Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 22:28:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 535
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 510
Total: 510

510 гости, 0 потребители

MAC OS X on PC

Започната от e388, 07-10-2007, 14:28:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

e388

Така не знам дали не съм сбъркал раздела или въобще може да се пита такъв въпрос :? Та може ли MAC OS X да се подкара на PC?А самата операционна система от де да я сваля интересувам се за да знам дали си заслужава да си взема Apple :roll: А аз що си мислех че Apple имат собствени марки хардуери?А сега видях че процесора е на Интел, дъното на АТИ мисля и видеокартата на GeForce това са все хубави части обаче все пак това не означава ли се води вече PC компютърат?

2.4 GHz Intel Core 2 Duo
1680 x 1050 разделителна способност
2GB оперативна памет
160GB твърд диск1
8x double-layer SuperDrive
NVIDIA GeForce 8600M GT with 256MB of GDDR3 SDRAM and dual-link DVI

Е това не се ли води PC :lol:  :lol:

Mincho

по принцип всичко на пазара е Personal Computer. удоволствието при работата с Apple-ска машина е добрия синхрон на работа между отделните компоненти. за дизайна няма да говоря, въпрос на вкус. не съм сигурен дали отделните производители нямат и по-върхови модели от тези, използвани от Apple, нo мак-а си е мак. отиди в магазина на раковска и графа, цъкни тук и там и вземи решение.
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

e388

А какво мислите за Dell Computer те са си пак PC но и за тях сами казвали доста добри неща :wink:ю
И тези са доста добри :arrow:  http://www.alienware.com/

eek

Т'ва е форум за почитатели на Apple. Alienware също си имат форуми.

Ако питаш как да си инсталираш мак ос на компютър, който не си купил от Apple, //www.osx86project.org, Google и любимите ти торенти. :)

XXwolf

Цитат на: "e388"... А аз що си мислех че Apple имат собствени марки хардуери?А сега видях че процесора е на Интел, дъното на АТИ мисля и видеокартата на GeForce това са все хубави части обаче все пак това не означава ли се води вече PC компютърат?

Apple никога не са имали собствен хардуер - ползвали са по-уникален такъв, но не и собствен, а интела им е 4тия процесор (MOS, М68k и PowerPC) но Macintosh-a не е PC :!: защото основната разлика не се състои в хардуера, а е в ОС-а. Откакто минаха на интел, вече може да се инсталира MacOS на ПЦ, но никога няма да върви така както е на оригинален Мас :idea:

e388

Маковете преди иннтел на какво са били?Интересува ме и какво мислите за AlienWare само че то вече си е най-обикновено PC само че с някакви супер луди части и все пак гледах в сайта им една конфигорация коята за тия пари във България ще си направя два като на алиена :lol: И Алиена си е с Windows :? Което го прави боза май

XXwolf

Цитат на: "e388"Маковете преди иннтел на какво са били?...

от 94 до 2005 с PowerPC на IBM+Motorola a преди това 68k на Motorola.

Цитат на: "e388"И Алиена си е с Windows :? Което го прави боза май
без "май" :lol:

e388

А MAC OS X си е направена само за Apple  :roll:
Тоест може ли да се купи и да си я сложя на PC примерно.
Абе не знам вече какво да правя искам най-доброто от най-доброто щот едва събрах пари и да се набутам с нещо **ано :( Когато си купиш Мак ти вътре си я има MAC OS X лицензирана нали :roll:

Между другото XXwolf честит 388 пост :lol:

space ace

ЦитатТоест може ли да се купи и да си я сложя на PC примерно.

не

Цитатискам най-доброто от най-доброто

вземи си мак
macbook

XXwolf

Цитат на: "e388"А MAC OS X си е направена само за Apple  :roll:
Тоест може ли да се купи и да си я сложя на PC примерно.
Абе не знам вече какво да правя искам най-доброто от най-доброто щот едва събрах пари и да се набутам с нещо **ано :( Когато си купиш Мак ти вътре си я има MAC OS X лицензирана нали :roll:

Между другото XXwolf честит 388 пост :lol:

Мерси! точно с теб се случи :lol:

МасOS e направена само за Apple от Apple и неможе да се инсталира легално на друг хардуер.
Ако искаш да инсталираш тази ОС на ПЦ ще трябва да си свалиш хакната версия от някой торент и да я инсталираш следвайки инструкциите в линка на eek
Иначе с всеки нов Мас си има лицензирана ОС и тя е пълната версия, а не като глиста-та: home basic, business ...  и други глупости :x

e388

Разбрах вече каквото ми трябваше взимам си мак :)
Изчетох почти целия сайт на AlienWare и разбрах че това са си PC-та който са обаче адски добри машини с най-големите новости и повечето са даже с водно охлаждане само че все пак са си PC-та и даже си вървят или ако не поне във сайта им има промоций ако си купиш Alien ти дават някаква отстъпка за Vista :lol: А аз с Windows не искам да имам нищо общо освен с Xbox :lol: И не мога да разбера вижте най-скъпия Alien 4999$ и ква му е конфигорацията еми аз за тези пари ще в БГ ще си направя два Alien-a, иначе дизайна е готин ама по ме кефи на мак тоя алиен малко се пак бебешки ми изглежда :lol:  :lol: Както и да е приемам предложения за Мак :D Какъв да си взема :roll:

Само още нещо кое е по-добро MAC OS X или Linux :roll:

XXwolf

Цитат на: "e388"Какъв да си взема :roll:

ако искаш десктоп, един iMac никак няма да ти дойде зле. Ако си МИНИмалист и вече имаш монитор, клавиятура и мишка, и не ти се плащат много пари си вземи Mini :idea:

Цитат на: "e388"Само още нещо кое е по-добро MAC OS X или Linux :roll:

те са "братчеди" ;) , но Мас-а е с много по-добър интерфейс!

fpyyh

а ако си падаш по игри си купи един мак буук/имак и със спестените от alienware - ps3, wii, xbox и каквото още се сетиш

e388

http://istyle.bg/imac.html
Е тоя iMac монитор и комютър в едно ли е :roll:
Много "скачам" ами си мисля да си взема:
1 - http://istyle.bg/macpro.html
2 - http://istyle.bg/displays.html
3 - Еми не видях клавиатури, мишки и някаква озвучителна система :roll: Тонколони де :wink:

Линукс може ли да се сложи на Mac щото ми казаха че Линукса въобще не натоварва компютърат или и мака не го натоварва :roll:

XXwolf

да, от 84-та ги произвеждат така ;)
1+2 най-якото, но сигурен ли си че ти трябва чак такова нещо?
3 ето ги
Може, но първо пробвай МacOS и после ще видим дали ще си слагаш линукс ;)