Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 14:51:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 350
Total: 350

350 гости, 0 потребители

Съмнително ниски цени - някой пробвал ли е?

Започната от knoppix, 16-09-2013, 11:36:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

knoppix

Здравейте,

Напоследък се замислям сериозно за покупка на MacBook Pro Retina 15,4.

Наблюдавам обявите в продавалник и обяви.бг и видях няколко, които са много примамливи с цените си:

http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%935655952/apple-macbook-pro-15-%D1%81-retina-display-2-6-core-i7-2012

http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%935748838/%D0%BD%D0%BE%D0%B2-13-retina-apple-macbook-pro-2-9-ghz-core-i7-256gb-ssd

А с този http://prodavalnik.com/macbook-pro-15-s-retina-display-2-6-core-i7-2012-i30572405 съм говорил по скайп доста време. Не е българин естествено :) Като го питах за цените каза че общо взето ги взимали директно от Калифорния отнякъде си и че цените затова били толкова ниски.

Принципно съм притеснителен, тъй като мои приятели са били лъгани с подобни цени точно на MacBook, но това което ми прави впечатление е, че тия компании предлагат плащане с PayPal, което общо взето ме учудва. Ако ще правиш измама искаш банково плащане, в противен случай чрез PayPal можеш да поискаш refund.

Та, въртят ми се в главата, че това са всякакви реплики и т.н., но също така ми прави впечатление, че моделите на Retina са общо взето от миналата година, т.е. възможно ли е някой да си чисти склада от залежалите бройки?

Някой пазарувал ли е оттам и имате ли идея дали им е чиста работата?

Поздрави,
knoppix

faire

Не се занимавай. Особено в продавалник има толкова много мошенници... От чужбина разбира се.. Преди четох за някакви дето се представят като купувачи, пазариващи от чужбина за свой приятел в Африка... Пращат ти парите по пейпал, ти им изпращаш лаптопа (или каквото) и след това ти отварят dispute и някак си си връщат парите. Много опарени има. Просто не се занимавай с чужденци в продавалник/дата.бг и т.н.
Само ибей е сигурно.


Sent from my iBrain using iFingers.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

knoppix

В такъв случай имате ли идея какви данъци и такси трябва да платя в случай, че купя от ebay.co.uk или amazon.com ?

angelvn

От ebay ако е от ЕС пратката - няма данъци, имаш само доставка.
Ако е от амазон.ком - има ДДС, митническа декларация, издаване на еури, банкова такса, такса бг пощи и 1 изгубен ден...
UI designer and developer

iNtaCt


j.tochkov

Стана ми интересно и разговарях с тях. Свързах се чрез тази -  http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%935655952/apple-macbook-pro-15-%D1%81-retina-display-2-6-core-i7-2012 обява.
Представиха име на фирма и т.н.т, което естествено не е никаква гараница.
Попитах ги освен доставка дали може да се плати и вземе мака директно от офиса им и ми отговориха, че няма проблем. Та имам доста познати в Англия и мисля да пратя някой да провери за какво става въпрос....

knoppix

Аз също съм говорил по скайп с няколко човека.

Предлагат ми Westorn Union и MoneyGram като паричен превод, отказват PayPal, което ме притеснява :)

Не съм добре запознат с western и MoneyGram, но май нямат политиката за refund на пейпал.

За едната фирма попаднах на руски форум, в който я плюеха доста. Другата фирма отказа да ми каже продуктовия номер на лаптопа, за да проверя точните спецификации.

Ако ми бяха предложили PayPal щях да пробвам, там поне знам, че ако не получа нищо няма да си изгубя парите.

Другото съмнително е, че всичките подобни фирми имат сайтове във тази фрий платформа appee и другото, което ме притеснява е че винаги адресите на фирмите са крайни забутани квартали. Google Maps Street View-то поне изобщо не показва там да има нещо освен няква жилищен квартал.

На въпроса на какво се дължи ниската цена всички казват едно и също - ние сме компания продаваща на едро и ни дават много добри цени. Учудвам се, че е възможно да предлагат MBPr за $1200, при условие, че дори да е June 2012 пак е с поне $600 надолу.

Наистина - ако имаш познат в Лондон виж дали всичко е редовно :) Ще съм ти много благодарен, както аз така и доста колеги от форума, които ще се сдобият с Apple на такава невероятно ниска цена.

faire

Обикновено ако звучи прекалено добре, за да е истина, то най-вероятно не е. Епъл да не мислите, че дават на търговците компютрите си с 50% отстъпка? Такова нещо няма. Особено в Европа. Печалбата на търговците, вкл. в България е доста минимална. Не разполагам с точни цифри, но %-ът печалба е едноцифрено число.
В най-добрият случай тая стока ще да е крадена.. Но по-вероятно става въпрос за измама или някакви реплики. Пейпал връщат лесно парите ако сте си купили нещата по ибей. Ако пратите на някой ей така пари, чакайте си да ви ги върнат после..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

shaman

Цитат на: faire - 19-09-2013, 16:46:24
Обикновено ако звучи прекалено добре, за да е истина, то най-вероятно не е. Епъл да не мислите, че дават на търговците компютрите си с 50% отстъпка? Такова нещо няма. Особено в Европа. Печалбата на търговците, вкл. в България е доста минимална. Не разполагам с точни цифри, но %-ът печалба е едноцифрено число.
В най-добрият случай тая стока ще да е крадена.. Но по-вероятно става въпрос за измама или някакви реплики. Пейпал връщат лесно парите ако сте си купили нещата по ибей. Ако пратите на някой ей така пари, чакайте си да ви ги върнат после..

Ба си... Ти да не четеш мисли ??? :)
Таман мислех да пиша точно това ;) Даже с цитата за "too good to be true" :)

Иначе - да, Apple са големи скръндзи и отстъпката, която дават наистина е минимална :( Така са я изчислили, че да не може да мърдаш на никъде ;)

faire

хихи, не за пръв път ми го казват :)

Хора, нещата, които ви казах, бяха току-що потвърдени от управител на магазин за Епъл техника в БГ. Просто изобщо не се хващайте на въдичката - такива обяви изобщо не трябва да ги отваряте или да мислите върху тях. Вярно, че всеки  в БГ гони далаверата и му се иска по-евтино всичко, но в този случай просто няма как..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

thebrainless

Що се занимавате с глупости, мине не мине, и през няколко месеца, някой поства линкове към подобни тресавища...
Stay hungry. Stay foolish.

knoppix

Ами, извинете тогава, обстойно потърсих, но не намерих информация. Много добре знам какви са комисионните за Apple - не са никак по-различни за търговците от другите марки лаптопи.

Просто доста дълго ме увещаваха - споменаха ми че може и от офис да се вземе, което ме накара да се "хвана" на въдицата може би.

Колкото до реплики - хората от бранша с техниката казват, че макбуците нямат реплики уж.


angelvn

UI designer and developer

uomoto

Евтиното винаги излиза скъпо. Няма вариант едно нещо да се продава по-евтино.

lian

Ако е прекалено хубаво, за да е истина, то значи не е!