Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-05-2024, 14:18:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 486
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 442
Total: 443

442 гости, 1 потребител
forka2k

Safari и Facebook проблеми...

Започната от arnold, 22-08-2010, 22:55:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Колеги, колкото и да звучи тъпо от както вкараха последния дизайн на "Сурат-тефтера" Сафарито ми нещо не го кефи явно и десния страничен бар с разни рекуести и темподобни бълвочи вместо да го изкара отгоре вдясно където му е мястото, го вади долу вдясно като свършат всички постове. Това изключително ме дразни. С другите браузъри няма такъв проблем. Някой да има идея как да се оправи това. Сафарито ми е 4 Девелапър превю, тъй като на моята щайга, това е последното, което успях да подкарам. Мерси предварително.

П.С. Не че не мога да ползвам другите браузъи, ама просто искам да си ползвам сафарито:)
Real Mac mini

iNtaCt

Мани че при мен това сафари крашва като полудяло. С най-новото съм и особено в фаце-то няма почивка.

angelvn

Проблема не е в браузъра, а в простия Facebook. Има едно плъгинче за Сафари, което ползвам (работата му е да олекотява и изчиства фейсбука от излишните мизерии) и един проблем не съм видял.
Друг е въпроса, че в Facebook влизам максимум веднъж на седмица-две.
UI designer and developer

Wreck

Много моля да не се обижда FB. Много добре е написан. Върви бързо и надеждно с милиони потрбители, на всички browser-и и с хиляди апликацийки отгоре му. Който не е писал код за подобни портали, той не се е възхищавал колко добре е направено това нещо. Естествено, има си и малки проблеми, ама като цяло найстина ми харесва много как са го изпипали този портал.
An apple a day keeps the doctor away!

Морт

При мен 5.0 трещеше нечовешки на всякакви сайтове, Gizmodo беше практиески неизползваем. 5.0.1 оправи всичко.
Виж да нямаш някакъв екстенжън, който да сбозва фацебацето, моят си е ОК със Сафари.
.fr

iNtaCt

Цитат на: angelovarna - 23-08-2010, 10:41:56
Проблема не е в браузъра, а в простия Facebook. Има едно плъгинче за Сафари, което ползвам (работата му е да олекотява и изчиства фейсбука от излишните мизерии) и един проблем не съм видял.
Друг е въпроса, че в Facebook влизам максимум веднъж на седмица-две.

Дай да го пробвам това плъгинче плс.

angelvn

Казва се Facebook Cleaner, ползвам и Youtube 5 та да му е по-леко на макбука с флаша :)
UI designer and developer

arnold

тоя плъгин не е ли само за Файърфокс?
Real Mac mini

diamondsami

Вече има такива плъгини и за Сафари, ама тоя Youtube 5 ми прави номера от време на врем доста от клипчетата не ми тръгват като е пуснат. Иначе аз препоръчвам един плъгин Better FaceBook и facebook Photo Zoom. На мен много ми помага в това, че в новините отделя самите новини по приложения, и така не виждам новините с тъпите ферми и другите тем подобни игрички. :)
Dell Inspiron 1525
OS: Mac OS X 10.6.7/Windows 7
CPU: Intel Core 2 Duo T5750 2.00 GHz
Video: Intel GMA X3100

angelvn

Странно, с Youtube 5 не съм имал абсолютно никакви проблеми. Единствената забележка е че не може да се регулира силата на звука от плейъра (кофти е за ползващи външни колони, свързани с мака посредством оптичен кабел).
UI designer and developer

Wreck

Цитат на: diamondsami - 24-08-2010, 00:23:13
Вече има такива плъгини и за Сафари, ама тоя Youtube 5 ми прави номера от време на врем доста от клипчетата не ми тръгват като е пуснат. Иначе аз препоръчвам един плъгин Better FaceBook и facebook Photo Zoom. На мен много ми помага в това, че в новините отделя самите новини по приложения, и така не виждам новините с тъпите ферми и другите тем подобни игрички. :)

Youtube имам същите проблеми ... рядко, но все пак! Оправят се като рестартирам сафарито.
А за новините, можеш да ги филтрираш както си искаш от самият ФБ. За какво ти е някакъв калпав plugin, като ФБ ги предлага всичките тези опции. Аз съм филтрирал 2/3 от приятелите си ( тези по-активните и досадни ) и почти всички апликации. Изобщо настройки колкото искаш в ФБ. Както казах ... не съм му голям фен като потребител, ама от професионална гледна точка, е много добре направен!
An apple a day keeps the doctor away!