Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 20:43:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 423
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 325
Total: 325

325 гости, 0 потребители

Внимание! Блокиран телефон след разкодиране. Need Help

Започната от kiksy, 14-02-2008, 12:47:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kiksy

Преди няколко седмици се сдобих с Iphone 1.1.2 OTB и го разкодирах на в магазинчето срещу Хепи на Раковска.

Няколко дни по-късно при инсталиране на приложение с инсталера, телефона се рестартна и изписа съобщение iPhone needs repair. Conntact www.apple.com/support

Интересното е, че му спря и GSM функционалността и WiFi-то, което работеше преди разкодирането дори.

Телефона е разкодиран хардуерно. Някой имал ли е този проблем и знаете ли решението?

В момента апарата ми се намира в сервиза (пак същия) от две седмици насам и съм меко казано тъжен :))

Плс хелп :)
MacBook 2,2 GHz 4GB RAM
MAC OS LEOPARD

rafaelo

От 2 седмици е в сервиза ли ?

А не ти ли казаха нещо? Обади ли им се да питаш какво е положението и има ли оправяне?

Аз моя го мъча почти всеки ден ама му намирам оправяне. Можех да те напътствам да ти кажа какво да правиш ама щом ти го държат в сервиз вече 2 седмици... не знам.

Иначе бих препоръчал един hard restore и така.

От друга страна, каза че е хардуерно разкодиран там вече не знам как стоят нещата но би трябвало да можеш да го ресторнеш към 1.1.2.

Пиши какво е положението в сервиза, после се обади тука ;)

shmb

Споко човече и аз имах такъв проблем с един айфон. Дръпни си тази програма: ZiPhone2.0 след това я разархивирай, свържи айфона с компютъра (без да пускаш айтюнс), стартирай ZiPhone Shell by Unlock.no.exe, карваш телефона в рековъри мод (изключваш го и натискаш пауър и хоум бутоните едновременно и ги задържаш докато ти се появи логото на Айтюнс на телефона, чукваш на бутона Free Up my IPhone! и чакаш да си завърши процеса. Като приключи всичко телефона ще ти е активиран, джейлбрейкнат и отключен.

Успех.

Ако нещо не се оправяш влез ТУК и чети внимателно.

едит: Забравих да кажа, че програмата е за Уиндолс само.

Ето тук rafaelo е дал и Мак-овски вариянт: http://apple-bg.com/forums/viewtopic.php?p=25744#25744
MakBook Pro Unibody 13.3"

fpyyh

случи ми се веднъж, нещо му прецаква baseband-а, можеш или да му сложиш някоя горна версия, която да го преписва или да се пробваш през кабел да приложиш някоя стъпка от ранните unlock-ци, която прави същото

kiksy

Ще пробвам и ще ви уведомя.

Само за справка ви казвам, че чипа му е бил свалян и слаган на други телефони и не ще и не ще. Просто ад. но ще го мъча до последно :)
MacBook 2,2 GHz 4GB RAM
MAC OS LEOPARD

fpyyh

как така му е свалян чипа - някой е разпоявал нещата от платката? в краен случай можеш да си купиш нещо такова

rafaelo

малко трудно ми се вижда да са разпоявали чипове от този телефон, не че е невъзможно защото съм го виждал ама.. бая играчка е... и за какво ?

pavelStoykov

Извинявам се предварително,ама що за тъпи хора сте да си давате телефоните на разни мухльовци да ви ги разкодират(и то хардуерно,хахахха,кой е този специалист??)и после да се сбогувате с например 800лв???Колко тъп трябва да е човек??
MacOS ХХХ 10.5.8
AMD Athlon 64 X2 5200+
Asus M2N-E Sli
Galaxy GeForce 9800 GT
SATA Hitachi 160 GB
LG DVD -RW 20x

daf

Цитат на: "pavelStoykov"Извинявам се предварително,ама що за тъпи хора сте да си давате телефоните на разни мухльовци да ви ги разкодират(и то хардуерно,хахахха,кой е този специалист??)и после да се сбогувате с например 800лв???Колко тъп трябва да е човек??

Защо да трябва да е тъп? Някои хора нямат време за глупости и предпочитат да си платят. Друг е въпросът, че тези които са взели парите очевидно не са си свършили работата добре.

А да те питам - ако не бяха програмките, които пуснаха, ти щеше ли да си толкова умен да си го отключиш сам? Това, че можеш да натиснеш няколко бутона не те прави по-умен от останалите, пък и да слагаш епитети за хора, които не познаваш...

shaman

Цитат на: "pavelStoykov"Извинявам се предварително,ама що за тъпи хора сте да си давате телефоните на разни мухльовци да ви ги разкодират(и то хардуерно,хахахха,кой е този специалист??)и после да се сбогувате с например 800лв???Колко тъп трябва да е човек??

Адаш - моля без такива епитети...
Погледни кога е писано това. Тогава нямаше светлина в тунела и единствения начин за разкодиране беше или хардуерния, или с *sim