Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 09:15:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 544
Total: 544

544 гости, 0 потребители

IDE DVD NEC???

Започната от arnold, 09-02-2010, 09:57:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Мъчих се доста време явно няма да го подкарам да ба4ка под Леопард. В смисъл че записва всичко няма проблем ама после не иска да разчита това което е записало... Ако го сменя с САТА ДВД дали ше се оправи проблема???
DVD Movie чете, обаче като запиша диск с ТОст-а като за МАК и ПС формат и не иска да го разчете.
Real Mac mini

McMac

Аз бях с IDE под Leopard 10.5 и нямаше проблем, но го смених със SATA заради 10.6

arnold

Абе то и това по някога захапва ама като цяло ми прави парчета. Още от преди имах този проблем. Или пък като постоеше диска вътре повече от 10-тина минути и после ми показва че няма диск и не реагира.
Real Mac mini

McMac

Тва за стоенето на диска в двд-то и после дето не го показва и изчезва го имах и аз, при мен се оправи като махнах чафката от систем префернцес / енержи сейвър -> put the hard disk to sleep when possible.

Но иди си купи едно LG DVD SATA за около 30/40лв. стига дъното ти да има сата

arnold

Дали има няква вероятност да си прецакам скъпоценния леопард на хакинтоша просто като подменя двд-то, и някви кекстове дали ще трябва да слагам допълнително че там ми е голяма мъгла или само ще го хакна и ще запали бясно:)
Real Mac mini

arnold

имам даже 2, които никога не съм ползвал де щото и двата ми харда са на IDE. Ама ми вкараха оферта да дам 2-те записвачки дето ги имам на ИДЕ и да взема една САТА и мисля да се възползвам, че жена ми много ме яде дето не можела да си гледа дисковете със снимките... ;D
Real Mac mini

McMac

мисля не, ако имаш приятел със сата пробвай преди да купиш

arnold

Е да бе така ще направя "Try before buy" :) Мисълта ми беше като закача тая сата дали може да предизвикам някъв кернъл паник или тотално сриване на системата че след последното 4 днвено безсъние да го подкарам няам нерви...
Real Mac mini

McMac

Ми аз мисля не

arnold

ОК, като се стопи леда действаме:)
Real Mac mini

prOMiNd

Ела до офиса ще ти дам един Асус САТА с лайтскрайб да си инсталираш лео-то.
Пък може и да се споразумеем нещо ако ти хареса и върши работа :)
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

arnold

Мерси за офертата батка, аз го подкарах леопарда обаче двд- то ми прави фасони в самия леопард. Уж договорих на едно място изгодно сата в замяна на 2 иде-та:)
Real Mac mini