Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 02:25:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 488
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 465
Total: 465

465 гости, 0 потребители

Мултифункционално мрежово устройстов с bonjour

Започната от ngorchilov, 08-01-2008, 19:05:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ngorchilov

Привет,

Търся да си избера лазерно мултифункционално мрежово устройство - принтер, скенер, факс, подходящ за домашен офис с няколко WinXP и Leopard машиния. За сега нямам твърди решение за цветно или черно-бяло, така че приемам предложения и в двете групи. Особен плюс е wireless, вместо wired мрежа.

Проблемът е, че обикновено мрежовите възможности извън принтирането не работят от Мак, а аз особено държа да сканирам (примерно) отдалечено не само от Win машините, но и от Mac.

Именно затова пускам въпроса тук, че обичайните търговци на принтери за bonjour не са чували.

Някой ще помогне ли?

Мерси предварително.

Ники

jell0

Наскоро за малко да си купя HP Lasetjet 3390 - черно-бял печат и цветно сканиране. Не съм го пробвал - пишеше че работи с bonjour и има пълна поддръжка на Mac и Windows и само печат за Linux. Не си го купих защото реално не ми трябваше в къщи, просто само цената беше добра.

За wireless едва ли има вграден, но 100Base-T има със сигурност. Може да използваш някакъв Wireless G Gaming Adapter, за да го направиш 802.11g. За това определено мога да дам съвет - в никакъв случай D-Link. пробвал съм два, като и двата бяха върнати скоропостижно. Трябваше да се рестартират през 15 минути и загряваха като котлони. Belkin са железни. Принтерът ми е закачен през такава кутия, както и един древен син iMac на горния етаж.

fpyyh

ако си купиш каквото и да е и го вържеш на airport express през usb-то?

ngorchilov

Цитат на: "jell0"Наскоро за малко да си купя HP Lasetjet 3390 - черно-бял печат и цветно сканиране. Не съм го пробвал - пишеше че работи с bonjour и има пълна поддръжка на Mac и Windows и само печат за Linux. Не си го купих защото реално не ми трябваше в къщи, просто само цената беше добра.
HP по традиция са overpriced. Напоследък, за жалост, са и low quality. Смятам да пропусна.

Цитат на: "fpyyh"ако си купиш каквото и да е и го вържеш на airport express през usb-то?
Нямам такова чудо (airpot express).

Други предложения?

shaman

Привет !
Погледнах аз на http://store.apple.com  да видя какво предлагат..

Направиха ми впечатление продуктите на Brother (не съм свързан по никакъв начин с Brother, не им правя реклама)

MFC продуктите на Brother могат да сканират от МАК, имат LAN (май някои и опционален WIFI)
Има и bonjour...

ngorchilov

Цитат на: "shaman"Привет !
Погледнах аз на http://store.apple.com  да видя какво предлагат..

Направиха ми впечатление продуктите на Brother (не съм свързан по никакъв начин с Brother, не им правя реклама)

MFC продуктите на Brother могат да сканират от МАК, имат LAN (май някои и опционален WIFI)
Има и bonjour...
Аз направих същото още преди два дни. Дори си харесах конкретен модел - MFC-7820N. Има някакви противоречиви отзиви за качеството на МАК-овите драйвери, но изглежда че ако си свалиш последните им версии от уеба има подобрения.

Първата неприятна изненада беше с гаранционния срок - 1 година, при все че Законът за защита на потребителите ми гарантира 24 месеца. Дори звънях в офиса на Брадър Интернешънъл Гезелшафт МБХ с надеждата, че едногодишната гаранция е изостанала неактуализирана в уеба. Уви, оказа се, че въпросната фирма игнорира Закона. Не че при проблем след първата година ще могат да ми откажат сервиз, законът има върховенство. Но ще е неприятно докато не ми работи устройството да се обеждаваме със сервиза и да намесваме при нужда Комисия за защита на потребителите (КЗП).

Нейсе, реших веднага щом го купя да сезирам КЗП, за да си осигуря безпроблемна гаранция.

Проблем две - проверих всички по-известни фирми от списъка с дилъри на Brother - никой няма този модел на склад. В крайна сметка го поръчах на Jar Computers. Казаха - утре след 17:30. Колкото и да ми беше неприятно се съгласих. Използвах 24те часа да си наточа актуалните драйвери за Leopard, инсталирах ги и всичко беше готово за новата машина.

