Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-05-2024, 18:02:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 655
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 488
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 304
Total: 304

304 гости, 0 потребители

Спирам Wi-Fi-то, защо става така?

Започната от BL, 25-10-2011, 12:42:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

BL

Имам странен проблем с MBP mid-2009.
Понякога, когато се вържа към някои рутери, останалите около мен не могат.
Скоро бях на събитие с осигурен интернет, в момента в който започнах да го ползвам, двамата колеги спряха да виждат рутера. Единия с HP, другия с MBP преди унибоди. Когато се откача, всичко се оправя. Рутера беше някакъв огромен, не успях да се приближа, за да му видя марката.
Най-голяма е драмата с вивакомските рутери, при които за да заработят отново нормално им е нужен рестарт.
Имах стщия проблем под SL, и сега след чиста инсталация на Lion продължава.
Идеи?

arnold

Real Mac mini

BL

Да, докато останалите се усетят и ти забранят да си отваряш компютъра в техните домове, офиси и дори в тяхно присъствие.  ;D
Забялязах следната зависимост, колкото по-евтин е рутера, толкова по-голяма е вероятността да се случи.

dcc

Цитат на: BL - 25-10-2011, 20:18:40
Забялязах следната зависимост, колкото по-евтин е рутера, толкова по-голяма е вероятността да се случи.

Хахa :D :D :D Sorry не се сдържах ;)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

daniel

Абсолютно на всякъде ли ти го прави? Защото на мен в офиса, започна по идентичен начин да спира нета, като се закача ;D Два дни по късно рутера изгоря...  ;D
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

thebrainless

Ако спира и СОТ, предполагам може да го продадеш на едни хора мноооого скъпо
Stay hungry. Stay foolish.

BL

Цитат на: daniel - 27-10-2011, 09:54:16
Абсолютно на всякъде ли ти го прави? Защото на мен в офиса, започна по идентичен начин да спира нета, като се закача ;D Два дни по късно рутера изгоря...  ;D

Не навсякъде, но където го прави, го прави винаги.
Обикновено на непопулярни марки рутери. Такива, каквито някои доставчици дават безплатно.
Доставчика на една позната например дава три вида, видимо различни, на които не пише никаква марка, а са брандирани с името му. Тя е събрала и трите заради мен, с никой от тях не работи.

tMac

Друго проявление на този "феномен", е че понякой път освен, че мрежата изчезва и самия компютър, който предизвиква това неможе да я намерие и трябва "на ръка" да я търсиш. Неотдавна бях писал за този проблем тук във форума. Очевидно обаче проблема наистина е свързан с брандираните /евтини/ рутери. Този проблем срещам с рутер на БТК, докато с Linksys не го забелявам.

vict1mize

И в нашия офис става нещо подобно с моя mbp mid 2009 . Когато аз се закача на мрежата всички останали губят връзката И ме обвиняват мен и мойта "ябълка" , но всичко се оправя при рестартиране на рутера , който изглежда доста ефтин (както предложи някой от отговорите ) .
Решихме го до някаде , като саздадох нов локейшън и избирам ай.пи ръчно , но все пак през час два се рестартира рутера .
MBP 17" mid 2009
8gb RAM ; Hitachi 500gb HDD; OWC 120gb SSD