Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 14:12:03

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 470
Total: 470

470 гости, 0 потребители

Internet via Bluetooth?

Започната от wess-music, 19-09-2009, 02:20:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

wess-music

Подариха ми рутер, който "фърга" из цялата къща и много удобства настъпиха тутакси за простосмъртния музикант и "слугинята-господарка" (както има една такава опера) - т.е. жена ми.

МВР-то ми лови по "Уай-Фи" и предполагах, че на хакчето мога чрез блутута от него (МВР-то, вместо през мобилния телефон) да му "пускам гювеч" – да врътвам по някой мейлче - иначе казано да му паля от време на време интернет за дребни нещица. Все пак преноса е около 80-100 КБ/сек.

Двата компа се видяха, прехвърлят си файлове, защото ги шернах, включително и блутута на МВР-то и него, така че да няма някакви ограничения , поне доколкото скоромните ми познания предполагат.

Но, не би... интернет на Хака чрез блутута от букчето не идва. Хака от мобилния ми телефон, обаче смуче и няма ядове, освен, че там е "тесла" и не е решение.
Удобството е, че бука е палнат по цял ден, жена ми си прави нещо на него, а аз на Хака, като по-прост и вместо да ходя на ПЦ-то или да се редуваме на Бука, за единия мейл щеше да е гот да го "прасна" за секунда от Хака.

Някой дали знае какво мога да променя в настройките за връзка за да има интернет посредством блуттут от МВР-токъм Хакчето?

Ако няма такава алтернатива, все пак бих Ви бил благодарен и на тази информация.

Чувал съм, че иновациите от мързел се раждали, и аз в тази посока се опитвам да направя нещо като мини "топлофикация" в къщи по безжичната мрежа. Ако може, разбира се...

В настройките за шерване на МВР-то съм дал "човката" и на блутут-а вкл. и интернет, предполагайки да подаде сигнал и хакчето да го позлва, както се свърза и рови по самия блутут в папките му (на МВР-то).

Lycan

вземи си един wifi usb stick за хака, през Bluetooth не е сериозно

Freeze

Мъчих се и аз от Мас на хак, и тема тук пуснах, къде ли не четох, но не ми се отдаде и на мен :(

wess-music

час и половина, почти, му се кумя, аха да стане, но неще. Машините се виждат, задал съм му да пуска "всичко" де що го има, еднакви протоколи, може би трябва да го почерпя или да му посвиря на ушенце, за това не се бях сетил... 

За USB "пишката" съм навит.
Проблемът е в това, че не пишат да има драйвери за ОС.

Миналата неделя с приятелят ми от форума "Karagjoz" борихме 2 броя приемничета УСБ - едното бе на тепелинк, а другото на буфало.
Там бе необходимо безжичната мрежа с нещо да се "подхване", но с тези не можахме, защото нямаше драйвери за ОС-тъ.

Иначе цената на това, което показаш е ОК


Freeze

Внимавай какви Mac OS Supported пишки взимаш, защото аз така миналата есен си харесах най-евтиния D-Link, който уж да е съпортед, взех го от най-близкия до университета РС магазин и съпорта се оказа през някакво безумно 3rd party приложение...

wess-music

И това имам предвид, защото ако има неща дето да ги веме човек и да ги изтества както направихме миналата седмица, има такива, дето само пише уж нещо си за тях от страна на производителите, а после не знаеш...

Най-накрая ми идва на ума да купя същия рутер като тоя дето ми го подариха и да го плесна като приемник и край на цирка, въпреки че ако трябваше да го вкарвам компа към нета, досега да му бях жулнал жицата, а целта е да не го правя основна интернет машина по ред причини. Така че ако стане - стане, ако не - майната му и толкова.

Lycan



According to reports on the 'net, this USB Wifi stick also works OOTB with OS X - if anyone has a netbook or something that doesn't work with the built in Wifi (1000HE)

Wreck

а целта е да не го правя основна интернет машина по ред причини

А? Какво значи основна? Рутера върши тази работа. Към него колкото и да навържеш, няма да има по-основна.
Според мен най-добрият вариант е, стационарни машини да си ги вържеш с кабел направо, защото скороста ти е най-добра, а така или иначе не се разхождаш из къщата с тях ( предполагам :) ).
Или рутера ти няма LAN портове?
An apple a day keeps the doctor away!