Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 01:14:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 434
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 417
Total: 417

417 гости, 0 потребители

Back to the Mac - 20.10.2010

Започната от Морт, 13-10-2010, 18:36:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn

Много глупости се изписаха малко по-нагоре относно appstore-a.
Джобс го е измислил много добре - купуваш си приложение от айфона / айпада / айпода и можеш да си го ползваш безплатно на другите епълски устройства, които притежаваш. Освен това няма да ти изкачат прозорци за ъпдейт от различните приложения, напротив - ъпдейта им ще става от едно място - лесно, бързо и максимално опростено.
Също така инсталацията на приложения от Appstore-a ще става още по-лесно и по този начин съвсем начинаещите ще могат по-лесно да се справят с управлението на приложенията на новия им мак.

Накратко, според мен, това е едно чудесно, напредничаво хрумване и нямам търпение да го видя реализирано догодина.

Начина, по който ще се разглеждат приложенията, вярно, че е взаимстван от iOS, но това е по-скоро направено за удобство. Хората, ползващи mighty mouse вече ще трябва да си закупят magic mouse ако искат да се възползват от всички глезотии, свързани с жестовете и мултитъча. Интересно ми е обаче, дали за тракпада на macbook-овете излизали до средата на 2009та ще има същите екстри като на следващите модели, с по-големия тракпад.

Определено обаче нещата вървят напред и стават интересни. Mac OS X става все по-лесна за използване и по-добре организирана. Кръглите икони в дока също се увеличават (след 90 дни стават две - тази на itunes и тази на appstore).
UI designer and developer

Морт

Никъде не става дума за iOS приложения! Mac App Store-a е за Mac приложения.
Не знам въобще какъв беше смисъла от спекулации за интеграция на iOS приложения в Mac OS, като е пределно ясно, че това просто няма как да се случи в приемлив вариант.
По никакъв начин iOS приложение не може да се управлява адекватно с тракпада.
Още повече, че пиша Mac OS X приложения за мултитъч повърхности и ги дебъгвам с тъчпад, е няма такъв ташак....
.fr

uah

Чрез appstore-a се стимулира повече направата на софтуер за Мак.
А ако разгледате патентите, които изкочиха, ще видиде бъдещия, след няколко години, iMac, който ще си поляга, за да го пипкат с пръсти.

SiCKPuP

на мен ми се струва че този апстор ще бъде пълна трагедия.  коя сериозна компания иска да дава на Джобс 30% от парите си, само за да им се извърши една парична транзакция.  Това си е пладнешки обир.  Като пример представяте ли си Адоби с фотошоп, дето струва $400 да даде $150 на Джобс за нищо.  За iOS работи щото няма друг начин легално да си качиш приложенията, но за мак ос?  този ап стор ще е пълен само с боклуци, или с демо версии на програми които ще те подканят да си купиш програмата директно от разработчика.

Да не говорим че в момента става голяма каша и фрагментация.  Имаш app store в iTunes, имаш друг за мак ос.  Имаш уж систем ъпдейт, пък сега имаш и ап стор ъпдейт.  Имаш iChat видео разговори, ама сега съвсем отделно и FaceTime..... бутона за максимизиране понякога ще ти увеличава екрана, понякога ще те вкарва във full screen  режим?  WTF Steve!

nubizus

Macbook air
Яко ма глоси екран не, мерси. Дърт съм вече да ставам още по-кьорав заради едната идея да съм куул.
Ап стора.
Колкото и тъжно да е, в момента в който това беше причината да излети иОСа ми беше ясно че тия 30 процента и зверската цензура ще се наложат и за ОСХ.
Причините са ясни, мотива за даване на пари на апъл е, че
голяма част от потребителите няма да имат избор и ще си купят софтуера.
От една страна това може да звучи добре за разработчиците, но реално апстора уж дава екстри, а в същото време не е много ефективен от маркетингова гледна точка.
Не може някой да ми вземе 30 процента, като в същото време за да ми стане видим Продукта аз да блъскам допълнителна реклама.
Демек ако направите изследване ще забележите че успешните приложения се рекламират яко във външни канали (уеб).
Ако за айфона и айпада инсталирането и ъпдейта са мегалесни, за ОСХ са меко казано ненужни при положение че се мяткат в аппликейшън фолдъра.
А за да ги пуснем лесно си имаме папка на дока която даже може да ги показва без да ми се пляска на целия монитор.

Някак си идеята че някой казва да или не на това какво аз да си инсталирам е меко казано нагла.
И ми е тъжно, че предвидих тоя кур още преди две години.

Wizi

#50
Пичове, рискът да сме влюбени в one man company. Това е положението. Всеки трябва за себе си да намери начин да преживее нещата, които не му допадат и/или да се надява, че Стиви може да ни чуе, ако чак толкова се размрънкаме. Както налример се получи след като махна Firewire порта от първите алуминиеви Буци, но го върна обратно когато им лепна за благозвучие Pro прозвище отзад.

