Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 01:36:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 656
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 460
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 385
Total: 385

385 гости, 0 потребители

Jailbreak

Започната от iPhonecheto, 22-01-2014, 16:28:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iPhonecheto

Здравейте, колеги! На кръстопът съм да джейлна или не айфона! Помагайте :D Вие какво бихте направили на мое място?
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Wizi

Аз съм пас.

Сигурен съм, че не искаш да разбереш какво бих ти предложил да направиш.

п.с.
понякога се искат егати усилията. честно.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

iPhonecheto

По принцип знам какви са ползите и какви са рисковете. Но проблемът ми е, че обичам да експериментирам, но от друга страна няма за какво точно определено да ми трябва този джейл ;d
P.S И да не коментираш, пак ще разбера, че си пас...честно  ;)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

dreben

Изборът си е само твой! Примерно ако си се занимавал с "хакинтош" и после си минал на истински, желанието да се върнеш и да човъркаш винаги го има, но струва ли си...?
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

iPhonecheto

По принцип да, навсякъде, където съм чел статии за джейлването пише това и съм наясно, че е така, защото аз си нося отговорност, ако евентуално нещо се прецака. Целта на темата беше всеки да каже своята гледна точка, защо е (или би) джейлнал своето устройство и защо не. Аз обичам да сондирам мнения и да премислям нещата преди да предприема някаква важна крачка :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Wizi

При iOS 5 и 6 имах сериозната нужда да джейлна поради липсващи функции, които бях свикнал да имам (от света на Андроид, от който дойдох). При iOS 7 много от тези неща вече са вградени. Успях да си купя и навигацията Sygic за 17 Евро и така отпадна още една сериозна моя нужда за джейл.

... въпреки това отново съм джейлнал и не съжалявам. Особено след като Evasi0n правят такива прекрасни тулове за постигане на тази цел.

Кажи какви са ти желанията и очакванията за да знаем какво имаш предвид.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

iPhonecheto

Ами както казах, по принцип нямам точно определени платени програми или желания, заради които го правя. Най-вече искам да го направя, защото до сега не съм джейлвал устройството си и искам да сравня как се държи джейлнат телефон с неджейлнат, а също и какви туийкове има. По принцип повечето програми, които ми трябват ги имам вече инсталирани в телефона. Общо взето ми се иска да го направя заради самия експириънс, нищо конкретно нямам като цел. Но пък от друга страна ме спира фактът, че като излезе iOS 7.1 най-вероятно трябва да се въздържа от ъпдейт и по-бързото падане на батерията, а и ако евентуално искам да се откажа от джейла дали мога просто да ъпгрейдна версията и да си запазя информацията, която имам или трябва чрез backup??
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Metal

Ако искаш да го направиш заради самия "експириънс"...  просто го направи! В края на краищата няма нищо по важно от личното впечатление. Независимо положително или не, ако имаш времето го направи, никога няма да е загубено време. (положително или не като резултат е винаги на плюс за личния ти опит)

Аз си джелвам играчките преди да ги кача към по-нова версия, в случай че не ми хареса понятието за експирианс на Епъл, да мога да се върна назад. Точно по тази причина телефона ми е все още с iOS 6.
Втората причина е, че ако искам да продам играчката за в бъдище то новия собственик може да не желае да си плаща софтуера(уви мила родино) както правя аз. т.е. това е евентуален плюс за купувача и по добре договорена цена.
Аз лично имам не-джелнати така и джелнати устройства в момента, но всяко едно от тях е било джелнато назад във времето, така че аз или Сидия пазим shshs ключове. Това няма нищо общо с нелицензиран/(безплатен) софтуер. (Всичкия ми такъв е платен или безплатен независимо дали говорим за телефони, таблети или някъв вид компютри)

Да си Хакер не означава да си кракер. Разбиването е винаги с научна цел никога за лично облагодетелстване. (Лошо е че думата хакер бе омърсена и изкривена като понятие, много ми е неприятно че сега е негативно като разбиране)

Adamov

Виждам, че си с iPhone5 при тези машинки, трудно ще намериш разлика между това дали ти е джейлнат телефона или не. Не е като едно време. Аз първия си телефон го закупих с iOS 1.1.1 беше нещо фантастично. С навлизането на ФО телефоните и по-старите iOS версии започна да се усеща страхотна разлика между джейлнат и неджейлнат телефон. Сега времената са други. 5 и нагоре моделите са прекрасно мощни машинки, за да не оказват толкова осезаемо влияние на работата. Ако толкова много познаваш телефона си можеш да намериш разлика в батерията, но не голяма (освен ако не качиш някой некадърен туийк, който да ти пие батерията за 2-3ч.).

