Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 04:22:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 493
Total: 493

493 гости, 0 потребители

Успешно инсталиране на 10.6 Retail на GА-EP43-DS3 с Boot 132 (и за други GA)

Започната от McMac, 31-08-2009, 19:27:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.


McMac

#16
Днес пробвах с този метод http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=180954&pid=1231503&mode=threaded&start=1000#entry1231503 и буут сд-то тръгна даже се инсталира 10.6 и после ъпдейтнах до 10.6.1, НО не мога да инсталирам Chameleon-2.0-RC2-r640.pkg от съществуваща 10.5.8 ми забива до едно положение и не мърда, а ако се опитам да го инсталирам от 10.6 накрая ми дава грешка, а този хамелеон е част от процедурата за слагане на буутлоадер и не мога да продължа.

Този метод не изисква 10.5.х за инсталиране на 10.6

10.6 ми е на 1ТБ диск, а 10.5.8 на 160ГБ, някой има идея зашо неще да се инсталира.

Иначе ако използвам само буут сд-то 10.6 си тръгва без проблем, даже се чудя дали да не направя малък партишън от който да се буутва 10.6, ма не ме кефи този вариант, бих искал да си е както трябва ;)

McMac

 Всичко тръгна идеално отначало имаше аудио от самия Сноу, но после изчезна за това сложих Вудууу 64бит и работи. Даже упнах до 10.6.1

Остана само видеото в поста се споменава тези които ползват Natit radeon, като мен аз съм с ATIRadeonX1300Pro с NatitX1300.kext под 10.5.8, но при 10.6 не работи, та в поста пише да се прочете ето този пост http://netkas.org/?p=224 четох го 100 пъти, но така и не разбрах кое да се изтрие и как да се настрои, може ли някой да даде идея.

10х

tahumba

#18
  Model Name:   Mac Pro
 Model Identifier:   MacPro1,1
 Processor Name:   Intel Core 2 Duo
 Processor Speed:   2.33 GHz
 Number Of Processors:   1
 Total Number Of Cores:   2
 L2 Cache:   4 MB
 Memory:   8 GB
 Bus Speed:   1.33 GHz
 Boot ROM Version:   IM91.008D.B00
 SMC Version (system):   1.30f3
 Serial Number (system):   W87552DW2E2

  System Version:   Mac OS X 10.6.1 (10B504)
 Kernel Version:   Darwin 10.0.0
 Boot Volume:   Snow
 Boot Mode:   Normal
 Computer Name:   Krasimir Kovachev's Mac Pro
 User Name:   Krasimir Kovachev (krasimirkovachev)
 Secure Virtual Memory:   Not Enabled
 64-bit Kernel and Extensions:   No
 Time since boot:   6 minutes
 Hardware UUID:   00000000-0000-1000-8000-0016174EE065
 
  Отваря ми се и на мен работа, но ще се справя. Мисля, че на 
  първо време ми трябва хамелеон рц-3

 

tahumba

#19
С всичко др. се оправих, освен с аудиото ALC 889A.
Какво ли не съм опитвал, не става и не става. Имам предвид на 10.6.1.

McMac

пробва ли това то е 64 бит

този линк е със сравнително стара версия
http://www.infinitemac.com/f57/voodoohda-64bit-t3828/

този е с по-нова
http://forum.voodooprojects.org/index.php/topic,234.0.html

tahumba

#21
Цитат на: McMac - 25-10-2009, 14:42:16
пробва ли това то е 64 бит

този линк е със сравнително стара версия
http://www.infinitemac.com/f57/voodoohda-64bit-t3828/

