Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

23-05-2024, 03:50:36

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 669
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 146
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 158
Total: 158

158 гости, 0 потребители

Видео проблем с Mac mini mid 2010

Започната от McMac, 16-08-2014, 21:03:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

McMac

Здравейте,

Имам Mac mini mid 2010 (
Model Identifier: Macmini4,1
Boot ROM Version: MM41.0042.B03
SMC Version (system): 1.65f2)

Chipset Model:   NVIDIA GeForce 320M
 Type:   GPU
 Bus:   PCI
 VRAM (Total):   256 MB
 Vendor:   NVIDIA (0x10de)
 Device ID:   0x08a4
 Revision ID:   0x00a2
 ROM Revision:   3546
 Displays:
DELL 2209WA:
 Resolution:   1680 x 1050 @ 60 Hz
 Pixel Depth:   32-Bit Color (ARGB8888)
 Display Serial Number:   H735H9C83A7L
 Main Display:   Yes
 Mirror:   Off
 Online:   Yes
 Rotation:   Supported

От няколко месеца не винаги, но поне 1 / 2 пъти месечно екрана започва да се начупва (вижте снимките) и трепти.

Другия фрапиращ проблем е че след Sleep, като го събудя се получава една вертикална жълта линия в лявата част на аекрана, опитах се да и направя скрийншот, но не излиза на снимката, което май говори че не е софтуерно.

Търсих инфо в нета, но не успях да намеря нещо смислено.

Явно е проблем с видео картата, но бих бил благодарен със съвети ипрепоръки, ако някой е имал подобен проблем.

Мерси







iPhonecheto

За другото не мога да кажа със сигурност, но тази линия щом не излиза на снимката, значи е от монитора. :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

bboyg

И на мен ми се върти нещо като кабел/монитор. Опитвал ли си на руг монитор, или с друг кабел? Закачи го най-малкото към телевизора да видим дали пак ще има ядове :)

McMac

Интересното е че това "начупване образа се получава доста рядко, но почти от както го имам от 2010, а проблема с жълтата линия е всеки ден като събудя мака и включа монитора (DELL 2209WA)

След събуждането на мака и монитора жълтата линия седи около 5 мин и изчезва.

За връзка между двете ползвам DHMI->DVI-D оригинален на Apple, когато се прояви някой от проблемите пробвах да го раздвижа да не би да е прекъснат проводник в прехосника но няма ефект.


ponski

"Начупването" при какви условия се получава, някакво по-голямо натоварване или ей така, както си стои и изведнъж "начупва"?

За линичта, пробвай да настроиш мака да заспива за по-дълго време, отколкото изключва монитора и виж дали ще се получи пак същото.

Какви са температурите на видео чипа? А на процесора? Общата температура на мака? А нещо да блокира отворите на вентилатора отзад?
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

McMac

Не мога да кажа при какви условия се получава начупването, не бих казал, че е при натоварване зашото например сночши стана при отворено Safari, Skype и Mail.

Мака заспива смо когато аз му кажа, не е настроен на време нито монитора.

Относно температурите Мака доста загравя през летните месеци при положение че в самата стая е около 28С

Но пак казвам начупването става рядко, но линията е всеки път като пусна мака

XoXo

Монитора ти е за смяна. Много оплаквания има в нет-а от този модел.

Един пример http://www.dpreview.com/forums/post/35043543

McMac

Ако е от монитора добре, ама гледах в нета ая мак минита са имали такав пробелм

Пиф

Жълтата линия определено е от монитора, имам го същия, със същия проблем. Закачал съм монитора на 2 компа, едно мини и един хакинтош. Линията се получава и при двата, като при това не съм забелязал някаква зависимост и повторяемост от определени условия. Но понеже се получава доста рядко - примерно 1-2 пъти седмично съм се примирил и го търпя засега така.

McMac

Интересно

Тези монитори имат LCD Conditioning, който последно го пуснах за 8 часа и нямаше ефект

McMac

Прибавих снимка на лъжтата линия (виж началния пост), появяваща се в лявата част на екрана.