Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 08:30:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 470
Total: 471

470 гости, 1 потребител
forka2k

Съвет за покупка на MacBook

Започната от sclera_bg, 04-01-2008, 15:14:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sclera_bg

Искат от мен да подбера MacBook или MacBook Pro (нов). Обаче аз не съм се докосвал наживо до подобна машина и моля за съвет. Компютъра ще се ползва за професионална работа: графичен дизайн и предпечатна подготовка. По-малката машина подходяща ли е за подобни задачи или направо да се гледа за  MacBook Pro?  Ако се спрем на MacBook Pro, с какъв екран е по добре да е: Widescreen Display или Glossy Widescreen Display? За включване на външен монитор необходими ли са някакви адаптори (за 13 инчовия MacBook трябва да се поръчат)? Как стои въпроса с гаранцията, защото компютърчето ще бъде донесено от САЩ?

Ще съм благодарен за мненията ви.

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

bgassenbg

Аз си взех macbook от щатите и засега съм много доволен. Надявам се до гаранциата да не опра, но в щатите ме увериха, че важи в цяла Европа.
Ползвам го предимно за графичен и web дизайн и съм очарован от възможностите. Направо съжалявам, че толкова късно се ориентирах към епъл семейството.

space ace

под 15" монитор май не става за дизайн; pro има dvi изход; гаранцията се признава срещу касова бележка във viewpoint (не си губи времето с официални представители)
macbook

cMm

Както каза спейс по 15 нестава за дизайн какъвто и да е и остава МакБук Про,Ако мислиш да ходиш некъде на кафенета или некъде другаде си вземи 15 ако ще работиш увас или кажем в работата си вземи 17 :)

sclera_bg

То -  машинката не е за мен, а за една позната; моя милост съм си добре  с туй нещо от подписа ми  8) , и аз си мислех че на 13' не иде да се прави предпечат. Така че отиваме към MacBook Pro.

А по въпроса с екрана - дали да е матов или glossy? Кой е верния избор?

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

XXwolf

това зависи от човека и къде работи. Аз имам и двата вида и е много гадно с лъскав екран ако свети нещо срещу него, но има по добро изображение ако се постави правилно спрямо осветлението

traian_james

А каква е разликата м/у матов и glossy
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

sclera_bg

Компютърът пристигна вчера и снощи докъсно го подострях за моята близка. С Glossy екран. Много съм впечатлен.

Имам въпрос към знаещите: Човекът, който го донесе, за да е "използван" му е инсталирал вървящата с него MAC OS 10.4 (2 DVD-та). Към машинката има и леопард (1 DVD), който инсталирах снощи и по време на инсталацията леопарда провери за наличието на 10.4 и май че без нея нямаше да тръгне. Та питането ми е: това някаква специална версия на леопарда ли е - като за upgrade от 10.4, дали е само за интелски макове и въобще да се пробвам ли да го инсталирам на щайгата от подписа ми?

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

fpyyh

като го пъхнеш не ти ли казва дали става или не става?

XXwolf

има едно правило което от край време си важи за инсталационните дискове с нови машини: диска може да се ползва само с машини от същия модел/тип (macbook:macbook; imac:imac и т.н.) и същата генерация.

sclera_bg

Ами той диска си е при макбука - не съм го взимал и съответно не съм пробал на G5-ицата, затова питам

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

fpyyh

правилото е хубаво нещо, но инсталирах един upgrade диск с лео на мини, макбуук и манбуук про, работи си на всичките

sclera_bg

Благодаря, ще взема DVD-то да пробвам.  :wink:

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

XXwolf

явно защото това е универсален upgrade диск и не са се занимавали да го правят специфичен. Но от основния диск който идва с копма няма да стане. .
sclera_bg, пробвай го на твоя G5 за да видиш дали става. А за сега тигъра е много по-стабилен :!: