Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

31-05-2024, 14:07:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 867
  • Latest: Hardhen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 665
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 183
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 155
Total: 155

155 гости, 0 потребители

Въпрос за SSD и NAS

Започната от hyankov, 20-01-2012, 16:17:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

hyankov

Здравейте,

дълго се чудих кое е по-удачно - time capsule 2TB, или NAS + някое SSD за макбука за още малко парички отгоре.

В крайна сметка се спрях на тези два продукта:
http://www.amazon.com/Technology-Vertex-2-5-Inch-Solid-OCZSSD2-2VTXE120G/dp/B003NE5JCO/ref=cm_cr_pr_product_top

и

http://www.amazon.com/Western-Digital-My-Book-World/dp/B001RB2L44/ref=sr_1_8?s=electronics&ie=UTF8&qid=1327068736&sr=1-8

Губя мощен гигабитов рутер, USB-то за Network Printer и ~100 лева спрямо варианта с TC. От друга страна печеля - възможност за raid, сменяеми дискове и разбира се SSD с TRIM.

Ще се радвам ако някой сподели мнението си за решението, конкретния избор на устройства, както и това, което най-живо ме интересува - от къде в България да си ги взема? Имам и вариант да ми ги донесат от щатите, но не ми се рискува с гаранции, когато става въпрос за дискове :)

Благодаря предварително, знам, че темата е дискутирана многократно, но така и не съм видял някой да препоръча магазин.

Поздрави,
Ицо

daniel

#1
За OCZ и аз се бах запалил много, но като прочетох из форумите, нещо много ги плюят, че се скапвали... Взех си A-Data - уж били надеждни, но както се казва "Божа работа"  ;D
За NAS ползвам това , като цена беше към 180лв.с ддс. Има RAID и torrent клиент, което мен много ме радва, също има и USB за принт сървър и external storage + има опция и да работи като Timecapsule. Дискове можеш да сложиш каквито искаш. :)
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

Wizi

Този Western Digital My Book World Edition II поддъжа ли AFP, че никъде не можах да намеря инфо?

Това точно OCZ не ми се струва нито бързо, нито евтино :( На какво искаш да го закачаш?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

hyankov

На macbook pro 2010, което доколкото разбрах означава максимум SATA II. А ти какво би ми предложил и от кой магазин? Говоря за нещо около 120 GB, не мисля че повече ми е необходимо при наличието на NAS.

Wizi

Виждам, че гледаш американски сайтове - погледни newegg.com. Там изпадат и оферти с доста добри намаления.

NAS-а погледна ли го за AFP?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

hyankov

Разтърсих се и не намерих информация във форумите на WD, че подържа. Пусах линковете към амазон, за да не излезе, че рекламирам едните или другите, иначе имам потенциална възможност да ми донесат разни работи от Щатите, но бих предпочел да се възползвам от 2-3 годишните гаранции в България :) И тъй като последните години се ъпгрейдвам с втора ръка - форуми, приятели - съвсем съм загубил представа за магазините тук как стоят нещата.