Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 19:57:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 497
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 82
Total: 82

82 гости, 0 потребители

Зарядно за iPhone 5

Започната от iPhonecheto, 06-01-2014, 13:16:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iPhonecheto

Здравейте! Изгубих си зарядното на айфона и сега трябва да си взема ново. Въпросът ми е, какво зарядно да си взема? Ходих в най-близкия магазин на М-тел и питах - нямаха оригинални зарядни, а някакви други. Какво ще ме посъветвате да направя?
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Wizi

Само зарядното или и кабела?

Ако е само зарядното, то всяко, което е 1А изходна мощност и с USB изход ще ти свърши работа. Ако ти трябва и кабел вече препоръчвам да отделиш пари за оригинален.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

iPhonecheto

И кабел ми трябва, това е лошото. А от къде мога да взема оригинален кабел? Гледах в iCorner. Там ли са най-евтините?
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Wizi

Евтино едва ли има освен ако не купиш от човек...

iStyle, iCorner, iAbalka, iNeshto.si. Каквото ти е най-удобно/лесно достъпно
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

iPhonecheto

Е да, ама то от хора трудно да намериш оригинален кабел наистина. По какво се различават оригиналните от репликите?
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Wizi

Общо взето по всичко.

Твърд, пластмасата на USB буксата е скапана, може да жълтенее, твърде вероятно iPhone-а да извади съобщение, че не е оригинален аксесоар (което не е от особено значение в случая, но е дразнещо да го гледаш постоянно докато примерно се зарежда).
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

iNtaCt

Може ли да си вземеш телефон за 1000лв. И да си купиш hama зарядно за 15 лв.... Само оригинално зарядно!

iPhonecheto

#7
Е да, то и аз мисля да взема оригинален, но не знам точно как стоят нещата (от къде е най-добре да се вземе, дали няма нещо, което трябва да знам преди да го взема) затова създавам тема и питам преди да взема, защото не ми се плаща за 2 кабела ;)

Едит: Между другото вижте какво намерих. От сайта казват, че са оригинални и идват с 12 месеца гаранция. Възможно ли е според вас?
http://www.citytel.bg/usb-cable-apple-iphone-5
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

godo

Оригиналното е най-добре - 40лв е.

Имам хубави сертифицирани от Apple кабели на Monoprice по 20лв. Ако те интересува пиши.
Mac only

atirage

Цитат на: iNtaCt - 06-01-2014, 15:22:01
Може ли да си вземеш телефон за 1000лв. И да си купиш hama зарядно за 15 лв.... Само оригинално зарядно!

Че какво му е? Ползвам такова за запалката в колата - кабел с зарядно запалка към УСБ. Нищо му няма...
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

faire

#10
Зависи на какво ще се случи. Има доста добри ментета, но и още повече лоши такива, с които има проблеми (съобщението на дисплея за несъвместимост е най-малкия от тях). Може да се вземе продукт на някоя по-известна фирма, за да е по-сигурно - belkin, griffin и т.н. Иначе и аз препоръчвам да се отделят пари за оригинално. Може да се пусне една тема в базара тук, аз така преди година си взех щепсел за 20-тина лв. от човек, на който му беше в повече. За съжаление Епъл слагат огромна надценка на аксесоарите им, но има защо.. Особено откакто смениха порта, той ще се запази поне 10-тина години напред и тези аксесоари ще работят с всеки следващ айфон/айпад. Преди седмица в Saturn (DE) се бръкнах 42 евро за lightning-HDMI адаптер и не съжалявам, макар че имам 2 Apple TV вкъщи и те се ползват за мирроринг. Примами ме намалената цена - по принцип струва 49 евро. Върши перфектна работа и работи с айфон/айпод тъч и знам, че ще мога да го ползвам доста години напред по хотели, на гости и др. за филми, снимки и т.н. За обобщение - в закупуването на оригинално зарядно и кабел (както и други аксесоари) има смисъл :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.