Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 20:46:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 547
Total: 547

547 гости, 0 потребители

Проблем при restorе на ML (MacBook pro mid 2012 13'')

Започната от a1n, 18-09-2013, 13:09:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

a1n

Здравейте колеги,

Преди няколко дни компа почна да забива (докато си браузвам) и после почна да се рестартира сам нон-стоп такмо зареди и пак се рестартира. Реших да го ресторна. Слагам си външния диск (USB) бутвам в рестор мод (CMD + R задържам) всичко точно. Влизам, дадох му делете на диска. Отивам на бакъп менюто, да ама не. Пише че може само фул имидж а моят външен диск е 250ГБ докато харда ми е 500, и имам само предполагам частичен бакъп на файловете ми. Както и да е, реших да инсталирам ML пък после бакъпа.

Отивам на инсталл МЛ, логвам се тегли го сичко точно, инсталира си се и пише че компа ще се рестартира самичак. Да ама не Като свърши инсталацията пак ми се връща към рестор менюто и нищо, диска ми празен има само някви си 100МБ заети. Рестартирам и ми дава мигащ празен фолдър (това с външния диск свързан към USB-то). Рестартирам без бъншен диск и ми дава грешка -606f май беше. Рестартирам пак и се мъча да влезна в рестор менюто (без външен диск в USB-to) и неще пак ми дава грешка. Мисля си диска ли ми е заминал? Поне от Apple support-а така твърдят, но искам да се допитам до вас преди да излея пари за хард?

Мерси за помоща  :)   
~MacBook Pro 13'', i5 @2.5GHz, 8GB DDR3, Intel HD Graphics 4000, 500GB HDD, ML 10.8.x
~iPhone 5 16GB Black

godo

Звучи като диск наистина. Все пак няма 100% сигурност, докато не се пробва с друг диск.

Относно какъв backup имаш зависи какъв си избрал.., но ако backup-а е успешен проблема едва ли е в него.

Ако имаш Apple Support би трябвало все още да е гаранционен и да се смени гаранционно. Ако пък е изтекла. Сега е момента за SSD ;D
Mac only

a1n

Мерси колега, все пак на от диск ютилитито не дава да е corrupted диска или някакви грешки. Няма гаранция вече. Ако си купя диск трябва ли ми нещо друго чета ще апъл дисковете идвали с рековъри партитион на тях, а аз като го взема от кварталното магазинче и го няма този партитион кво правим?
~MacBook Pro 13'', i5 @2.5GHz, 8GB DDR3, Intel HD Graphics 4000, 500GB HDD, ML 10.8.x
~iPhone 5 16GB Black

Wizi

Според мен нещо партишъните са се наакали. Пробвай да форматираш диска с един партишън през Disk Utility-то и тогава му дай да инсталира на ново Mac OS X...

Тази снимка е само за референция от къде да сетнеш диска с един партишън, ако случайно се чудиш или не си го правил преди:

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

a1n

Само да ъпдейтна темата и дано е полезна на други. Проблема беше в рам паметта. Калпава афтърмаркет рам, сложих оригиналната и рестора си мина без проблем.
~MacBook Pro 13'', i5 @2.5GHz, 8GB DDR3, Intel HD Graphics 4000, 500GB HDD, ML 10.8.x
~iPhone 5 16GB Black