Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 19:59:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 415
Total: 415

415 гости, 0 потребители

Ползвате ли антивирусен софтуеър?

Започната от u2k, 12-05-2011, 18:19:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

u2k

Странно, но факт, имах троянец в МакОс-а и си нямам на идея от къде се взе.
Сканирах си мак-а от време на време с ClamXav, но мисля,че май е време за нещо по- сериозно. Как стои въпроса при вас с вирусите и защитата ?

dcc

Цитат на: u2k - 12-05-2011, 18:19:24
Странно, но факт, имах троянец в МакОс-а и си нямам на идея от къде се взе.

Ти сигурен ли си,че е било троянец? Целта на антивирусните компании винаги е била една и съща:да заробят потребителите во веки веков,и от доста време се опитват да сторят това и с потебителите на OS X! Лично на моя компютър няма място за подобен софтуер.Съветвам приятелите си с винбоуз да изполват безплатен софтуер за виртуализация вместо тежки и безмислени (особено платени) антиВирусни програми.
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

iLili

Пак ли започвате тези безсмислени теми?  ???
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

Metal

u2k - Моя отговор е "Да - казва се Mac OS X"

Clamav-a сигурно е засякъл някъв windows троянец, от какво се притесняваш!?

iNtaCt

НЕ - КАЗВА СЕ МАК ОС, А НЕ WINDOWS

Prison

Потребител съм и на двете OS (Лично симпатизирам на Mac OS).
Попринцип не бива да си притеснен под Mac OS за вирус както казаха колегите по-горе - самата OS е anti-vir,но като цяло най-добрата анти вирусна е зад клавиатурата.
Дори и в Windowsa не ползвам Anti Vir и насърчавам всички познати да не го правят единственото нещо което прави е да ти бави машината.
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

HQ

аз пък насърчавам да се ползват антивирусни от майкрософт (под уиндоус  ;D )

DALT

От известно време насам ползвам Mac Keeper. Доста удобен софтуер с богат набор от възможности. От триене на темп файлове, през сканиране за вируси, всякакви уеър, та до чисто де-инсталиране на софтуер.

Платена е, но има възможност за въвеждане на купон за отстъпка. След известно търсене в нета намерих валиден такъв, с който цената ми беше 19 долара за лайфтайм лиценз.

Линк -> http://mackeeper.zeobit.com/

Ако някой се интересува от подробности, съм насреща за помощ.

lordmaul

да не съм лут аз на win не слагам такива гадории камоли на os x
g31m-es2l Intel Core 2 Duo 2.66GHz E8200 2x2gb kingston ddr2 nvidia 9600GT 1gb DDR3  wireless
TL-WN951N pci

arnold

MacKeeper - това не беше ли някъв вирус по последни данни?
Real Mac mini

Arkov

Цитат на: arnold - 31-05-2011, 10:21:33
MacKeeper - това не беше ли някъв вирус по последни данни?

Говориш за MacDefender, което е някаква измислица поне според мен. Много се раздухва и никъде не съм прочел някой да се е оплакал от това, освен в статии на "официални източници" - някой се опитва да си пробута глупавия софтуер на пазар който няма нужда от него. MacKeeper е адна от "полезните" програми които уж ни пазят от такива работи. :)

Иначе за антивирусния - на личния такова нещо не слагам, в офиса за съжаление е задължително, но само и единствено с идеята, че се кореспондира с много WinBoz потребители и моя комп няма да пострада, но може да пренесе.

Като цяло най-добрия антивирус си самия ти. :) В 99% от случаите PEBKAC

papetrov

Колеги  mackeeper  имам качен на един мак на една позната , как може да се премахне какво ли не пробвах... постоянно и излизат някакви реклами в сафарито и не може да сърфира нормално ...ужасно е

j.tochkov

Цитат на: DALT - 13-05-2011, 10:50:37
От известно време насам ползвам Mac Keeper. Доста удобен софтуер с богат набор от възможности. От триене на темп файлове, през сканиране за вируси, всякакви уеър, та до чисто де-инсталиране на софтуер.

Платена е, но има възможност за въвеждане на купон за отстъпка. След известно търсене в нета намерих валиден такъв, с който цената ми беше 19 долара за лайфтайм лиценз.

Линк -> http://mackeeper.zeobit.com/

Ако някой се интересува от подробности, съм насреща за помощ.

Че си и платил за тоя "софтуер"  ;D ;D Къде да ти връча наградата? :)

planemo

Странно ми е антивирусен софтуер на Мака лично на мен като се има предвид, че ядрото на OS X е UNIX. В офиса всички машини сме със Sophos, а вкъщи никъв антивирус не ползвам и за толкова години не съм лепнал вирус :D
iMac 27" > CPU: i7 @ 3,5GHz | Video: GTX 780M 4GB | RAM: 8 DDR3 @ 1600MHz | HDD: Apple 1TB
MacBook Pro 15" > CPU: i5 @ 2,53GHz | Video: GT 330M 256MB | RAM: 2 x 4GB DDR3 @ 1067MHz | SSD: Samsung 840 EVO 250GB

iLili

Деца, не си губете времето с глупости - от 1994-та (като начало PowerBook 540, OS: 7.1.1 и почти всички следващи) до момента не съм видяла още вирус. (За в бъдеще не мога да кажа - не съм ясновидка  ;D)
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.