Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 04:10:48

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 533
Total: 533

533 гости, 0 потребители

Монитор за MacBook Pro retina display 13 inch

Започната от albena_uz, 29-12-2013, 09:08:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

albena_uz

Здравейте. Искам да ви попитам: купихме на сина ми MacBook  13 inch, retina display. Искаме да му купим монитор, на който да може да работи и да е свързан с мак-а (12 клас е и работи по ИТ проекти). Какво може да ми препоръчате или посъветвате?
Благодаря.

Hacko_Prasko

Привет,
аз ползвам този: Dell U2713HM, има страхотна резолюция, но имах проблем с подкарването й. всичко над хд трябва да минава през 1 от огромните вга адаптери. проблемът го реших с дисплей порт кабел

иначе бих посъветвал синът ви да си избере сам монитор - различни хора сме, с различни изисквания

поздрави и весели празници
нас
enjoying the mbp 17" late 2011

albena_uz


bboyg

В случая ще е много интересно как на 22-30 инчовия монитор, резолюцията ще е вероятно по-малка от тази на лаптопа... :) Apple Cinema Display също е вариант, стига да имате парички за даване :)

Wizi

Бих потърсил монитор с Displayport вход, който да вържа директно с едно елегантно кабелче Mini Displayport -> Displayport, защото Mini Displayport е стандартен за МакБука. Така ще се спести излишен преходник, дебели кабели (тип HDMI, DVI...) и ще си сигурен, че поддържа нужната резолюцията.

Въпросният ви MacBook Pro 13" Retina има Thunderbolt порт, който също така изпълнява функцията и Mini Display порт когато се използва само за монитор.

Също така бих заложиш задължително на IPS матрица, която да е вид "гаранция" за по-верни цветове.

Ето едно примерно предложение:
http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=551208

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD