Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 19:34:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 495
Total: 496

495 гости, 1 потребител
atanas_mil4ev

Econt предлагат доставки от Англия и Италия

Започната от HQ, 20-02-2009, 14:58:10

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Bobby_Droby

Така:Днес довърших мисията си.
Основен телефон за връзки с отдела 080013001. Кви са условията.
1.Идва куриер в офиса ти за да предплатиш и си направиш заявката.
2.Кво ще ни струва:
  - 3% от стойноста на пратката  за местни разходи
  -12% за самата доставка-като не помлако от 20 евро и не повече от 200 евро но за стоки с лимит до 3000 евро
  - 2% за наложния платеж е последната им такса.
В края на седмицата всеки петък приготвят каргото и в четвъртак следващата седмица най късно освобождават в България, после е въпрос на националните куриери в зависимост къде се намирате а да ви го доставят или да си го вземете веднага но така или иначе сте си платили тази доставка, просто ако на някой не му се чака.
За по лесен и директне контакт се сдобих е с този номер: 0889 523724 Детелина Георгиева -звучи професионално по телефона и е о.к. да и се звънка за доставки. Тя отбеляза и, че техния отдел е тделен отдел от Еконт Експрес.
Аз мисля да поръчам един iMAC 24'' щото просто не знам кво да си поръчам, не че много няма да ми станат и тогава ще насканирам и документацията около цялата пратка. Това е от мен за сега и се надявам това цялото инфо да е от полза за някой.
Боби :-*
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

dau

на мен друго ми казаха...

Цените на които можем да доставим ваши пратки от Лондон до всяка точка на България са следните :

       -> Документална пратка   --> 12,00 Euro (VAT not incl)
       -> Колет до 1 кг                 -->  16,00 Euro (VAT not incl)
       -> Колет до 2 кг                 -->  20,00 Euro (VAT not incl)
       -> Колет до 5 кг                 -->  24,00 Euro (VAT not incl)
       -> Колет до 10 кг               -->  29,00 Euro (VAT not incl)
       -> Колет до 15 кг               -->  34,00 Euro (VAT not incl)
       -> Колет до 20 кг               -->  39,00 Euro (VAT not incl)
       -> Колет над 20 кг             -->  + 1,80 Euro/kg (VAT not incl)

не знам откъде ги извади тези 12%...
нали се сещаш че ако си купиш примерно телефон за 1000 паунда, това са 120 паунда тези 12%...
нещо нереално ми се струва... ::)

Bobby_Droby

..имам телефони за връзка и прочети по внимателно, всичко което ти казвам е точно така, това с килограмите се нарича карго, а това дето аз съм ти описал е новата услуга на еконт. Описано е за 12% от 20евро мин. до 200евро макс. и то за стоки до 3000 евро макс. И ква е разлиакат между карго и тва, че отиват до магазина в Лондон вместу теб и за това ти взимат първите 3%. 12% са доставката и тяхното карго вече, а последните 2% са наложния платеж с който им даваш парите....
  Ако имаш недуразумения и въпроси просто звънни на телефоните дето съм постнал и там, женицата ми се видя доста приветлива, ще ти обяснят невероятно и вероятно ли е нещо....
Такава е за сега услугата...
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

dau

а не знам защо си мислиш защо че аз съм си го измислил или нещо подобно... това ми е отговорено на мейл от фирмата...

Bobby_Droby

Защото ти така си ги попитал, ето кво си и попитал:
Цените на които можем да доставим ваши пратки от Лондон до всяка точка на България са следните :
,............

а тук в тази тема всички се опитвахме да разберем как куриер ще отиде от наше име в който и да  е магазин и да купи нещо си, прочети как почва темата....
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

dau

и защото не съм пуснал целия мейл и си правиш някакви генерални изводи от това...
леко тъпо им се струва...

Здравейте !

       Цените на които можем да доставим ваши пратки от Лондон до всяка точка на България са следните :

       -> Документална пратка   --> 12,00 Euro (VAT not incl)
       -> Колет до 1 кг                 -->  16,00 Euro (VAT not incl)
       -> Колет до 2 кг                 -->  20,00 Euro (VAT not incl)
       -> Колет до 5 кг                 -->  24,00 Euro (VAT not incl)
       -> Колет до 10 кг               -->  29,00 Euro (VAT not incl)
       -> Колет до 15 кг               -->  34,00 Euro (VAT not incl)
       -> Колет до 20 кг               -->  39,00 Euro (VAT not incl)
       -> Колет над 20 кг             -->  + 1,80 Euro/kg (VAT not incl)

       За доставки от други градове - тъй като нямаме изградена собствена мрежа от офиси в Англия, трябва да заплатите допълнителна такса за доставката с куриер до нашия офис в Лондон. Размера на тази такса можем да укажем след като ни предоставите информация за точката на приемане на пратката и теглото й.

       Времето за доставка с което можем да се ангажираме е 7-10 дена (доставяме с автомобилен транспорт, един път седмично).