Преди месеци съвсем случайно ми попадна едно НР нетбуко-лаптопче с 11.6 инчов дисплей и резолюция като на повечето 15.4" (1280x800), двуядрен Интел C2D, 3GB RAM, просто бижу. Ами влюбих се за нула време в тази точно големина на преносим компютър! Нормална клавиатура, доста малък като цяло, но без особени компромиси в която и да е хардуерна част... Този нов по-малък Air е точно това, което милиони хора чакат вече сигурно 10 години или там колкото минаха след спирането на PowerBook G4 12". Че и отгоре с всичките нови екстри и оптимизации! Всичко това, пак за мен лично, не е толкова добре, защото до сега се чудех под какъв точно предтекст да оправдая инвестицията за иФон 4ворка, а сега тряя' да мисля и една залена хилядарка (+) отгоре.... :-X   Лош Стиви, лош!  >:(
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Морт

Разцъках го новото iPhoto. По-пъргаво е, интерфейсът е по-приятен, вече има по-адекватна интеграция с FB. Еволюционни, не революционни промени, но е добре, като цяло.
.fr

Wizi

Надеждите за 64 битов iLife '11 се оказаха напразни...  :-[
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Becko

Промените в иЛайф са съществени и все към по-добро ... това е почти безплатен софтуер и определено за толкова пари няма нищо подобно и за 5 пъти повече пари пак няма.

Някой реве, че не бил 64 бита, което е безмислено ... друг реве, че работел на 1 процесор, което е нормално за 79 долара, в крайна сметка резултатите от ифото имуви и гараж бенд са извън всякаква конкуренция :)

АпСтора е велико нещо ... ще има много по-евтин и качествен софт за МакОС ... той няма нищо общо с иОС ... програмите са си както сегашните просто намирането плащането и инсталацията, както и ъпдейтите ще са брутално лесни :) Всичко, което сега работи на мака ще продължи да си работи, както винаги и всеки може сам да избира дали да ползва апстора или не.

10.7 е готин ... МакБукЕър е страхотна глезотия ... Епъл продължават да вървят напред :)

Морт

Силно се надявах за OpenCL в iPhoto и/или iMovie, защото има много товарещи операции, които могат много добре да се реализират с него. Някои дори ги има в част от демонстрационните материали за платформата в developer.apple.com
Многоядреност има в момента, но не достатъчно.
64бита щяха да се усетят не-малко в iMovie, заради допълнителните процесорни регистри.
.fr

HQ

аз очаквам новия мак ос да дойде с подобрена файлова система,както 10.6 . В противен случай ще си карам със ZFS. Толкова много ли си обичат 10 годишната FAT32-ка на епъл че не я поправят,а аз да не мога да направя партишън без пълна дефрагментация ...

SiCKPuP

като стана дума за новото iPhoto, интересно ми беше на презентацията че направиха голям акцент на това че iPhoto 11 е най-добре използвано във full screen режим, и че slideshow опцията е най-добрият начин за гледане на сминки.  Като пуснеш iPhoto 11 дори виждаш доминиращия slideshow бутон в средата на долния панел, и разбираш колко много епъл държат да използваш тази опция.

Иронично е обаче, че като влезеш във full screen режим, slideshow опция йок.  Единстевния начин който намерих да си пуснеш slideshow е да цъкнеш с ДЯСНА мишка върху някой от евентите си.

Wizi

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

traian_james

.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

naso

Цитат на: SiCKPuP - 21-10-2010, 00:05:42
на мен ми се струва че този апстор ще бъде пълна трагедия.  коя сериозна компания иска да дава на Джобс 30% от парите си, само за да им се извърши една парична транзакция.  Това си е пладнешки обир.  Като пример представяте ли си Адоби с фотошоп, дето струва $400 да даде $150 на Джобс за нищо.  За iOS работи щото няма друг начин легално да си качиш приложенията, но за мак ос?  този ап стор ще е пълен само с боклуци, или с демо версии на програми които ще те подканят да си купиш програмата директно от разработчика.

Да не говорим че в момента става голяма каша и фрагментация.  Имаш app store в iTunes, имаш друг за мак ос.  Имаш уж систем ъпдейт, пък сега имаш и ап стор ъпдейт.  Имаш iChat видео разговори, ама сега съвсем отделно и FaceTime..... бутона за максимизиране понякога ще ти увеличава екрана, понякога ще те вкарва във full screen  режим?  WTF Steve!

Не си на ясно, как работи софтуерната дистрибуция, нали ?  ;) Страшно няма ! Ще ти дам за пример голяма софтуерна компания, която ние дистрибутираме в нашата мила татковина. Е, ние получаваме продуктите им на цени от 40% до 60% по-ниски от тези на сайта им. Сега как ти се струват 30% ?  ;D