Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 12:27:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 496
Total: 496

496 гости, 0 потребители

MacBook Air 13"mid 2014 wifi проблем!?

Започната от fizy, 29-10-2016, 15:54:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fizy

Здравейте,
Имам проблем с Wifi на макбука. От около 3-4 месеца забелязах, че зареждането на страници или каквото и да било свързано с интернета е супер, ама супер бавноооооо, даже понякога спира да зарежда и изпасва, че "няма нет". Какво ли не правих: рестор,реинстал, новата Сиера качих и това си е... закачам се към wifi мрежата и се започват мъките... 1 час чакам да зареди некоя страница.! Странното е, че понякога има интеренет за кратко и после пак изчезва... странно! Дайте съвет, дали да го водя на доктор, да ме одрусат едно хубаво!?

Fifata

С друг компютър пробвал ли си?
Да не ти е проблема в рутера?
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Fifata

На всички страници ли го прави или само на определени?
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

fizy

Пробвал съм с други устройства и няма проблем, за жалост!

fizy

Само макбука ме предава!

Fifata

А с какви други устройства си пробвал?
Пак макбук или?
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

fizy

Не ,айфони и айпада, другите лаптопи с win. бачкат!

Константин

Така, като гледам тук ще има workaround и troubleshooting. Какво мога да те посъветвам и да те питам, какъв ти е рутера, какъв ти е провайдера, каква е мощността на сигнала и скоростта с която си се свързал към рутера, това ми е нужно като начало. Знаеш ли как да видиш тези технически данни?  Натискаш и задържаш бутона Alt и кликаш на WiFi и ще падне едно меню там.Виж какво ти пише , направи скрин или си запиши Tx Rate и  Noise.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

dreben

Смени си канала на рутера, примерно 7-ми. Успех.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

fizy

Сложих НОВ рутер и тръгна! Стара го сложих в офиса и реших проблема! Пък ще видим...

Константин

Какъв ти беше стария и какъв е новият ти рутер? марки и модели?
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

fizy

TPlink 300 wr841n беше рутера...махнах го и сега сложих едимах един обукновен 150мбит. ама гледах клипове, че в ЕЛ Капитан имало при някой устройства този проблем. В същото време упдейтнах до Сиера и сложих рутера и тръгна... това е... пък ще видим!

Константин

Ами аз съм имал проблеми с TP Линка като включа торенти да свалям и умираше и компа също трбваше да се рестартира. Откакво минах на Apple Airport не съм имал грижи повече!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.