       Предложението за покупка с куриер важи както за покупка от търговски обект, така и за покупка от електронен магазин. Допълнителните такси които следва да заплатите при използването на тази услуга са следните :
       - доставката от електронния магазин/търговски обект до наш адрес в Лондон (ако не е включена в цената на стоката, по тарифата която прилага търговеца) ;
       - такса наложен платеж, за превода и заплащането в брой на сумата която ще депозирате при нас в България към търговския магазин / електронния магазин - 2 % от стойността на стоката.

       На ваше разположение сме за повече информация и въпроси.

       Поздрави,
       Павел Пенчев
       Mall Econt
       080013001

за мен сметката е цената на магазина + доставка до лондон, сумата за доставка според горе описаните тарифи като тегло...
+2% от сумата такса за наложения платеж... тези 12% пак нещо не ми излизат...

Bobby_Droby

..е сори, значи си прав, извинявам се при тази ситуация, ама нещо и тея са изперкали нацяло, аз три дни под ред звънях на кой ли не и накрая тази жена е тва ми прати....кво да ти кажа....ПРИЕМИ ЛИЧНИТЕ МИ ИЗВИНЕНИЯ ЗА ТВЪРДЕНИЯТА СИ, НО ТОВА ПОЛУЧИХ ОТ ТЯХ, А И НАПРАВИХ ЗАЯВКА ЗА НЕКЪВ ДИСК ОТ Айпъл стора в Лондон и тва ме чарджиха,3%;12%,2%+ 127 паунда
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

dau

хммм, да не би защото да е малка сума...

ами и аз се замислих че май отделните хора в отдела отделни твърдения си имат...
въри ги разбери сега...

това което са ми написали на мейла, ако е 100% вярно в действителност мен ме устройва перфектно...

XXwolf

жена ми е говорила с двамата, Павел и Детелина, за покупка/доставка от лондон и таксата е била по метода на трите процента: 3% +12% +2%.
лошото е че цяла седмица им е трябвало да направят покупката и то електронно, а през това време някой от нещата са се изчерпали...

sisostz

#39
И аз днес говорих с тях по телефона и аз го разбрах така:
      Ако някой твой човек ти праща нещо от Англия с Еконт се смята с цените им " колет до 1кг 20евро" примерно.
      Ако искаш да ползваш услугата им Mall Еконт тогава доставката ти се смята с тези 3% + 12% + 2% и т.н. човека го е написал по-горе.
Ако обаче си купиш стоката от интернет и си я платиш, то тогава за доставка се дава адреса на офиса на еконт в Лондон примерно незнам къде другаде имат и тогава последните 2% отпадат. Като тези общо 17% са без ддс.

П.С. Аз мисля така да си взема Iphone и не си струва да си играя с банки плащания по интернет за тези 2% излизат 10 15 лева, но ако някой ще си купува нещо по-скъпо ще му е по-изгодно да си го плати сам.

Една проста сметка... да вземем Macbook Pro 17'', цена £1,949.00 за днес при курс 2.070 за паунд това са 4.040лв, като се сметнат 12% процента излизат около 480лв според еконт тези 12% може да са максимум 200 евро което прави грубо 400лв остава да прибавим 3% (120лв) и да речем, че го платим по интернет спестеваме 2% (80лв без ддс)и накрая 12% + 3% с ддс излизат 630-40 лв. + цената за macbook PRo 17'' грубо 4.700 лв сравнение с apple.bg-->5.130лв май си струва

HQ

по времето което взех моя,в САЩ беше $2500,а в епъл.бг - 6100 лв и използвах намаление за студенти.
Не помня курса на долара,ама го смятах че можех да си взема самолетен билет и да си го купя от там за същите пари.

HQ

Получих ново писмо от еконт
ЦитатУважаеми приятели,



            Проектът  МALL Econt   навлиза   в  нов   етап.    Вече  изградихме логистичните връзки с Англия, Италия, САЩ, Канада, Русия, Китай и Румъния, чрез които можем да закупим и доставим всяка избрана от вас стока. Със следващите стъпки искаме да подпомогнем вашия избор, да спестим време за търсене и повишим сигурността на пазаруването от далечни пазари.



            До стартирането на виртуалният MALL Econt,  ще ви информираме периодично за всички кандидати заявили готовност да се включат със свой обект в нашата търговска платформа. Ако проявите интерес към продуктитие на тези производители и търговци, ние се ангажираме да ги доставим до вас, независимо къде в България се намирате.



Първото предложение към вас e от ChinaVasion  -  търговски сайт от Китай, който е заявил желание да присъства в MALL Econt с магазин за електроника, предлагащ продукти произведени в Китай, по поръчка и под търговската марка на Chinavasion.     



www.CHINAVASION.com



Ако някой от предложенията на ChinaVasion ви допадне, ангажираме се с уреждане на покупката и доставката до ваш адрес. За условията – екипа на MALL Econt е на ваше разположение.



MALL Econt е платформа която среща производители и търговци с  клиентите, извършвайки разплащанията и доставките без пряко да участва в търговската сделка. Затова ще се радваме ако посочите и други видове стоки които биха ви заинтересували, за да влезем в контакт с диларите им и предложим възможността да отговорят на вашето търсене чрез свой обект в MALL Econt.



            Очакваме вашите запитвания, заявки и предложения !



            Mall Phone   -> 0 8001 3001

            Mall Mail     -> mall@econt.com

::)