Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 13:56:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 562
Total: 562

562 гости, 0 потребители

Идея (малко странна, но все пак...)

Започната от iPhonecheto, 14-09-2015, 20:58:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iPhonecheto

Колеги, днес реших да се замисля. Рядко го правя, но все пак имаше ефект. Само аз ли съм на мнение, че iPhone-ите излизат един от друг по-бързи, шарени, красиви, големи, но им липсва най-важното. Сякаш от Епъл се опитват да ни разсеят така че да не забележим това, а именно - батерията. Много малък живот и смятам, че за всички би било полезно, ако новият айфон акцентира на това. Какво ще кажете да наспамим Епъл с писма с предложения да се концентрират върху батерията? Да, едва ли биха се вслушали в някакви си 15-20 човека, но смятам, че поне можем да опитаме. Още повече, че не мисля, че сме единствените, които искат това. Аз пуснах един фийдбек, мога да пусна от различни мейла още няколко. Вие какво мислите?
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

bluesky

Много добра Идея, (ако, естественно, големите решения се взимат на ниво "корпорация").

Изключително точно си забелязъл тенденцията.
Ще приведа пример. Преди десетки години имаше тайна конференция на производителите на обувки, (май се събраха в Италия тогава). Вземали са решение да наблегнат на производство на висококачествени обувки, нормални цени, от подметката НАГОРЕ.
А подметката да може да издържа няколко месеца, и не повече.
Всички "други" обувки, които ще притежават подметка от естествен каучук и прочие действително здрави материали - СУПЕР ЛУКС, високи цени.
Забелязваш ли аналогията с поставената от Теб Тема? Аз да.

iPhonecheto

Ами общо взето ние не губим много, освен 5-10 минути. Ето от тук пусках фийдбек аз:
http://www.apple.com/feedback/iphone.html
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

thebrainless

Епъл направо ще са шокирани от тази революционно нова идеята!
Stay hungry. Stay foolish.

iPhonecheto

Ами те напоследък се шокираха и от някои андроидски идеи, така че защо не?
I do read your emails. - Tim Cook
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

patchosan

За щастие има решение, което е на ниво прототип - Hydrogen battery.
Изкарва 1 седмица батерията :) ако може да се нарече батерия, по-скоро е горивна клетка

http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/mediatechnologyandtelecoms/11818151/Revealed-the-first-hydrogen-powered-battery-that-will-charge-your-Apple-iPhone-for-a-week.html

iPhone 13 Red Program
iPhone 11 Red Program
iMac 2019 5K 3,1Ghz Intel Core i5 CTO
64GB 2667 MHz DDR CORSAIR
512GB SSD

Fantomas ^

Според мен казуса с батерията не е само при iphone изобщо.А като цяло smart джаджите цицат много ток.  А всеки производител иска да покаже какво може ...т.е. да добавя многонови фичъри , които обаче още повече увеличават потребелението на ток.
Това важи за всички!
А в същото време технологиите за производство на батерии ( особено в за сериен продукт а не за прототип) не се развиват така бързо.
Няма как в  Аpple, кактго и при конкуренцията да няма  R&D отдели които си блъскат главите над този проблем, и първият който направи пробив ще спечели много потребители!
В този ред на мисли, подобни мейли са безмислени... т.е. няма да им отворим очите :) Те си го знаят 10000%
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

iPhonecheto

Ами давам за пример последния iPhone - батерията му е надолу с между 100 и 200 mAh. С всички нови оптимизации на ОС и хардуер, ако я бяха вдигнали или поне оставили на същия размер, биха ни дали поне 2-3 часа време на активно ползване според мен. Това не е малко...
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...