Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 06:00:03

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 658
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 156
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 150
Total: 150

150 гости, 0 потребители

iPhone 3G vibration problem

Започната от Vladess, 03-10-2010, 18:28:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Vladess

Днес един приятел ми изпусна телефона. Не беше голямо падане (имало е и много по лоши) , но след това забелязах, че спря да вибрира. Хммм... проверих настройки дадох ресет алл, но пак същата работа. Май ще се наложи да го отварям и да проверявам дали всичко си е на мястото. Някой да има идея и даже ако може да помогне с някакви стъпки (manual) или каквото и да е :)
Macbook Pro (mid 2009) 15" 2.53 GHz / 4 GB

IPhone 3G 16 GB firmware 3.1.2

iNtaCt

Виждал съм как го отварят. Развиват се 2 болта отдолу и след това с вакум се маха стъклото. Примерно ако имаш навигация, вхащаш страната, която се лепи за стъклото и го завхашащ за стъклото на телефона. Успех

Vladess

Да знам за това намерих менюъл как се отваря в ютуб и менюъл на частите и разположението им но нз дали при първото отваряне (махането на дисплея) ще се покаже тоя vibration motor и дали може да е изкочил от мястото си и за това да не работи ?

Macbook Pro (mid 2009) 15" 2.53 GHz / 4 GB

IPhone 3G 16 GB firmware 3.1.2

julss

#3
Моторчето се намира в дясната част на телефона, ззахванато е долният капак. Много лесно се стига до него, само трябва да се махне дисплеят. Самото моторче контактува с дъното с две пружиниращи пластинки, най вероятно се е разместило. Ще трябва да се махне и дъното. Не се притеснявай, iPhone 3G е може би най-лесният телефон за разглобяване.
Погледни тук http://www.youtube.com/watch?v=U-e-FWUcJN4, само че повдигането на дисплея става с вендуза, за да не остава следа по металната рамка.
Успех

julss


Vladess

Златен си! Мерси
Macbook Pro (mid 2009) 15" 2.53 GHz / 4 GB

IPhone 3G 16 GB firmware 3.1.2