този е с по-нова
http://forum.voodooprojects.org/index.php/topic,234.0.html

Ей, ма голем си пич, много ти благодаря. Най после проработи и саунда. Между другото именно твоите коментари ми помогнаха да съм в момента с 10.6.1 на моя Хак. Благодаря Ти. Само още нещо да кажа - моята видео карта е 9800 GT, но работи с боот плиста от ЕФИ на
 Chipset Model:   nVidia GeForce 8800 GT
 Type:   GPU
 Bus:   PCIe
 PCIe Lane Width:   x16
 VRAM (Total):   512 MB
 Vendor:   NVIDIA (0x10de)
 Device ID:   0x0614
 Revision ID:   0x00a2
 ROM Revision:   nVidia GeForce 8800 GT OpenGL Engine [EFI]
 Displays:
ASUS VW193D:
 Resolution:   1440 x 900 @ 75 Hz
 Pixel Depth:   32-Bit Color (ARGB8888)
 Main Display:   Yes
 Mirror:   Off
 Online:   Yes
 Rotation:   Supported
Display Connector:
 Status:   No Display Connected.  9800 GT просто го няма в боот плиста. Регистрирах се в torrents.ru. Там се опитах да изтегля драйвъра за 9ХХХ и др. неща, но нещо не ми дава да тегля. И аз не знам защо, и именно това ми е въпроса. Ако някой знае защо не мога да тегля от там да каже. Демоноида го пре...ха за жалост. Иначе видеото си работи нормално въпреки, че не е 9800 GT, и в момента не ме притеснява, след като другото ми работи перфектно. Всъщност нищо не ме притеснява, само го споменавам.


McMac

#22
Брао радвам се. Относно видеото ако е GT nVidia и го няма в EFIStudio, отваряш OSx86Tools и там долу вдясно има Add efi string boot flag натискаш, после натискаш GFX Strings, после натискаш Custom GeForce hex, пишеш си името на картата както е показано, после мегабайтите, после избираш какъв тип използваш аз лично не ми тръгна на VGA / DVI-I и за това сложих DVI-I / VGA, демек към DVI-а съм сложил монитора с преходник и работи перфектно с nVidia 9400GT съм. След това там не помня натискаш ОК да се запомни и после има горе натискаш Import String to Boot Editor, после натискаш Apply changes to com.apple.Boot.plist и то ти го записва в com.apple.Boot.plist на самия Леопард и рестарт. Ама махни другите настройки за екрана от netkas

tahumba

#23
  И след това се получи:
 System Version:   Mac OS X 10.6.1 (10B504)
 Kernel Version:   Darwin 10.0.0
 Boot Volume:   Snow
 Boot Mode:   Normal
 Computer Name:   Krasimir Kovachev's Mac Pro
 User Name:   Krasimir Kovachev (krasimirkovachev)
 Secure Virtual Memory:   Not Enabled
 64-bit Kernel and Extensions:   Yes
 Time since boot:   15 minutes
 
 Имам предвид 64-bit Kernel and Extensions: YЕS
 Оправих и видеото точно както ми писа, тенкс.
 9800 GT:
 Chipset Model: 9800 GT
 Type:   GPU
 Bus:   PCIe
 PCIe Lane Width:   x16
 VRAM (Total):   512 MB
 Vendor:   NVIDIA (0x10de)
 Device ID:   0x0614
 Revision ID:   0x00a2
 ROM Revision:   9800 GT OpenGL Engine [EFI]
 Displays:
 ASUS VW193D:
 Resolution:   1440 x 900 @ 75 Hz
 Pixel Depth:   32-Bit Color (ARGB8888)
 Main Display:   Yes
 Mirror:   Off
 Online:   Yes
 Rotation:   Supported
 Display Connector:
 Status:   No Display Connected

McMac

#24
Преди да ъпдейтнете до 10.6.2 свалете си новия SleepEnabler.kext, стария предизвиква кернел паник, ето и поста с линка:
http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=180954

директен линк:
http://www.mediafire.com/download.php?m5dylzj5lgz

Прочетете текста в червено преди, да ъпдейтнете.

tahumba

Аз съм с 10.6 Retail и Boot 132 на GА-EP45-DS4. Инсталирах въпросният кекст и се получи 10.6.2, но имах неблагоразумието да инсталирам Paragon NTFS за да ми чете дисковете под бозата. Преди да инсталирам тази програма дисковете ми излизаха както на десктопа, така и при отваряне ни финдера. Сега няма ни вест ни кост от дисковете под NTFS въпреки, че имам инсталирана програмата Paragon. После се сетих, че при инсталацията на ъпдейта пишеше нещо за NTFS, но точно какво не мога да кажа. Явно този ъпдейт подържа NTFS и не е необходимо да се инсталира Paragon за да чете под NTFS. Мисля отново да преинсталирам, за да си оправя системата.

