Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 23:15:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 478
Total: 478

478 гости, 0 потребители

Инсталиране на Леопард и тонове прохабени двд-та :)

Започната от EmperoR, 13-01-2008, 04:50:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

EmperoR

Здравейте!
Радвам се, че попадам на още един български форум за Apple.Чета от доста време и понеже имам проблеми, реших да питам тук, може някой да ми помогне.
От доста време се опитвам да си инсталирам Леопард.
Проблемът ми обаче е, че харддискът ми е САТА, а двд-то АТА и за това предполагам получавам Still waiting for root device , когато буутва от двд-то.
Това беше първият път, мислех, че са сложени грешни .kext файлове в двд-то което ползвах, затова реших да си направя свое собствено.
Инсталирах си Мак ОС 10.4.8 , която преди инсталацията разпознаваше всичко, но след инсталацията отново получавах Still Waiting for root device.Наложи се да инсталирам 10.4.7 от където през сейф буут подмених .kext файловете на 10.4.8 и тръгна.Сега съм с нея.
Та изтеглих си оригиналното Леопард Двд, четох теми как се патчва, изтеглих нужните неща, но каквите и .kext файлове да сложа, дори и тези с които тръгва 10.4.8 Леопард-а отново не буутва и стига до Still waiting for root device.Пробвах и през диск утилити да ресторна имиджа на друг дял, но при опит да буутна от там намира харда и всичко както е, мисли малко и казва synching devices...killing all processes  и се рестартира.
Пробвах много .kext файлове, едва ли не пробвах всички идеи които ми ъ през главата.
Чудя се нещо друго, с какво да отворя .mkext файл, тъй като на двд-то който тръгва без проблеми (Жас 10.4.7 и 10.4.8) extensions са в такъв формат, няма папка  extensions.Та идеята ми ако отворя този файл да взема .kext файловете от там и да пробвах да ги сложа на леопард двд.Може и да тръгне тогава, кой знае :)
Ами очаквам Вашите идеи, защото на мен вече нищо не ми хрумна, знам че е по-лесно да си взема направо нов ата хард диск или сата двд, но в момента за съжаление нямам тази възможност, евентуално в бъдеще.
Благодаря предварително!
Ето и конфигурацията на ПС-то ми:
Field   Value
Computer    
Computer Type   ACPI x86-based PC
Operating System   Microsoft Windows Vista Ultimate
OS Service Pack   [ TRIAL VERSION ]
Internet Explorer   7.0.6000.16575
DirectX   DirectX 10.0
Computer Name   HOME-PC
User Name   ??????
Logon Domain   [ TRIAL VERSION ]
Date / Time   2007-12-13 / 10:39
   
Motherboard    
CPU Type   AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3000+
Motherboard Name   Gigabyte GA-K8NE v2  (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 3 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Motherboard Chipset   nVIDIA nForce4-4X, AMD Hammer
System Memory   [ TRIAL VERSION ]
BIOS Type   Award Modular (12/05/05)
Communication Port   Communications Port (COM1)
Communication Port   Communications Port (COM2)
Communication Port   Printer Port (LPT1)
   
Display    
Video Adapter   Radeon X1600/X1650 Series  (256 MB)
Video Adapter   Radeon X1600/X1650 Series  (256 MB)
3D Accelerator   ATI Radeon X1600 Pro (RV530)
Monitor   LG L1750SQ  [17" LCD]  (153647935)
   
Multimedia    
Audio Adapter   Realtek ALC850 @ nVIDIA nForce4 (CK8-04) - Audio Codec Interface
   
Storage    
IDE Controller   Standard Dual Channel PCI IDE Controller
IDE Controller   Standard Dual Channel PCI IDE Controller
IDE Controller   Standard Dual Channel PCI IDE Controller
Storage Controller   Microsoft iSCSI Initiator
Storage Controller   SCSI/RAID Host Controller
Floppy Drive   Floppy disk drive
Disk Drive   ST3160212AS ATA Device  (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Optical Drive   _NEC DVD_RW ND-3550A ATA Device  (DVD+R9:8x, DVD-R9:6x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW)
Optical Drive   PM0269J NQU103P SCSI CdRom Device
SMART Hard Disks Status   OK
   
Partitions    
C: (NTFS)   [ TRIAL VERSION ]
E: (NTFS)   30733 MB (2639 MB free)
F: (NTFS)   80928 MB (35949 MB free)
Total Size   [ TRIAL VERSION ]
   
Input    
Keyboard   Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard
Mouse   PS/2 Compatible Mouse
   
Network    
Primary IP Address   [ TRIAL VERSION ]
Primary MAC Address   00-C0-26-25-A1-06
Network Adapter   NVIDIA nForce Networking Controller
Network Adapter   Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC  (10.5 [ TRIAL VERSION ])
   
Peripherals    
USB1 Controller   nVIDIA nForce4 (CK8-04) - OHCI USB 1.1 Controller
USB2 Controller   nVIDIA nForce4 (CK8-04) - EHCI USB 2.0 Controller
   
DMI    
DMI BIOS Vendor   Award Software International, Inc.
DMI BIOS Version   FB
DMI System Manufacturer    
DMI System Product    
DMI System Version    
DMI System Serial Number   [ TRIAL VERSION ]
DMI Motherboard Manufacturer   Gigabyte Technology Co., Ltd.
DMI Motherboard Product   GA-K8NE
DMI Motherboard Version   x.x
DMI Motherboard Serial Number   [ TRIAL VERSION ]
DMI Chassis Manufacturer    
DMI Chassis Version    
DMI Chassis Serial Number   [ TRIAL VERSION ]
DMI Chassis Asset Tag   [ TRIAL VERSION ]
DMI Chassis Type   Desktop Case
DMI Total / Free Memory Sockets   3 / 1
   
Problems & Suggestions    
Problem   Disk free space is only 9% on drive E:.

fpyyh

имаше една тема малко надолу, че точно за този чипсет са излезнали драйвери и то тази седмица

EmperoR

Цитат на: "fpyyh"имаше една тема малко надолу, че точно за този чипсет са излезнали драйвери и то тази седмица
Пробвах ги, сложих го в plugins на ioatafamily.kext, както пише в insanelymac.Сложих и applenforceata.kext в папката extensions.Записах си двд-то и когато буутва пиве found 1 unit, но след малко изписва phy connection lost error code нещо си и след известно време отново се появява Still waiting for root device.
Пробвах и като ресторнах двд-то на отделен дял, сложих тези нови драйвери, но пак пише phy connection lost , а след това отново synching devices...killing all processes
:(

vaskog

При подобна ситуация открих, че DVD-то ми е Slave и е единствено устройство на IDE канала. Направих го Master и край на проблема.
Досега съм минал през различни дистрибуции на 10.4.6, 10.4.8 и 10.4.9, но за първи път "Still waiting for root device" ми се случи с Леопарда. Явно са направили някаква промяна в алгоритъма за откриване на устройства.
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

EmperoR

Цитат на: "vaskog"При подобна ситуация открих, че DVD-то ми е Slave и е единствено устройство на IDE канала. Направих го Master и край на проблема.
Досега съм минал през различни дистрибуции на 10.4.6, 10.4.8 и 10.4.9, но за първи път "Still waiting for root device" ми се случи с Леопарда. Явно са направили някаква промяна в алгоритъма за откриване на устройства.
DVD-то ми е Primary, хард дискът също е Primary, но са на различни кабели и няма как да ги направя Primary и Slave.