Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 13:14:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 468
Total: 468

468 гости, 0 потребители

Синхронизация с iCloud, но не навсякъде

Започната от Пиф, 24-12-2013, 19:08:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Пиф

Здравейте всички приятели и неприятели на Apple!
От известно време следя пасивно форума, но май назря момента да се включа. И то както често се случва - заради проблеми.
Та проблема се състои в следното:
Ползвам едно Apple ID на пет компютъра и един телефон. На четири от маковете ползвам Numbers 3.01 и Pages 5.01, които са получени чрез покупка от AppStore на предните версии (част от пакета iWorks'09) и след нова ъпдейтнати. Допреди месец ползвах (и още се опитвам да ползвам) успешно iCloud на 3 от маковете + телефона. След това, поради неизвестни за мен причини единия мак спря да синхронизира, файловете, които виждам от него са до 21 ноември, по-новите ги няма. Проблема е при приложенията Numbers, Pages, Preview. Докато Notes, Reminders, Contacts и Calendar продължават да синхронизират. От всичките макове при проверка от System Preferences / iCloud / Manage / показва актуалния списък с файловете, дори и от този, дето не ще да синхронизира. Зает е около 500МВ от облака. Навсякъде OSX е обновен до последната версия.
Моля за съдействие.

Пиф

Никой ли не се е сблъсквал с подобен проблем?
Опитах се да схвана политиката на Apple за ограниченията при ползване на едно Apple ID. Не се справих успешно, оплетена работа - различни права при ползване на iTunes, AppStore и iCloud. Започвам да си мисля, че е най-добре да регистрирам ново Apple ID, което да ползвам само с iCloud, защото за него не открих ограничение в броя на потребителите. А това пък дали е допустимо - покупка от AppStore примерно на Numbers и след това ползването му с iCloud, но с друго ID ......   би трябвало, ID-тата се въвеждат на различни места, логично е да се допуска да са различни ......
Разсъждения на глас!

Пиф

ммммдааааа
Въпросите пораждат повече нови въпроси отколкото отговори!
Можело да се ползват различни Apple ID-та за различните услуги, НО Apple препоръчват да се ползва едно! Защо, обаче не разбрах.
Новият въпрос е - има ли начин да се види някъде ID-то за каква услуга и от колко устройства е използвано?

Пиф

Оправи се проблема, но защо не разбрах. Това, което направих бе следното:
- регистрирах ново ID, зададох iCloud да ползва новото. Ефекта бе, че всичко влезе в синхрон с изключение на Contacts.
- върнах отново старото ID и всичко тръгна.
Сега се сещам, че преди време ми се случи нещо подобно - бях с лаптопа и използвах мобилен нет, от място където обхвата не беше добър. На другия ден видях, че направените промени по файла ги няма. Не обърнах внимание, защото бяха дребни неща и ги направих отново. От известно време имам проблеми с интернета, може и те да помагат за възникване на проблема.
Благодаря за вниманието!  ;D

Пиф

#4
След като се оправи проблема, реших да експериментирам и да го предизвикам изкуствено, белким разбера от какво е .....
От компютъра в къщи се свързвам с този в офиса посредством VNC. Така ръчкам и двата едновременно. В къщи имам грижи с нета - множество чести кратки прекъсвания, доставчика е оператор ХХХ, на който просто счупих телефона от позвънявания, но така и не отстраниха проблема. Та връзката от дома до офиса е съпроводена от чести прекъсвания, но както и да е, справям се.
Файловете са в синхрон, каквото се вижда и отваря от единия комп - такова е и от другия. Отварям от единия файл с Numbers, правя промени затварям. След 1-2 мин. отварям същия файл от другото място, пак променям и затварям. На 4-тия път промените от единия вече не се виждаха от другия. От там нататък каквото и да направя облака се държи така, сякаш пространството там в един момент се е дублирало на две различни и независими части и каквото и да правя от единия комп остава недостъпно за другия. Добавяне, едитване, изтриване на файлове от единия не се отразява при другия. При проверка обаче от System Preferences/iCloud/Manage и при двата компа се вижда списъка с файлове достъпни от компа от офиса (където нета е ОК). Явно компа от дома отваря накакви темпове, които реално не са в облака....... всъщност не знам къде са. По-нататък - спирам с опитите да прецакам облачните файлове, правя рестарти и на двата компа, изчаквам половин час, отварям Numbers и на двете места. Резултатът е същия - виждат се различни файлове от двете места, Notes и Contacts са в синхрон обаче. След това, давам на компа у дома SignOUT на настройките на iCloud, като при това да изтрие всички копия от файлове на самия комп. После пак Sign IN със същото ID, рестарт и всичко е ОК!
Изводът е - подбирайте си внимателно доставчиците на интернет ! Очаквам с нетърпение деня на раздялата с моя.  ;D

Морт

Браво за малкото разследване.
iCloud sync-ът все още е доста проблемен и един от бъговете е точно това - загуба на синхрон между файловете.
Без официално мнение от Епъл (съмняваме да пуснат PR текст по темата (: ) може само да се гадае какво точно се случва, но изглежда е г/д точно така - при редакция на файл на едно място, другото не разбира за редакцията, става конфликт на версиите и спира да ъпдейтва.

Разпространен проблем, голяма драма и за девелъпърите, които се опитват да ползват iCloud за sync, там се получава същият проблем с конфликти.

Решение - чакане да се оправи. Все пак iCloud им е една от най-основните услуги и рано или късно се очаква да заработи нормално.

И dropbox :0
.fr

Пиф

Услугата iCloud е много полезна според мен и разочерованието ми беше голямо като започнаха издънките. Както казваш, явно има доста неща за доизпипване от страна на Apple. Ще чакаме, къде търпеливо, къде не   :)
Има и едно друго недоизмислено нещо свързано с облака - липсата на алтернатива на Preview за iPhone, което отрязва възможността за отваряне на PDF-и и картинки от iCloud.
Весело посрещане на новата година !!!

Пиф

Синхронизацията пак ми избяга. Но този път SIGN OUT с включена опция за триене на локалните файлове не помогна. Но след ръчно изтриване на com~apple~numbers и com~apple~pages намиращи се в ~/Library/Mobile Documents всичко си дойде на мястото. Не е зле да се направи един бекъп преди това на въпросната папка, че не се знае дали от облака няма да завали :)