Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 00:57:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 442
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 421
Total: 421

421 гости, 0 потребители

Охлаждане на MacBook

Започната от bgassenbg, 11-01-2008, 10:06:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bgassenbg

Видях из форима две три теми за охлаждането и вентилаторите на macbook и macbook pro. Но в тях не получих нужната информация и затова пускам нова тема.
Пречената за темата е, че вече двама приатели се оплакаха от прегряване на интелски процесори на macbook. И аз имам същия комп и няколко дни следих темп. режими на процесора. Тук имам няколко въпроса към по-опитните потребители:
1. Каква е нормалната темп. на процесора(Intel core2 duo 2.0ghz).
При мен тя е в ненатоварен режим около 50С, а при натоварване стига до 65-70С
2. При каква температура вентилаторът на процесора започва да работи на по-високи обороти? Като гледах в smc_fan_speed програмката нормалните режими са 1800 оборота. Но колко градуса трябва да напече, за да заработи на 6200 оборота? През програмката може да се наглася ръчно, но ми се струва глупаво да следиш постоянно темп. на процесора.
3. Някой от вас ползва ли coolbook //www.coolbook.se и ще каже ли какви са му впечатленията?

Пускам тази тема не за друго, а защото мисля че никой от нас няма излишни пари за ремонти :!:

10х

space ace

macbook

XXwolf

не се шашкай и не се занимавай - то си знае как да се охлажда.
Тук имам едно служебно vaio което (естесвенно) посоянно му забиват програмите и бозата и вентилатора е почти винаги на мах, пък нищо му няма на C2D-то :)

bgassenbg

Няма как да не сешашна 8O
След като на два macbooka около мен им прегряват процесорите. А машинките са на една година и са използвани  нормално :!:

shekito

Нека ви разкажа 1 история.Имало едно време 1 макбук-бял,версия 1.1 точно преди 2 години в Мола на Стамболийски.Вече го няма-при мен е.Та,той е от първите и повярвай ми сега като ми беше хладно ме топлеше и не си включвах духалката до леглото,защото просто няма смисъл.Понеже е беличък,като стопля много и като пишеш на него става черничък.Сменял съм му 1 път панелите и клавиатурата дори.Сега пак е така.Оправия няма.И аз в началото гледах температури и т.н,докато наркая разбрах,че и да гледам все тая.
Скоро ме беше обзела идеята да си взимам новата версия,тъй като може да поеме до 4гб рам и шината на процесора е 800мхз.Отидох да ги видя и естествено ми казаха-не,първите много грееха,тези не са такива.Та ако някой има нова версия би ли споделил дали си има перманентно парно-енергиен клас А в чантата до него или наистина не греят? :)..
П.С. Пак ще си вчема макбук,може би пак ще е бял,защото много ми харесва.И то не за друго-просто от както съм на МАК си купих и iMAC и не смятам да сменям OS-a за нищо не света.Само това ме държи към марката.
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

XXwolf

имам като твоя от първата серия (1.1 CD) и го взех чисто нов през март 07 като стар модел на доста добра цена. Тогава вече беше излязъл фирмуера който уж поправи охлаждането. Преди месец си купих най-новия SantaRosa (1.3 C2D). и двата са бели като пластмасите на 1.3 са по-добри, но разлика в топлоотделянето няма. Все пак това не е нищо в сравнение с vaio-то споменато по-горе. такава духалка не сте чували   :lol:

tarke

аз пък ако си сложа боокпрото на голо ще получа изгаряня не знам коя степен. иначе няма проблеми, нека си греииии
блах

fpyyh

понякога качва до 65-70С (черен макбуук), но само ако нещо забие или компресирам филми или нещо подобно или го напече слънцето. нормално държи оклоло 45-50 (dreamweaver/photoshop/firefox/football manager), а за лятото си имам алуминиева подложка, която сваля 5 градуса и без вентилатори. макбуук прото (1.83) рядко го товаря и не съм забелязал да се загрява хич. но виж, епъл тв-то може да ти топли краката през студените зимни нощи, винаги е поне топло, а понякога - горещо. мак про е студен, тих и качва температурата в стая 20 квадрата с 5 градуса от раз :)

traian_james

Значи трябва да си зема дно Apple TV , че по-малко газ да млащам  :D
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

Mar7in

Съжалявам, че не е много по темата, но ако някой има наблюдения за мак минито нека каже :) интелските или г4 са по-безшумни и дали и те са такива печки :oops:

nikoncho

моя мак бук съм си го сложил на една подложка с 3 вентилатора (остана ми от стария лаптоп) и нямам грижи  :D

tarke

нали ти казжам 4е моя пържи. 2.4 процесор кфото и да сум пуснал си е загрял бая ма не прави проблеми.

някои каза преди време 4е това със скапанато охлайдане на си4ките макбуци идва от там 4е искат по тънки да ги правят, да не би случаино ваиото да остане п напред
блах

nikoncho

мака мога да си го взема докато лежа в леглото щот няма вентиалтори отдолу  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: