Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 20:48:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 545
Total: 545

545 гости, 0 потребители

заключен macbook white 5.2 2009

Започната от albertini, 01-04-2013, 23:47:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

albertini

купих си вапросния мак преди 2 седмици от продавалник нямах проблеми докато не реших да си сложа 10.8.3 изтеглих си торент от rutorrent.org  направих си бут. флашка пробвах няколко пъти с кофти  флашка и нестана накрая смених флашката и започна инсталацията докато не ми изпищя компа и докато погледна ми искаше вече парола за да продалжа инсталацията и за капак на всичко и ми иска парола и на така наречения биос ресетнах го няколко пъти тръгвам да инсталирам пак и стига до едно положение и пак се заключва как да процедирам ?

PeterS

Да не би машината да е била "открадната" от предния човек и друг да ти я продава при което първия да я е заключил. Заключването под 10.6 не работи (няма iCloud), под 10.7 не съм много сигурен, но под 10.8 работи безотказно!
mobilio - професионални мобилни приложения

Морт

#2
Може ли да се заключи преинсталирана система? Бях останал с впечатлението, че трябва да е на лице оригиналната инсталация с настроен iCloud.
Защото според описанието се е "заключила", докато вече е инсталирал 10.8, което ме навежда на мисълта, че предната инсталация е била разкарана.
Или компютърът е бил по начало заключен и се прави на ударен.
.fr

Wizi

Според мен става въпрос за някакво друго "заключване" различно от това на EFI ниво.  ::) Щом въобще му позволява да стартира инсталация....

Колега, дали форматираш диска при инсталацията или пускаш да маже отгоре върху каквото намери?


Заключването на лаптоп дистанционно може да стане и след недоброжелателен продавач в последствие след сключване на сделката. Моментът е изключително неприятен от 2010та насам за Air и съответно всички нови Retina лаптопи. Процедурата по отключването "по втория начин" (защото вероятно няма да сте получили документ за първоначалното закупуване на лапотпа, което да предоставите пред Епъл оторизиран сервиз) включва разпояване и запояване на нов EFI чип, което вероятно няма да можете да направите в границите на Република България и ще ви струва ххх лева.  :-\ Историята познава точно такъв случай - Продавалник.цом, некоректен продавач, който заключва за кеф MacBook Air, шипване до USA, бъркане за $200.... и така.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

albertini

ами не е краден уж и не се правя на ударен
пускаме инсталирам след като ресетна биоса тоест хард ресет :) сега сменям ЕФИ чипа ама немога да намеря точния Дъмп намирам 2 мб а ми трябва 4 мб
за а1181 100% съм го заключил като пробвах да инсталирам 10.8.3

julss

#5
Недей да бараш чипа засега, дай някоя снимка на заключения екран.

едит: И дай точният модел на бука, А1181 има от 2006 до 2009. Всеки модел си иска своя дъмп, вероятността да го намериш е много малка. Имай впредвид, че е тия от 2006 (Core Duo) не можеш да им сложиш 10.8.

albertini

и все пак успях да напрявя поне единия от маковете :)
та по вапроса с паролата разбрахме че въпросната парола е от опита ми да си сложа ос 10.8.3 пират :)
модела е А1181 2009 год. с Нвидия 9400м последния ПВЦ преди унибодито а екране едно катинарче под него празно  поле с и стрелка след него това е утре ще го сглобя и ще кача снимка

albertini

http://www.youtube.com/watch?v=zdqIttteRAQ - точно това ми показва самоче аз си взех нов ССД и съм на чист инстал ....

julss

Въпросната парола няма нищо общо с това, че инсталираш пиратска ОС. Инсталира се без какъвто и да е проблем, пачове, хакове или там други шитни.
Това е firmware password, която или стария собственик е сложил ръчно  за да не може да се буутва от друго, освен от харда, или го е заключил през iCloud, което е възможно от 10.7.2 насам. Ако все пак твърдиш че се е заключил по време на инсталацията, единственият начин е в този момент да си бил вързан към нета и собственика го е видял през find my mac и го е заключил. Новият хард няма да ти помогне. Успех.

albertini

днес се обаждах в офиса на apple и ги питах директно да не е краден лаптопа продиктувах им серииния номер казаха че няма данни за лаптопа да е краден но само при тях можело да се оправи това ... с две думи 100 150 лв и пак е отключен

Wizi

Как ще докажеш, че лаптопът е твоя собственост? В нормалните държави в подобен случай Епъл ти искат проба и от майчиното мляко преди да ти отключат лаптопа.

Ставам все по-любопитен за развитието на този случай.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD