Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 12:06:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 487
Total: 488

487 гости, 1 потребител
jicall

Open Recent - clear list???

Започната от wess-music, 29-05-2009, 10:42:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

wess-music

Здравейте,

искам да разчистя листа на "Open Recent", който всяка програма има във файл менюто си.

Например, когато отворите Акробат и ви се изсипва "Open Recent" 10-тина файла, при това не са подредени нито по дата, нито по име , а само Леото си знае как. Дразни. Искам да оставя там да речем 3 и да мога да ги следя от нейде си дали въобще да ги има или да се чистят.

(Пояснение:  не става дума за Епъл менюто - там си има най-долу просто текст, на който да "чукнеш" и лита се чисти.)

Благодаря

Angelo

За Acfrobat - във същото това меню търсиш - Open Organizer (shift+comand+1) . И за другите програми трябва да е нещо подобно обикновенно най отдоло на менюто Open Recent има Clear Recent.

wess-music

Angelo,

благодаря ти за отзивчивостта.

От всичко казано както от теб, а така също и от един лектор на Епъл от Виена, който изнасяше урок за ОС-а в Музилакната Академия тази седмица, става ясно, че тези "Recent open" са си тема на конкретния софтуер и няма много с ОС-а.

Така че ще боря доде ги намеря (ако тиова има смисъл).
Идентична програма дето ми яде нервите под Вин си има изришно меню в преференциите за брой на "Recent open" и можеш да ги увеличаваш или триеш, но в ОС версията не го намирам, макар че разликите в интерфейса за усезаеми и то в полза на ОС-а приложението ми. Поразменени менюта не ме притесняват, шорткатите дето са за "пренаучаване" - също не са проблем в името на една по-удобна работа и за по-малко от седмица ги усвоих, ама това да ми стоят файлове дето не ги позлвам, а други дето искам да останат на место за лесен дотъп ме кара да намеря някакъв начин за друг тип организация, вместо да губя време.

Много рядко работя по повече от 1 проект, но сега не е така, навързват се дребни нещица и се губи време за непрестанното ин обхождане. Та затова си мислех, че можех с това меню да усленя работата си.

Оставам отворен за съвети и предложения, дори и да се абстрахирате от заглавието и мненията Ви да са насочени към алтернативни похвати.
Друг вариант е да се преподредя папките, да им направя алиаси и да ги тикна на едно място и да стоят на втория монитор, дето се слува да го ползвам само да си държа "инструменти" или отворени ПДФ-и за референции.

Благодаря

Angelo