Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 16:44:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 403
Total: 404

403 гости, 1 потребител
boggentod

Font issue

Започната от wess-music, 18-01-2011, 01:44:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

wess-music

В 10.6.3 някои шрифтове не се появяват като имена, а местата им са бели, т.е. празни, макар че ако на слуки се кликне върху подобно празно поле, след това шрифтът се визуализира, но името му не се знае какво е...
Опитах с изчистването на фонт кеша, но не дава резултат.
Някакви съвети или препоръки?

Благодаря

wess-music

#1
Намерих отговора и сам си продължавам темата, в случай че би било от позла на някой друг колега тук.
Тъй като бях повдигнал темата и в чужд форум, където колега се оплаква от същото, направих едно проследяване на файловете, които биха могли да са причина за това под 10.6.

В основата за това се оказаха въведени клавиатурни шорткати в System Preferences/Keyboard/Shortcuts.
Те записват своите "Custum" настройки в user/Library/Preferences/com.[има на производител на софтуер].[има на софтуер].plist
Този лист се генерира така или иначе и може да бъде изтрит (поне в моя случай). За други софтуери не знам и не препоръчвам, освен ако някой не иска да експериментира като мен.

За целата, това което ми пропоръчаха вместо шорткати от System Preferences/Keyboard/Shortcuts, бе една доста полезна алтернатива, много по-пълна като категории шорткати:
QuicKeys.
Горната програмка иска малко разцъкване и четене докато влезе в употреба, но е удобна и по някакъв начин напомня за една стара подобна наречена "RECORDER" която се нахождаше още в Windows 3.11 (преди повече от 17-18 години доколкото си помням).
В маковата QuicKeys нещата са доста по-разностранни и удобни. Препоръчвам я на колеги, на които оригиналните щорткати не стигат или не са им удобни, най-вече.