Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 11:27:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 656
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 497
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 74
Total: 74

74 гости, 0 потребители

КАК мислите IPAD2 ще бъде ли удобен да гледате филми от него на телевизора

Започната от gadenku4isin, 19-03-2011, 16:25:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

gadenku4isin

Четох че ще може да плейва това което виждате с кабел на телевизора до 720p но самият ипад е 1024х .... един кво си както и да е.колебая се дали да не си купя ипад2 и това е една интересна екстра която 6те ми е от полза до този момент си местех лаптопа пък връзване и още кво ли не...а да и ежентуално преконжертиране на филмите.чудя се базовият модел го дават с 16гб но колко от тях са фрии и реално мога да използвам.
туко що развел се с PC и сключил изгоден брак IMAC 27' inch quad-corei5

Wizi

Абсолютно безсмислено ми звучи идеята да използвам iPad за пускане на филми към телевизора.

Предполагам, че няма да имаш проблем да го направиш, но мисля че ще бъде доста по-сложно от колкото да използваш лаптоп за тази цел. Да оставим на страна редица предимства като например: многообразни видео плеъри, поддръжка на всякакви формати, достатъчно дисково пространство, бърз даунлоуд през LAN кабел, 5.1 канален звук, дистанционно......
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Nistel

Ако може да пуснеш един кабел от компа до тв-то ще е доста по-удобно вервай ми. Иначе няма проблем може да стане, но трябва филма да го качиш на iPad-a първо и после през hdmi преходника пак по кабел да го пуснеш на тв. Airplay също е опция с Apple TV2.
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

fpyyh

ако ползваш vlc или подобен плеър можеш спокойно да пускаш неконвертирани филми. xbmc може и да маунтва шернати мрежови директории, чакам един hdmi кабел, за да го пробвам, но сигурно ще вади картина и звук. иначе съм много доволен от atv2+xbmc+time capsule

gadenku4isin

Цитат на: fpyyh - 11-04-2011, 00:08:36
ако ползваш vlc или подобен плеър можеш спокойно да пускаш неконвертирани филми. xbmc може и да маунтва шернати мрежови директории, чакам един hdmi кабел, за да го пробвам, но сигурно ще вади картина и звук. иначе съм много доволен от atv2+xbmc+time capsule

как е върви ли..аз си поръчах ипад 2 от сащ и се чудя дали не сбърках дали да не си взема и адно apple tv  понейе с него мога да гледам и от ipada директно на тележизора а мога и да си въжра мака.как е при теб върви ли всичко
туко що развел се с PC и сключил изгоден брак IMAC 27' inch quad-corei5

fpyyh

аз съм с айпад 1 и още не съм качил на 4.3, но тв-то приема чудесно образ от телефона. общо взето, ако гледаш филми и имаш мрежов диск, appletv за $99 си е чудесно устройство, хората пишат какви ли не приложения за него, само не съм пробвал някой филм с 1080р дали и как ще тръгне. понякога и блутут клавиатурата се връзва, не знам какво повече ми трябва за телевизора, освен us ip адрес, за да си пусна нетфликс