Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 11:54:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 483
Total: 483

483 гости, 0 потребители

Пачване на Графична карта за МакПро

Започната от wess-music, 19-10-2011, 00:23:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

wess-music

Запитване:

Някой пачва ли графични карти от обикновенните (дето се търкалят по комютърните бакалии) за да могат впоследствие да се ползват за МакПро?

Замислил съм се за ъпгрейд на моята, че една война ме чака... дето ще ми е нужна по-чевръста карта, тъй като смятам да подкарвам един 30" по Дисплей порт (или Дуал ДиВиАй) и още един 24 по каквото може.

Сегашната ми ГТ 120 е относително слаба и не знам дали ще се справи, като се има предвид и факта, че усещам усезамеа разлика надолу спрямо тази от Хакинтоща от подписа ми.

Насочил съм се към АТИ 5770, но ако някой с това се занимава и препоръча друго, бих приел съвета му.

В ибей има изобилие от пачнати карти, които вкючени по DVI или display... прескачат буут менютата, а са на цени много близки до оригиналната 5770, което обезсмиля начинанието затова и питането ми е към съфорумците.

Благодаря предварително

Поздрави

PeterS

Виж promind от форума мисля че правеше подобни шменти-капели.
mobilio - професионални мобилни приложения

wess-music

Да, най вероятно така ще опитам.
Днес от Креативен център ми поискаха 650 лв с ДДС за 5770.
Иначе казано с над 150 кинта повече от всеки западно европейски стор.
Как да пазарува човек от Бг...

Морт

Според netkas (netkas.org) почти всички АТИ-та от 5та серия нататък работят без пачване и инжектори с Мак Про (:
Проблем е само с EFI - тоест няма да виждаш ябълката при зареждане или менюто за dualboot на bootcamp.
.fr

digisound

Да. 5770 за ПЦ работи без пачове след 10.6.7 1дисплейпорт, 1хдми, 1дви. Но все пак търси фирма която може да ти даде да пробваш преди да купиш.
iHac i7 2600k, GA-H67N, 8GB DDR3 1333, Intel HD graphics 3000, 2TB Hitachi SATA3 7200 64,
http://www.apple-bg.com/index.php?topic=11443.0
10.6.8, 10.7.2

wess-music

Абе, май не точно така.
В Неткас текат дълги теми по 10-на страници по този повод и не се минава без драми.

Има описани начини, но аз самия не бих могъл да се справя поради ред причини – едната е, че времето което бих искал да посветя на това занятие, с всички проби и грешки, сега го нямам, а ако някой е в час по-добре на него да му платя за услугата, вместо на някой китаец от ибей.
Поне така разъждавам към днешна дата.

Ако не намеря решение – втора ръка оригинална и това ще да е.

thebrainless

Е ти в крайна сметка свърза ли се с promind? Лично в стария ми Power Mac седи един радеон 9800 про, който е флашнат от него...
Stay hungry. Stay foolish.

wess-music

thebrainless,
благодаря за отзива,

предишният пост касаеше това, че без флашване няма да се мине.

Иначе като се прибера в Голямото село, т.е. утре, ще трябва да се заема с това и да се свържа с "Promind", ако човекът е на разположение.

Благодатя за инфото и окуражаващото допълнение относно твоята видео карта.

Поздрави