McMac

А някой да подкарал чрез .kext ALC888 на 10.6.2, в момента съм с Voodoo 64bit-a но е отвратително, микрофона се изгася и след sleep звука е кофти, пробвал съм някои методи но все не става. Ако някой има лек на проблема нека сподели, а дори някой ако има като моето дъно GA-EP43-DS3 и има DSDT.aml, който има работещо аудио ALC888 да пише

10х

wess-music

Опитах варианта с инстала по 132, като намерих много хубав лоадер за дъно , близко да нашите с теб.
Аз се озовах обаче пред проблема на колегата - с инсталиран рител 10.5.7 съм и на втория партишън сложих снежния.

По подобен начин оправих видеото, но когато пусна Xbencha нещата са повече от ясни - опън гейла го няма никакъв и останалите благини като "кора" също.
Би ли пуснал еин тест и ти и виж какви параметри ще ти даде.
При мен процесора се исписва като по-бавен, дори теста (Хбенч) му дава стойности много надолу - поне 3 пъти спрямо под 10.5.6.
Слипът работи май само той като хората.

С какъв набор от кексове и пачове го направо, би ли дал инструкция

Поздрави

McMac

Ето че и на моята улица светна. ;)
Благодарение на AnotherBoy (от apple-bg.com), който ме насочи към правилната тема в лудите мак, успях да подкарам ALC888 на Snow Leopard 64bit без да ползвам Voodoo 64bit, (който имаше много проблеми, пукане след слиип и нужда от допълнително включване на микрофона от настройките при всяко стартиране на компютъра).

Ето линка към цялата тема от лудите мак, както се вижда има кекстове и туториали за различни методи:
http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=140941

Аз лично ползвах кекстовете, които се в темата с текст:
ЦитатSeries of LegacyHDA.kext for Gigabyte ALC888 and ALC889a 10.5.8 & SL Ready
Series of LegacyHDA.zip or Series_of_LegacyHDA.zip ( 414.67K ) Number of downloads: 2784

HDAEnabler for Snow for someone doesn't want to edit DSDT with HDEF.
HDAEnabler for Snow.zip

Като първия Series of LegacyHDA.zip е за Leopard 10.5.8, a втория Series_of_LegacyHDA.zip (с долни тирета!!!) е за Snow Leopard 64.
Аз използвах втория архив за 10.6, като инсталирах LegacyHDA.kext от папка:
Series of LegacyHDA / series of LegacyHDA 888 (ALC888) / 4outs2ins regular headphone в: "Името на вашя хард диск" / System / Library / Extensions

След това свалих архива HDAEnabler for Snow.zip и от него взех HDAEnabler.kext от папка:
HDAEnabler_for Snow / HDAEnabler_888, който също инсталирах в: "Името на вашя хард диск" / System / Library / Extensions

За инсталирането на кекстове ползвам Kext Helper b7 от http://cheetha.net/ (за да може да инсталирате трябва да въведете задължително паролата си в полето Password, демек трябва да имате парола към компютъра си, а не "празна" парола). След инсталирането на кекстовете излизате от хелпера с или без сила (Force Quit) и рестартирате и се кефите. Хубавото на този хелпер, е че оправя сам пермишъните. Разбира се може да ползвате и OSX86Tools, но след това трябва да пуснете поправка на пермишъните.

Реших да ползвам HDAEnabler.kext от втория архива HDAEnabler for Snow.zip, видях че го има в архива Series_of_LegacyHDA.zip, но важното е че работи и съм си спестил поне две рестартирания на компа, ако някой реши да го пробва, да пише дали е същия, като този в HDAEnabler for Snow.zip.

Предполагам, че аналогично ще проработят и другите модели на ALC, за мен лично е по-лесно с кекстовете, от това да се занимавам с DSDT, където винаги ми даваше грешка при компилиране.

Наслука ;)