Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-05-2024, 07:33:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 867
  • Latest: Hardhen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 664
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 241
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 168
Total: 169

168 гости, 1 потребител
BuSteR

След сингъл юзър моуд, йосемити се ..ПРЕ*БА

Започната от anefi_90, 04-11-2014, 23:35:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

anefi_90

Здравейте, инсталих си йосемите и всичко беше добре, няколко дни, докато не направих /sbin/fsck -fy, защото исках да попраря някакви грешки и сега..не се включва, зарежда донякъде и зацепва. Рикавърито е ок, в момента дори пиша от там, просто искам да попитам дали има начин да се оправи това без преинсталация? ресетнах прам и врам и пак същото, поправих пермишънс и вскичко и пак така..така че, ако някой има решение, да каже, ако не..някой да ми услужи с флашка с 10.9 или 10.10... понеже нямам и СД на компа (: от София съм, номера ми е 0878461272, ще почерпя за флашка (: Хубава вечер.

HQ

От рикавърито можеш да пуснеш инсталация-поправка, то вижда че има мак ос и пита дали да го поправи (не съм абсолютно сигурен) или ако не вижда инсталация значи преинсталацията ти е задължителна!
Просто пусни инстал и гледай внимателно какви опции предлага. Също тия "грешки" е могло да оправиш по същия начин и сега не мога да предположа какво се е затрило. Репеър на пермишъни и верифай според епъл са достатъчни инструменти за диагностика.
И за следващия път-задължително тайм машин! Наслаждавай се на живота, дорде преинсталацията е решение...

dreben

Здравей,
Няма нужда да преинсталирваш.
Пробвай най-напред пак в "сингъл юзър моуд" следните команди:
mount -uw /
chown root /
chmod 1775 /
exit
Ако пак не ще да запали, означава че сериозно си омазал EFI-то. Изгегли си "DiskWarrior", опечи го, буутни с него и дай автоматични настройки. Гаранция 100%.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

anefi_90

Извинявам се, че толкова късно отговарям, но кога съм на работа съм от 10-00 и нямам достъп до нет..както и да е, пробвах командите, но нищо не стана, не зарежда пак. Иначе в рекавърито няма друг рипеър освен инструментите на диск ютилити, другия ми проблем е, че нямам CD, та молбата ми е ако някой от София има някаква версия на ОС Х на usb, да се видим и да си го преинсталирам пък ако има диск уориър на usb, още по-добре :) Неделя и понеделник съм свободен, ще се радвам ако някой добър човек ми удари едно рамо на по бира  ;D Може да ми пишете на лично с гсм номер или нещо такова, аз ще се обадя :)

anefi_90

За триене, след големи мъки, успя да свали 10.10 чрез рикавърито.