Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 10:11:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 603
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 572
Total: 572

572 гости, 0 потребители

Проблем с права на MKV файлове.

Започната от alejandro1, 15-09-2009, 10:13:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

alejandro1

Здравейте!
Имам много странен проблем и ако някой може да даде съвет, ще съм много благодарен.
Конфигурацията е следната: Имам win машна на която си тегля от торенти и т.н. и mac mini за медиен център, който е свързан към телевизора.
Изтеглих си mkv HD филми и пробвах да ги пусна по вътрешната мрежа.
Изчетох всички теми по въпроса тук и съм инсталирал доста плеъри. С всеки от тях ми дава съобщение "do not have sufficient rights" (или нещо подобно). При опит за копиране дава същата грешка.
Странното е, че от същата директория със същите права , но друг формат (avi и т.н.), нямям никакви проблеми.
Не съм пробвал да ги копирам през външен хард или флашка, защото нямах подходяща.

Благодаря!

skate99

#1
Цитат на: alejandro1 - 15-09-2009, 10:13:29
Здравейте!
Имам много странен проблем и ако някой може да даде съвет, ще съм много благодарен.
Конфигурацията е следната: Имам win машна на която си тегля от торенти и т.н. и mac mini за медиен център, който е свързан към телевизора.
Изтеглих си mkv HD филми и пробвах да ги пусна по вътрешната мрежа.
Изчетох всички теми по въпроса тук и съм инсталирал доста плеъри. С всеки от тях ми дава съобщение "do not have sufficient rights" (или нещо подобно). При опит за копиране дава същата грешка.
Странното е, че от същата директория със същите права , но друг формат (avi и т.н.), нямям никакви проблеми.
Не съм пробвал да ги копирам през външен хард или флашка, защото нямах подходяща.

Благодаря!

Проблемът ти мисля, че би трябвало да е от разлечните формати на  твърдите дискове.

Нямаш проблеми с Xvid avi, защото файловете, не са над 4 GB. както е едно .mkv примерно.

Ако диска в Windows- a e форматиран под Fat32, то mac- a. e  Mac OS Extended , и има несъвместимост с прохвърлянето на по -големи  от 4GB файлове,мисля.

Незнам може и да е друго, но така ми се струва от обяснението  ::)

::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

fpyyh

fat32 просто не поддържа по-големи от 4гб файлове, така че е нещо друго

alejandro1

Благодаря за отговорите!
Проблема се оказа в това, че файловете са на дял С: на win машината. При преместване на друг дял или копиране с външен HDD всичко е наред.
Все още търся отговор, дали може да се разреши проблема и защо точно mkv файлове имат различни права и не могат да бъдат копирани (гледани) от дял С: по вътрешната мрежа.
Всяка идея е добре дошла:) 

Поздрави!