Как стоят нещата лично при мен. Аз джейл не ползвам. Купувам си всичко. Приложения, музика, книги. Слагал съм 7.1 и всички бети до тук без последната (4). И след като съм видял какво има и какво не съм го махал. Просто не ми трбява.

На въпроса ти какво трябва да направиш ако решиш да махнеш джейла, отговора е следния: Правиш бекъп на iCloud или iTunes (според предпочитанията ти) ресторваш телефона, след което връщаш бекъпа. Всичко, което си имал като кракнато приложение - забравяш за него. Това е :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

iPhonecheto

Ами аз по принцип някои приложения съм ги купил, някои съм ги уцелил безплатни, общо взето имам всичко, което ми трябва за смартфон. А на 5 батерията е слабо място. Благодаря за информацията за restore-a, беше ми полезна. Може би ще се въздържа от джейл. Най-вероятно ще направя такъв на брат ми да тествам  ;D ;D
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

faire

Aз смятам, че си заслужава да се джейлва, стига да знаеш какво инсталираш. Колкото и ios7 да внася нови функции, не е напълно достатъчно. За пример ще дам някои туийкове, които съм качил:
- ccsettings - добавяне на нови бутони в контрол центъра - дата, 3г, , впн, локация, респринг, ребуут...
- 5 икони в дока
- торент клиент (itransmission)
- batterylife - показва на колко цикъла и живот е батерията
- f.lux - автоматично прави светлината на телефона по-жълта вечер с цел намаляване на умората на очите. Действително помага.
- BioProtect - заключване на избрани приложения с парола - отпечатък. Само за 5S.
- controllers for all - добавяне на поддръжка на джойстик от PS3 с избрани заглавия. Този туик превръща телефона или таблета в конзола (посредством airplay или hdmi adapter)
- locallAppStore - безплатни in-app purchases при доста приложения (но не всички)
- Purge - kill-ване на всички приложения в мултитаскинга само със задържане в/у някое (изкарва и диалог дали сме съгласни)
- iFile - finder
- CCClockOpenToAlarm - бутончето в контрол центъра за Clock.app води директно до алармите, а не таймера. Просто, но практично.
- ColorFlow - много добре оцветява интерфейса на music.app за слушаната в момента песен. Изненада ме приятно, мислех, че ще е някаква шарения..
- DismissSwitcher - излизане от мултитаскинга чрез докосване на външните полета - нещо, което Епъл трябваше да се сетят да направят...
- iTunes Radio Unlimitted - iTunes Radio без реклами и с безброй skip-вания!
- No Yahoo! - маха надписа на Яхуу в нотификациите под времето. Мен ме дразнеше, в първите бети го нямаше, но след това решиха да го сложат..
- NoNewMark - без сини точки на ъпдейтнати програми
- Open In App For Photos - добавя Open In във Фотос.апп - нещо което Епъл трябваше отдавна да са направили..
- Spotifree - премахва Shuffle mode в Spotify, ако не сте с платен акаунт
- SwipeSelection - чрез плъзгане по клавиатурата местите курсора при писане. Става и за селектиране, като се тръгне от Shift. Много удобно.

Сега виждам, че са пуснали и Air Blue в Cydia - позволява пращане на файлове по блутуут между всякакви устройства (телефони, компютри..)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

GPower

За мен определено си заслужава джейла! Всичко съм си закупил от Cydia и AppStore което използвам.

Home-Plast.com - Потопете се в море от стил и уют.

iPhonecheto

Джейлнах го, но нещо не мога да намеря някои от посочените tweaks. Airblue не знам кое от всичките е, платено ли е? Spotifree също.
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

HQ

а-а-а егати ужасните икони ... не бях го виждал досега новия айос  :o

iNtaCt

Цитат на: HQ - 24-01-2014, 20:36:08
а-а-а егати ужасните икони ... не бях го виждал досега новия айос  :o

Какво ми говориш, ако не беше по-функционален iOs7 с тази визия бих си изпраскал телефона в земята!