Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 22:15:31

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 535
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 499
Total: 499

499 гости, 0 потребители

Няколко готини програмки, които (мисля) не са широко известни

Започната от temp1, 19-01-2015, 19:13:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

temp1

Всичките съм ги ползвал лично в продължение на дълго време и мога да ги препоръчам от все сърце. Дано са полезни. Поздрави.

Български spell check, интегрира се с OS X и работи във всички програми като Skype, браузъри и т.б., много готино - http://dcl.bas.bg/en/MacEst-en.html

XtraFinder - разширява възможностите на Finder с много полезни опции и го прави много полезна програма, а не полу-идиотска такава - https://www.trankynam.com/xtrafinder/

Asepsis - премахва замърсяването от скритите .DS_store файлове, които Finder-a маца навсякъде - http://asepsis.binaryage.com

ProstoAZ

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Wizi

От кога .DS_Store файловете замърсяват?  ::) Не съм сигурен, че си наясно с предназначението им.  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

temp1

Цитат на: Wizi - 19-01-2015, 20:57:58
От кога .DS_Store файловете замърсяват?  ::) Не съм сигурен, че си наясно с предназначението им.  ;)

Напълно съм наясно с предназначението им. Както и доста хора, които търсят отърване от тях и тези които полагат сериозни усилия за да намерят решение като горната програма. Не ми е ясно защо се заяждаш както и в другия пост. Като не ти пречат и си толкова наясно не си качвай програмата, вместо да се занимаваш с неопитните лаици, дето не ползват Мак от 10.4.4 и не са видели от обективната истина колкото теб.

Wizi

Не ми отговори на въпроса - какво замъсяване, какви 5 лева, какви торби с цимент???  :o

Не се заяждам. Просто не съм съгласен с твоето конкретно това твърдение и съм готов да се аргументирам, но след като вероятно отново ще го приемеш като заяждане - нямам никакво желание да го направя.

Впрочем има някакъв проблем с това да не съм съгласен с нечие твърдение ли?  ::)

Peace!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

temp1

Няма проблем да не си съгласен, има проблем да се натрапваш където не можеш допринесеш с никаква полезна информация. Ако искаш да зададеш въпрос го задай, не давай някакви полу-надменни полу-подигравателни коментари.

Причината да "замърсяват":

1. Някои хора обичат да държат диска си много подреден и да контролират строго какво има на него. За тези хора е нежелателно произволни програми да пъхат произволни файлове в произволни директории.
2. За хора, които работят на няколко системи и обменят файлове с други операционни системи тези файлове са чист боклук.
3. За хора, работещи на други операционни системи, които получават файлове от Мак тези файлове са чист боклук.
4. Решението тези файлове да се складират по целия диск е страшно глупаво. Асепсис решава това много елегантно като ги кара да се складират в една единствена директория без това да нарушава работата им.

Wizi

Посочи ми моля те къде съм се натрапил без да дам никаква полезна информация? Съвсем сериозно питам. Ще си взема поука и ще се постарая да не се повтаря.

Полу-надменен или полу-подигравателният ми начин на изказване е определено част от характера ми. Съжалявам. Късничко ми е да се променям, далеч по-вероятно е спра да пиша тук.

1. Не се сещам конкретно в този случай как точно тези скрити за Mac OS X файлчета ще попречат.
2. Съгласен на половина, защото намирам автоматичното генериране на копие на всеки един файл с .името_му "кухо" файлче е далеч по-дразнещо от колкото наличието просто на едно файлче .ds_store в директория
3. Съгласен съм отново, но не го считам за мой проблем ползвайки Mac OS X
4. Решението е глупаво, но може би не толкова. Алтернативата би означавала един огромен файл, който да описва всички директории по хард диска. Една грешка с него и всички директории ще пострадат от липса на запаметена информация за настройките си.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

atirage

Сигурно си има причина да не са широкоизвестни  ;D
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

oolliivveer

Ами така става като няма регистри да си ги почисти човек :D,пък и този полу идиотски финдер що да не го претрупаме като коледна елха ;D.Споделил е човека,на който му харесва ползва,на който не сори.Само леко с генералните умозаключения.Стига се джафкали ;)

bluesky

Добър Ден на всички Колеги!

Приветствам склонността да се споделят впечатления относно ВСИЧКО, което е свързано с работата Ни, или удоволствието Ни, при всекидневната употреба на Машините.

В спора се ражда ИСТИНАТА!

Спорете аргументирано, (което и правите), хе, хе, хеее...
Не се заяждайте. Преди да напишете "нещо", ПОМИСЛЕТЕ, напишете го ТАКА, че да не засягате лично ХОРАТА.

Възможно е "...зверски...", (не е Моя думата, само като прилагателно, някой дори бе казал "...брутално..."), и така, възможно е да се защитава ТЕЗА, без да се засяга другата страна - концентрирате се само ВЪРХУ АРГУМЕНТИТЕ, не върху Личностите.

(Двете неща би трябвало да вървят "независимо" едно от друго). Трябва да се учим на това.

Характера на Човека трудно може да се измени, да се усъвършенства обаче - може, а и трябва. Тъй като много от Колегите, вече, се познаваме ДОСТА ДОБРЕ, прощавайте си ЛЕСНО ЕДИН НА ДРУГ особеностите на характера - ние сме едно голямо семейство, в края на краищата...

Освен "дигиталното" познанство помежду Ни Аз лично ДЪРЖА МНОГО и на реалните срещи на Колегите. Точно ТОГАВА и ТАМ ще разберете колко много повече неща Ни свързват, отколкото тези, които Ни различават.

Приятен Ден на всички!

bboyg

Единствения проблем, който съм срещал с тия .DS_Store файлове, е че остават във всяка директория през която мине човек. По-конкретно докато ровя из служебния Windows сървър, оставям "следи", неприятни за останалите колеги, с настройка да се виждат скритите файлове. Иначе няма по-добра система за индексиране към момента :)

temp1

Цитат на: bboyg - 21-01-2015, 11:56:55
Иначе няма по-добра система за индексиране към момента :)

Има :), нарича се Asepsis и работи по 100% същия начин, освен, че файловете не се мацат навсякъде, а се записват в една директория.

Между другото има настройка да не се пишат такива файлове по мрежа - http://support.apple.com/en-us/HT1629

Metal

Наистина не виждам какво ти пречи ds стора @temp1!?
Решението тези настройки да са във файлове е именно продиктувано от нуждата тези файлове да се пренасят и шерват при копиране на директория от една машина на друга(разбирай Мак). - Вярно е, че по добра опция би била да са разширени файлови атрибути, но такава опция подозирам не е съществувала във HFS когато са ги създали.
Файла може да ти е ненужен под боза или линукс, но присъствието на миниатюрен файл не пречи с нищо.

Ray

Ако не искате да виждате скритите файлове като .DS_Store и т.н. по-добре използвайте този начин през терминала:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles -boolean false ; killall Finder

Ако решите след време, че искате да ги виждате false се променя на true.

Не бих Ви препоръчал Asepsis :)



Lycan

Направо слагайте един уиндоус и не се занимавайте с глупости