Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 16:46:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 509
Total: 509

509 гости, 0 потребители

Mac OS X 10.5.2

Започната от Angelo, 12-02-2008, 01:17:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

spp

Инсталирах преди около месец kaliway 10.5.1. Вчера го ъпдейтнах до 10.5.2 през торента от пиратебей. Имах малък проблем с видеодрайвера... нещо 3D режима на моята HD2600 XT не работеше читаво след обновяването. Видях, че е излязъл някакъв graphics update, сложих и него. Инсталирах наново видеодрайвера и всичко си заработи пак прекрасно. Сигурно не са много хората превъртели NFS Underground и Wolfenstein-а на своите Hackintosh-и...

Иначе конфигурацията ми не е нещо особено, но като я събирах гледах http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page

Mainboard: Gigabyte GA-8I945GZME-RH, CPU Intel Pentium D 820, RAM 2 x 512MB, 160GB Seagate SATA, HD2600XT Saphire 256MB DDR4
Apple MacBook
CPU Core2Duo 2GHz, RAM 2GB DDR3, HDD 320GB, DVD-RW
Video Nvidia 9400m, Wi-Fi Broadcom, Lan

shmb

Аз имам проблем след инсталацията на ъпдейта 10.5.2.

Като си пускам системата и точно преди да влезне в десктоп-а ми угасва дисплея и стои така заспал към 2-3 мин и след това запалва и ме вкарва в десктопа.

Мислех си, че е от видео драйвера, след което го преинсталирах, но пак същата работа!

Имам и друг проблем, но той беше още преди да ъпдейтна - като дам рестарт или шътдаун на машината и ми изчезват всички икони и всичко от десктопа и стои така на картинката на десктопа около 1 минута и след това се загася. Сега след ъпдейта пак си го имам проблема.

Иначе всичко друго ми върви 6.

Някой да се сеща за какво става въпрос?
MakBook Pro Unibody 13.3"

traian_james

и аз го имам този проблем при пускането, белия екран пе показва за най много 30 сек на след това 1-2 мин чакам за да ми пусне картина
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

dau

Леле като чета как се мъчите с хакинтоша... и ми става лошо направо....


и аз се мъчих с калиуей на лаптопа, добре че не стана  :lol:

XXwolf

Цитат на: "rafaelo"И новите опции на Док-а със Стаковете тея са яки ;)

"новата" опция List си е същата която имаше на предишните версии на десетката...

dreben

За GMA 950, ако имаш бекъп, върни си AppleIntellGMA950.kext и AppleIntelIntegratedframebufer.kext. При мен всичко си дойде на място. Успех!!!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

McMac

И моя айхак много бави в при ябълката и после син екран още толкова и после наси4а образа за 3сек. и се показва десктопа

как може да се оправи

Wizi

Цитат на: "XXwolf"
Цитат на: "rafaelo"И новите опции на Док-а със Стаковете тея са яки ;)

"новата" опция List си е същата която имаше на предишните версии на десетката...

Предните десетки нямаха стакс, а в случая точно за тях става дума :)

... направо не разбирам какъв е този зор за Леопард   :roll:
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

traian_james

Цитат на: "shmb"Аз имам проблем след инсталацията на ъпдейта 10.5.2.

Като си пускам системата и точно преди да влезне в десктоп-а ми угасва дисплея и стои така заспал към 2-3 мин и след това запалва и ме вкарва в десктопа.

Мислех си, че е от видео драйвера, след което го преинсталирах, но пак същата работа!

Имам и друг проблем, но той беше още преди да ъпдейтна - като дам рестарт или шътдаун на машината и ми изчезват всички икони и всичко от десктопа и стои така на картинката на десктопа около 1 минута и след това се загася. Сега след ъпдейта пак си го имам проблема.

Иначе всичко друго ми върви 6.

Някой да се сеща за какво става въпрос?
Аз си го оправих това със дисплея като инсталирах това http://thepiratebay.org/tor/4024497/10.5.2_kernel_vanilla__and_patched__
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

XXwolf

Цитат на: "Wizi"
Предните десетки нямаха стакс, а в случая точно за тях става дума :)

... направо не разбирам какъв е този зор за Леопард   :roll:

имаха и още как, но трябваше сам да си ги направиш!!!

McMac

Цитат на: "traian_james"
Аз си го оправих това със дисплея като инсталирах това http://thepiratebay.org/tor/4024497/10.5.2_kernel_vanilla__and_patched__

Добре де и аз съм го сложил този кернел и закъснението не ми с е оправило
защо така?

shmb

Така, значи инсталирах си въпросния пач, който ми препоръча Траян ми се случи следното:

При нормално зареждане на системата става така:



а когато стартирам системата във вербоуз мод ми спира до тук:



Всъщност мога да влезна в системата, но само под Сейф мод (това е по-добре от нищо).

Моля за съдействие какво да правя и ако няма оправия поне как да се върна до 10.5.2 стария, на който си бях или ако трябва към 10.5.1 (Там си бях най-добре).

Благодаря на отзовалите се.
MakBook Pro Unibody 13.3"

traian_james

Съжалявам, че при теб не се е получило...и се е влошило...
При мен всичко тръгна и е ок
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

shmb

Ти не си виновен и не трябва да се чустваш такъв, просто при мен така се получи. Сега да видим как ще го оправим.
MakBook Pro Unibody 13.3"

Kamaka

със сигурност ти е от драйвера на видеото това съобщение, щом влизаш в Sage Mode, опитай да си го инсталираш наново (драйвера). Но за съжеление не зная как става при омазан драйвер.