Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 12:53:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 664
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 682
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 635
Total: 635

635 гости, 0 потребители

Mac Book Pro или Power Book ?!?!?

Започната от koceto, 02-06-2010, 18:48:38

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

koceto

Колеги привет!
Под голяма дилема съм дали да си взема PowerBook G4 с 17инча, 1,67 процесор, 2ГБ рам и 160 твъърд диск или да си взема някой MacBook Pro с по-хубави критерии?!!? Дайте малко съвети! Стар но истински Мас или нов интелски?!!? Моля по-опитните да се обосновава и ме интересува при кой ще имам по-малко ядове!?!?!
Поздрави!

Wizi

Само някой заклет-сляп-old school привърженик на Power PC може да те посъветва за PowerBook G4 ;)

Вземи си някое старо Интел-ско Pro от 2.0GHz примерно и ще умреш от кеф! Гаранция ти давам, вервай ми  8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Mar7in

Това ми хареса
Цитат на: koceto - 02-06-2010, 18:48:38
Стар но истински Мас или нов интелски?!!?
;D

iNtaCt


deezel

#4
Новите Макове са фалшиви, това е истината. :D
Най-истинският Mac е Apple Lisa, вземи си такъв Не се занимавай с алуминиевите фейкове от XXI век.
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

angelvn

Цитат на: kocetoили да си взема някой MacBook Pro с по-хубави критерии?!!?
Мак-а какви критерий искаш да има за ползването му от теб?
UI designer and developer

koceto

Ами машината ми трябва предимно за работа свързана с интернет,да и е по-бърз процесора и да знам че като го взема ще забравя за него и ще си го ползвам спокойно!
Относно другите колеги ако имате да добавите мнение ОК ако ли не моля не ми спамете темата!
Тук съм за да събирам мнения от хора който разбират повече и имат опит!
Благодаря! :)

koceto

+ това съм чувал че на новите интелски процесори вместо да работят по-бързо зациклят,на старите не се чуват вентилаторите,а на новите се спукват от работа за това и въпроса ми беше такъв!Както "Wizi" предложете ми вариант и се обосновете! :)

dreben

Вземи си като моя, или 17", но да бъде с матов дисплей!!! Все пак много е важно за какво ще го ползваш. Вентилатора се вкючва само при определен вид видео обработка.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

PeterS

Ти някога виждал ли си PowerBook в интернет среда?

Не че е лош - върши си работата ОБАЧЕ види ли един flash някакъв си там малък може 1х1 пиксела да е и недивим дори - и процесора скача на 100%

Youtube/VBox7 са неизползваеми почти.

И няма процесорна мощ за възпроизвеждане на HD video.просто гледаш слайд-шоу и процесора е на 100%, а вентилаторите бучат като самолет с вертикално излитане.
mobilio - професионални мобилни приложения

Wizi

Подкрепям напълно горното мнение!

Ще се опитам да ти дам още по-изчерпателно мнение от предното ми.

Първият ми Макинтош беше MacBook white 2.0GHz 1GB RAM от лето 2006-та. По това време PowerPC все още беше на мода и широко употребявано, Интелските Макове тепърва уверено навлизаха. Дойде с 10.4, разбира се, и се държеше брутално бързо, макар и да нямах реално предходен Мак с който да го сравнявам. По-късно му смених харда с 7200 оборотен, развиващ скорости около 70мб/с четене/писане, и така 10.4.11 зареждаше за около 25сек!!!  8) Година по-късно случайно ми попадна оферта да закупя много запазен PowerBook G4 15" 1.5GHz 1GB RAM и веднага му се метнах оставяйки бялата пластмасова играчка на жената да и се радва. Написаното от колета PeterS относно Флаш е 101% вярно и в сила. В YouTube вървят клипчета с по-ниска резолюция (по-скоро битрейт) и с новият им енкодер/дизайн на плеъра. Всичко останало кара машинката да пада на колене! Понеже алуминиевото боди на PowerBook-а адски много ми харесва не искам да се разделям с него по никакъв начин и реших да се помъча да го подобря, та от чудене къде точно мога да му ъпдейтна нещо купих 32GB SSD, минах от 10.5.8 на 10.4.11 и в момента машината няма нищо общо с предното си състояние с единствената забележка, че уви този ъпдейт няма отношение към Флаш-а.

За това и горещо бих ти препоръчал да си вземеш от старите 15/17 инчови (първите) Интелски MacBook Pro-та с 2.0GHz и нагоре. Вървят около 1000лв, че и надолу (за 15") и за мен категорично това е оптималното решение за бързина и удобство.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

koceto

Колега "Wizi"
Благодаря ти за изчерпателния отговор от такъв имах нужда!

PeterS

Цитат на: koceto - 03-06-2010, 15:54:14
Колега "Wizi"
Благодаря ти за изчерпателния отговор от такъв имах нужда!

Имам МакМини Г4 ако се изкючи флаша и HD-то машинката е чудесна. Но в интернет среда, без флаш...
mobilio - професионални мобилни приложения

fpyyh

Ако е само един флаш, може и без него. Аз лично хич не го харесвам и го нямам инсталиран на две от машините си. Но май не е само това, просто си е стар процесор, със старо видео, малко рам, не получава нови ъпдейти и частите му ще започнат много да скачат.

mehudi

Цитат на: koceto - 02-06-2010, 18:48:38
Колеги привет!
Под голяма дилема съм дали да си взема PowerBook G4 с 17инча, 1,67 процесор, 2ГБ рам и 160 твъърд диск или да си взема някой MacBook Pro с по-хубави критерии?!!? Дайте малко съвети! Стар но истински Мас или нов интелски?!!? Моля по-опитните да се обосновава и ме интересува при кой ще имам по-малко ядове!?!?!
Поздрави!

ами вече 22-годишният ми опит с компютри ме научи, че първо дефинираш за какво ти трябва и после търсиш с какво да го свършиш.

тук не казваш за какво ти е комп, така че поне от мен съвет е трудно да се иска.
curiosity has killed the cat