Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 09:31:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 603
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 4
Guests: 573
Total: 577

573 гости, 4 потребители
ChessManFeali, atanas_mil4ev, ggzy, Nako

Mac OS 10.8 - Mountain Lion

Започната от enemy, 16-02-2012, 17:53:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

zlia

Цитат на: dkmi - 26-07-2012, 16:51:53

Освен това, на Developer Preview GM, което съм инсталирал спря да ми работи търсенето в Mail. Т.е. работи, ама може да се търси само по subject, ftom и to полетата. В самият мейл не може да търси!

Прочетох на едно място пост от някакъв американец, който твърди, че се е обадил на Apple Support-а, и те му казали, че това не е бъг, а просто са премахнали тази възможност?!?! Това ако наистина е така, доста ще ми паднат в очите.
При мен си работи търсенето има следните опции : From , To , Subject, Mailbox, Attachment, Entire Message. Или аз не ви разбирам какъв е проблема с новия мейл клиент или при вас е проблема

dkmi

Цитат на: zlia - 27-07-2012, 14:20:30
Цитат на: dkmi - 26-07-2012, 16:51:53

Освен това, на Developer Preview GM, което съм инсталирал спря да ми работи търсенето в Mail. Т.е. работи, ама може да се търси само по subject, ftom и to полетата. В самият мейл не може да търси!

Прочетох на едно място пост от някакъв американец, който твърди, че се е обадил на Apple Support-а, и те му казали, че това не е бъг, а просто са премахнали тази възможност?!?! Това ако наистина е така, доста ще ми паднат в очите.
При мен си работи търсенето има следните опции : From , To , Subject, Mailbox, Attachment, Entire Message. Или аз не ви разбирам какъв е проблема с новия мейл клиент или при вас е проблема

Сега ще си проличи :)
Тъкмо ъпгрейдвам един друг МАК към 10.8, ще видим как ще е при него.
А по принцип проблема е: не мога да търся в Entire Message.

ponski

Виж това, може да става и за МЛ, но принципно един Mailbox Rebuild за всеки mailbox няма да е излишен :)
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

bmas

#108
Два дни вече съм с "Планинския лъв" и съм по-доволен спрямо "Лъв-а" на моята машина с 2ГБ РАМ.
Върви малко по-мазно, като производителност в синтетичните тестове всичко е 1:1 с лъв-а, харесва ми леко пипнатия дизайн и дребните благинки на пръв поглед, които са вкарали. Това както и да гледам можеше да си е чист 10.7.5, но щом са решили да е нова ОС ..
След ъпгрейда, защото не съм правил чиста инсталация, майл-а малко се омаза, показваше някакви стари писма (от папките "Цялата поща"), но от Preferences, махнах отметката "Include related messages" и всичко си дойде на мястото. Гледам, че някой се оплакват от търсенето му, но аз не забелязвам промяна, търси си по всички критерии и за мен си остава най-добрия майл клиент.
Забелязвам, че AppStore-а е станал една идея по-муден, може би защото вече и софтуер-ъпдейтъра на ОС-то минава през него.. Също така, след всеки рестарт, в сайд-бара (favourites) автоматично си ми вкарва другия дял на харда, дори и да го махна преди рестарта.. Lounchpad-а е добре оптимизиран, вече не отива всичката плява там (деинсталатори, някакви допълнителни програми и подобни), харесва ми и търсенето, което са добавили в него.
Сафари не го използвам за основен браузър, но го разгледах и е доста добър.
На първо четене е това, доволен съм. :)

ПП: Забравих да вметна още нещо. До "Планинския Лъв" опцията "Use LCD font smoothing when available" си я държах винаги включена и си работеше прекрасно, фонтовете ги даваше много готино и нямах проблеми.., но сега се наложи да я махна, защото доста омаза фонтовете и само след 2 минути взиране, започва да те боли глава..

netizen

Електронният подпис не работи, ще се чака за ъпдейт.

bobek

Цитат на: netizen - 28-07-2012, 14:30:48
Електронният подпис не работи, ще се чака за ъпдейт.

Би ли вмъкнал малко повече подробности? Нe се поддържа Smart Card Reader? Ако да, кой ползваш?

Живо се интересувам от тази тема, понеже ползвам електронен подпис с OmniKey USB и нейде прочетох, че OpenSC нямало да се поддръжа на ML.

Благодаря предварително за инфото.

netizen

Точно за същия Omnikey USB CardMan 6121 става дума.
Писал съм на съпорта на Инфонотари, прочетох и аз, че най-вероятно няма да се поддържа ... Грешката е тази:


/Library/OpenSC/bin/opensc-tool -l
dyld: Library not loaded: /usr/lib/libltdl.7.dylib
  Referenced from: /Library/OpenSC/bin/opensc-tool
  Reason: image not found
Trace/BPT trap: 5

netizen

След намесата на Владислав Евгениев от Инфонотари, електронният подпис работи!

Nistel

Е кажи какво трябва да се направи ..
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

Lord Adder

Цитат на: netizen - 30-07-2012, 08:42:00
След намесата на Владислав Евгениев от Инфонотари, електронният подпис работи!

Тоя е едно малко богче на UNIX, много съм доволен от него и поддръжката на ИнфоНотари!
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

netizen

Инсталират се тези драйвери: http://repository.infonotary.com/install/mac/ifdokccid_mac_universal-3.1.0.2.dmg

Инсталира се OpenSC:
http://www.gooze.eu/howto/smartcard-quickstarter-guide/installing-opensc

Добавя се във Firefox:
/Library/OpenSC/lib/opensc-pkcs11.so

bobek

Цитат на: netizen - 30-07-2012, 17:37:59
Инсталират се тези драйвери: http://repository.infonotary.com/install/mac/ifdokccid_mac_universal-3.1.0.2.dmg

Инсталира се OpenSC:
http://www.gooze.eu/howto/smartcard-quickstarter-guide/installing-opensc

Добавя се във Firefox:
/Library/OpenSC/lib/opensc-pkcs11.so

Фактически преинсталация на драйверите, така ли? Защото OpenSC за 10.8 не видях на страницата, която си посочил. Ако е така, значи сме се разминали само с уплах :D

Мерси много за информацията.

tsb_bg

При мен не тръгна
MacBook Air | Intel Core i7 2.2 GHz| 8GB DDR3 | SSD 520 | Mac OS X 12.6.5.

netizen

Единственото по различно е, че се трият в FF opensc и се добавят новите (ако ъпгрейдвате)

pr0bl3m-

#119
Глупав въпрос,но случаят ми е следният - искам да ъпгрейдна към планинския лъв,с Мак Еър 2012 съм и доколкото знам ми се полага безплатен ъпгрейд;когато кандидатствам за него през официалния сайт на Епъл ми написаха писмо и ме пренасочиха към Upload your proof of purchase- какво точно искат да им снимам/изпратя?мерси предварително:)