Проблем три - днес в 17:30 се оказа, че принтера все още не е пристигнал. Най-вероятно утре през деня. Разбирай пак след 17:30. "От мен нищо не зависи". Аман от независими нещастници.

Така че съм на път да се откажа от Brother и да се възползвам от първото предложение на Apple Center за Xerox Phaser 6110MFP. Първоначално го отказах заради Brother. Сега май ще трябва да се съглася на 40% по-високата цена. Поне ще получа шарен печат.

Освен ако тук не постъпи друго предложение.

Icko2

Здравейте :)
Тъй като искам и аз да си купя тези дни от тези дето са 3 в 1 (скенер, принтер и ксерокс). Да е до 200 лева и да работи с мак... Честно казано не знам чета за това bonjour и нямам идея за какво е. Ще може ли да разясните с няколко думи и да ми кажете програма за сканиране (може и тая bonjour да е затова, ама като не знам).
Имам и airport express и друг лаптоп-пс. Днес бях в мултирама и от ми препоръчаха canon mp210.

Поздрави
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

ngorchilov

Цитат на: "Icko2"Здравейте :)
Тъй като искам и аз да си купя тези дни от тези дето са 3 в 1 (скенер, принтер и ксерокс). Да е до 200 лева и да работи с мак... Честно казано не знам чета за това bonjour и нямам идея за какво е. Ще може ли да разясните с няколко думи и да ми кажете програма за сканиране (може и тая bonjour да е затова, ама като не знам).
Имам и airport express и друг лаптоп-пс. Днес бях в мултирама и от ми препоръчаха canon mp210.
Поздрави
bonjour е протокол на епъл за автоматично откриване и настройка на мрежови устройства. във вашия случай до 200 лв. така или иначе няма мрежови мултифункционални устройства, така че не ви интересува.

с този бюджет може да се класирате за мастилено-струйно устройство с USB порт за директно закачане към компюътра.

вярно, че с AirPort express да закачите произволен USB принтер, но няма да може да изполвате отдалечено другите възможности (скенер, факс и пр.). Или бъркам? Някой който има AirPort express да ме поправи, ако греша.

Поздрави,
Ники

ngorchilov

Цитат на: "ngorchilov"Така че съм на път да се откажа от Brother и да се възползвам от първото предложение на Apple Center за Xerox Phaser 6110MFP. Първоначално го отказах заради Brother. Сега май ще трябва да се съглася на 40% по-високата цена. Поне ще получа шарен печат.
В крайна сметка взех Xerox-а и както можеше да се очаква совите не са това, което са.

Вярно, че има bonjour, но през него не работи - при опит за печат Леопарда повтаря до втръсване
ЦитатNetwork host '' is busy; will retry in ... seconds
където ... се променя всеки път с 5 секунди отгоре.

Успях да подкарам принтера според инструкциите на Xerox като IP принтер по протокола на HP JetDirect.

Мрежово сканиране под мак? Забрави. То под виндовс за да работи се слага някакъв сървър софтуер на машината. Под мак въпросния тул просто не се предлага. Има скенер драйвери за Леопард, но служат само за директна връзка през USB.

За радост някой умник е измислил възможността Xerox-а да праща сканираното съдъръжание и получените факсове по имейл. Но аз още не мога да го подкарам, защото иска SMTP сървър, а моето SMTP държи на криптирана (TLS) връзка. Нещо, което Xerox очаквано не поддържа. Като го подкарам ще пиша пак.

В крайна сметка май (поне по описание) Brother-а работи по-пълноценно през мрежа под мак. Нейсе. Който се минал - минал се :-)

Ники

ngorchilov

Цитат на: "ngorchilov"Мрежово сканиране под мак? Забрави. То под виндовс за да работи се слага някакъв сървър софтуер на машината. Под мак въпросния тул просто не се предлага. Има скенер драйвери за Леопард, но служат само за директна връзка през USB.
Намерих едно Perl скриптче, което решава проблема с мрежово сканиране под всички Unix платформи, включително и Mac OS X. Освен Xerox Phaser 6110MFP поддържа още Dell 1600n, Dell 1815dn и Ricoh FX200. Има някакви дребни проблеми, но като цяло върши работа.