Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 22:31:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 702
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 699
Total: 700

699 гости, 1 потребител
forka2k

Тоци...

Започната от kubche, 19-07-2011, 17:57:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kubche

Здраейте!!!
Имам следния проблем.. От макбука  бие някъф слаб ток , ама си се усеща .. НЯКОИ има ли подобен проблем ??
И ако "ДА" , проблем ли е това???

Мака е унибоди мид 2010 13 инч

kubche

Да кажа също че не съм правил замервания , но го усещам  с ръцете си ...

Дали да не го влача на сервиз (гаранционен е .. )

Jay-D

Здравей,
Имаш ли вързани външни устройства към него като например външна звукова карта или нещо подобно, което е с отделно захранване?
iMac 27'' Late 2010
2.8GHz i5, 4Gb DDR3, 1T WD, ATI HD5750

kubche

Цитат на: Jay-D - 19-07-2011, 18:10:25
Здравей,
Имаш ли вързани външни устройства към него като например външна звукова карта или нещо подобно, което е с отделно захранване?

Единствено зарядно и колонки са источници на ЕЛ . , но дори и без колонките си тече някакъв ток ..

Wreck

Тече си, и на моя тече : ) Обаче като го пускаш с късият накрайник нали? Той няма заземяване и така се получава с него. С дългият е по-добре, но на някой места проблема го има и с него. Предполагам, че на местата кудето заземяването не е заземено, ами пак отива в нулата.
An apple a day keeps the doctor away!

kubche

Цитат на: Wreck - 19-07-2011, 18:29:59
Тече си, и на моя тече : ) Обаче като го пускаш с късият накрайник нали? Той няма заземяване и така се получава с него. С дългият е по-добре, но на някой места проблема го има и с него. Предполагам, че на местата кудето заземяването не е заземено, ами пак отива в нулата.
Да с късия накраиник съм . Третата "пишка" на дългия за заземяване ли е ??? Е то хубаво ама вкъщи нямам такива ЕЛ контакти ... С тоците съм скаран , и за това задавам "тъпи" въпроси ..  ::)

julss

#6
Нищо му няма, всичките са така. Старите MacBook Pro бяха още по-зле, направо ми настръхваха космите на ръцете  ;D .
Така се получава, когато няма заземяване. Дори и с другият накрайник да си, ако контакта не е заземен, същата работа.
Нормално е, все пак е алуминий. Не случайно всички уреди с метален корпус се заземяват, от една страна за безопастност, и от друга - заради статичното електричество. Не се притеснявай, в лаптопа няма 220V, няма да те тресне ;)

Trimud

И аз имам същия проблем на Air-a...

pichaga933

ИЗползвайте само преходници, които заземяват средния шип със  скобите на нашите щепсели. Другите по евтини варианти водят до гореописаните ефекти.

СЪЩО е задълже да е заземена или най-малкото замасена инсталацията на контакта/разклонителя, който ползвате.
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

Морт

То и контактът е добре наистина да е заземен, а не просто да има щипка (:
.fr

kubche

Цитат на: julss - 19-07-2011, 20:15:03
Нищо му няма, всичките са така. Старите MacBook Pro бяха още по-зле, направо ми настръхваха космите на ръцете  ;D .
Така се получава, когато няма заземяване. Дори и с другият накрайник да си, ако контакта не е заземен, същата работа.
Нормално е, все пак е алуминий. Не случайно всички уреди с метален корпус се заземяват, от една страна за безопастност, и от друга - заради статичното електричество. Не се притеснявай, в лаптопа няма 220V, няма да те тресне ;)
Аз за не се притеснявам да ме тресне , ама да не вземе Бук-а да тресне , че ... не знам , ама по трудно ще се простя с него  ;D  ;D  ;D

daniel

Да не са ви офазени контактите, че треска ток? По принцип не е нормално да бие.
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

HQ

Да,не е нормално ако инсталацията е направена от съвестен техник и да,въпроса си е тъп и дискутиран но за тия спали в часовете по труд и техника после цял живот трябва да им се обясняват разни работи от сорта...
На моя само веднъж съм слагал късия накрайник на адаптера... за 10 мин и от тогава си бачка с трижилното шуко и бие ток само в незанулени контакти.

t0t0

Най-вероятно не са ви занулени контактите. Трябва кабелът за нулата да е свързан и към "земята" в самият контакт. Другият вариант е да е офазен контактът, което значи, че са направили фазата да е към земята, което води до опасност да ви изпере токът!  :-\ . Подобен пример мога да ви дам с печки, фурни и др. уреди, които при свързване в незанулен контакт и ако сте боси на теракот бият яко ток ....
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

Wreck

Цитат на: t0t0 - 20-07-2011, 13:51:56
Най-вероятно не са ви занулени контактите. Трябва кабелът за нулата да е свързан и към "земята" в самият контакт. Другият вариант е да е офазен контактът, което значи, че са направили фазата да е към земята, което води до опасност да ви изпере токът!  :-\ . Подобен пример мога да ви дам с печки, фурни и др. уреди, които при свързване в незанулен контакт и ако сте боси на теракот бият яко ток ....

t0t0 ... кой те бута та се клатиш? Не ти е никак ясно. Всеки контакт има нула, всеки контакт има и фаза. Разликите в потенциалите се нарича напрежение и поради това "тече" ток. Заземяване е нещо съвсем различно. Заземяването отива директно в земята а не както нулата в мрежата. Благодарение на това, потенциала на земята е найстина почти нула и съпротивлението и е много по малко от нулата. Идеята е че проводими корпуси на всички машини се свързват с земя, за да може да се подсигури, че ако случайно по тях минава ток и ти го пипнеш, тока ще "предпочете" да мине към земята. Когато някой "майстор" обаче не разбира много и не прави голяма разлика, връзва земята ( щипките отгоре и отдолу на контакта ) за нулата. Тогава ако пипнеш корпуса и си с потни боси крачета, може и да се окаже, че съпротивлението на нулата е доста по-голямо и част от тока да мине през теб. Рядко се случва, но се случва. Също така съм виждал на велики схеми за машини как връзват корпуса към нулата. И двете неща са абсолутно забранени, но въпреки това разбирачи инжинери много : )

Проблема е просто, че са калпаво направени нашите машини и когато ползване късият накрайник, той няма земя. Такива искри страшни фърчат понякога като го мушкам в контакта понякога.

а иначе това което ти пишеш са пълни глупости и не само че ти се бъркаш, ами бъркаш и другите.
Нулата НЕ трябва да е вързана към земята.
Всеки контакт е "офазен", всеки контакт е "занулен".
Общо взето май точно обратното на това което ти си казал : )

Поздрави
An apple a day keeps the doctor away!