме прекараха, чаках 3 месеца и накрая договора ми изтече и бе подновен автоматично за още 1 година, като ми намериха телефон трябваше да им платя 100лв неустойка че прекъсвам стария договор :o и едва тогава направихме нов за айфона.
Всичките ни оператори са такива, хвани единия удари другия.

i.netsov

Малко извън темата, но и малко по темата.....
Мтел шментят с мегабайтите и с минутите и като цяло :)
Сега говорих с тях сметката ми се занулява на 21-ви. На Айфон Л пакета съм с 1000 минути към мтел 100 към всички мрежи 200 смс и 200 ммс-а и 1ГБ бърз трафик и от там на 128кб неограничен.
Та..... за тези 12 дни по тяхни думи съм изхабил 200-те смс-а и имам 86 отгоре..... половината ммс-и и съм изговорил над 600 минути. Отделно съм изхабил и целия 1гб трафик защото телефона ми имал постоянно конекция към интернет и си правил обновления. Като Предимно влизам през уифи и ме навежда на мисълта, че уифи трафика също го броят.....
Дали има приложение за айфон което да ми позволява да си следя изходящите минути и изходящия трафик и смс-и ?
Останалите телефони го имат вградено това нещо.
Sales Manager of Mag Studio
Bulgaria and Foreign Countries
using : MacBook late 2009 White

Wizi

WiFi трафикът няма как да ти го отчитат камоли включват към сметката. Гаранция. Отделно е ясно, че телефонът всеки ден да ъпдейтва по апликация пак е абсурд да генерира такъв трафик. Системни ъпдейти минават през компютър и кабелче, а не OTA като при Андроид.

Смешници  >:(

Заслужават някой да си заключи телефона в сейф, запечатан пред нотариус за един месец спрямо тяхното отчитане и после да видим какво ще излезне...
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

i.netsov

и аз това казах, че не може да направя 1гб за 12 дни само със сърфиране.
Sales Manager of Mag Studio
Bulgaria and Foreign Countries
using : MacBook late 2009 White

HQ

Колега,щом излезе фактурата я гледаш под лупа,после си харесваш един офис,отиваш и ги насмиташ като мръсни цигани! Това мога да ти кажа,а и не се предавай лесно като Metal.

Becko

Вижте сега това е вашият трафик :)
МТел не се занимава с това кой колко сърфира и ако 1 ГБ стигаше нямаше да има 4 ГБ както и неограничен нет. Спокойно може да навъртите тези мегабайти особено с ъпдейти на програми. Телефона има каунтър на трафика за да си го следите сложете си римайндър в календара на датата на която ви го ресетват и всичко е точно :)

MyMoon

Така, за хората, които още не знаят да кажа, че ментел вчера бяха пуснали по 3 бройки в магазините в моловете си, но забележете всичките бройки бяха свършили още преди започването на работния ден. А иначе не могат да се запазват бройки и дори да се предплащат. Интересно ми е колко месеца трябва да изчакаме ментелските служители да осигурят телефони за всичките си приятели, роднини и т.н., за да можем и ние да се доберем до някоя бройка. Иначе относно надписването на телефонни разговори и смс-и - ментел имат този навик, да. Аз смс-и не пиша, на никого и след като един месец в разпечатката на фирмата за моя номер имаше 200 смс-а пратени от моя номер отидохме в един от офисите им и след лекия скандал цялата сметка на фирмата (2000лв +) не беше платена за съответния месец. Та, проверявайте си разпечатките.

Metal

Проверявайте си сметките и ги гонете до дупка! (200смса ! абсурд, ебати чата трябва да е бил! Аз и 5 на месец не пращам)

А относно потреблението: Settings -> Network -> Usage
предполагам го знаеш, отчита трафика направен през 3G както и изговореното време общо, нулирай в началото на месеца и опитай пак.
(аз имам средно по 100МБ на месец и наистина го ползвам когато не съм вкъщи,в офиса или го включвам към лаптопа като модем, не се доверявам на разни wifi мрежи)

п.с. HQ: не съм се предал, писах жалба, на която те отговориха с общи приказки все едно не са я чели. Подадох такава и в КЗП. Без резултат вече година.

HQ

А,да абравих : също и да четете внимателно бумагите към договорите преди да подпишете. Неустойка 100 лв ей така просто защото са се позабавили малко е като обир на спирката!

i.netsov

За трафика ясно, по скоро повече ме интересува да си следя смс-ите и изходящите минути.
Sales Manager of Mag Studio
Bulgaria and Foreign Countries
using : MacBook late 2009 White

taurus

Това е безобразие ! Днес ходих до офис на Мтел близо до мен , но и там нямаше бройки . Служителката ме помоли да ми запише номера , за да ми се обади като имат телефони в наличност ( и от тук започва чакането ) . Интересното беше ( и нахално ) , че като видя , че съм на Глобул предварително ми предложи да си прехвърля номера към тях с някоя от посочените програми  ;D .
Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

HQ

Да ти дам моята супер функционална моторола D520,може да те съжалят и да те преместят по-горе в списъка  ;D

traian_james

Имах запазен iPhone, но така и не го получих защото накрая ми казаха, че е станала грешка. Та така и аз все още чакам. Писах МНОГО писма до Мтел, от което те решиха да ми се обадят, казаха ми че очакват  доставка на 15.01.2011, и до сега все са получавали на няколко пъти, но все по малко бройки. Проблемът, обясниха ми, не бил в Мтел, а в Apple, не може ли да изпълнят цялата поръчка на веднъж, иначе Мтел били поръчали достатъчно. Не ми се вярва това нещо но.... Та още чакаме...
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.