Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 15:21:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 426
Total: 426

426 гости, 0 потребители

10.9 Mavericks - впечатления

Започната от Морт, 12-06-2013, 12:55:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

HQ

разлика освен че скайп 6.0 вече работи (6.5 вече не се и стартира) и мейл който се оправи няма друга. Тромав и бавен! Лаптопа ми е за смяна на хард ама от 10.8.4 до 10.9 стана 5 пъти по-бавен...

Морт

Съдейки по поведението при мен, на един бял бук и отзивите в http://forums.macrumors.com/forumdisplay.php?f=168 проблемът с бавенето е в твоя телевизор.
Скайп 6.3 работеше нормално на DP1, но не съм водил разговори. На DP2 се проведоха нормално.
.fr

bbbisser

Някой изпробвал ли го е   с аудио и видео (Fcpx,Logic pro )? Как се държи ?

Морт

Всяко следващо DP става потресаващо по-бъгаво от предното.
В DP2 ми се появи проблем със Сафари - ако от speed dial-а отварям сайтове в заден таб (с кликане със задържан CMD или кликане с middle mouse button-a) ima 50% шанс сайтът да се зареди, но да не се вижда нищо, освен зумнато preview-то от Speed Dial-a. За това сайтовете трябва да се зареждат в текущ таб и да се изчака да заредят. wtf
В DP3 се счупи Mission Control-a/Spaces. Без закачен външен монитор, CMD+Tab, докато съм в fullscreen приложение не ме премества в съответния спейс, в което е другото приложение. То е на фокус, приема бутони от клавиатурата, но трябва на ръка да сменя спейса?!

Изобщо DP1 беше не много по-различен от 10.8.4, а с DP3 вече става доста зле. WTF?!
.fr

daniel

На мен след последния DеveloperPreview, Mail.app - a започна да ми крашва доста осезаемо, а преди това не съм имал проблем с него.
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

djbobbyd

По-добре ли се държи след 10.9 DP3?

Морт

При мен - по-зле. Spaces/Mission Control на 2 монитора при мен се счупи. Сафари има дразнещ бъг със Speed Dial сайтовете.
.fr

xezes

Мога ли по някакъв начин да го кача на MBP-то, без да си затрия Mountain Lion-a?
MacBook Pro 13 Late 2011 - 16GB RAM 1333MHz, 500HDD@7200rpm - Mac OS X 10.9.4
iPhone 4 White Neverlocked - Stock Firmware - iOS latest 7

HQ

При мен всичко е ок , затова не пиша нищо  ;D !
В интерес на истината бях решил да пробвам сафари за 1-2 седмици с моя начин на браузване и съм крайно недоволен! Няма го автоматичното рефрешване като включваш на друг таб, табовете не могат да се скролват и събираш докато се напълни реда (а аз ползвам ~30) , супер бавно работи особено с ютуб, не запомня юзърнейми и пароли на някои сайтове които той си реши или един път помни после не ... Връщам се на мозила (Aurora) !
BTW купих си батерийка, сега ще видим кооолко го бива маверикса на батерия.

godo

Не знам как Aurora release-ите при този стар Macbook се държат по-добре от Safari.., при мен на ML винаги Firefox е с двойно повече заета RAM, от колкото Safari..
Mac only

xezes

Цитат на: xezes - 01-08-2013, 03:51:27
Мога ли по някакъв начин да го кача на MBP-то, без да си затрия Mountain Lion-a?

Някои???
MacBook Pro 13 Late 2011 - 16GB RAM 1333MHz, 500HDD@7200rpm - Mac OS X 10.9.4
iPhone 4 White Neverlocked - Stock Firmware - iOS latest 7

HQ

Най-добре потрай един месец !

elpatseto

Цитат на: HQ - 02-08-2013, 06:26:32
Най-добре потрай един месец !

+1

Изчакай официалната версия да излезе. :) 
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

xezes

А дано да излезе толкова скоро... :)
MacBook Pro 13 Late 2011 - 16GB RAM 1333MHz, 500HDD@7200rpm - Mac OS X 10.9.4
iPhone 4 White Neverlocked - Stock Firmware - iOS latest 7

angelvn

Дано да не излезе толкова скоро!
Добре ще е да я поизпипат малко, че след 10.7 и 10.8 се чувствам като бета тестер. Лаптопа ми заспива когато си поиска, гаси се бавно, логин екрана премигва след събуждане (в чисто бяло веднъж за части от секундата) и все ей такива дребни дразнещи неща, които не бяха част от 10.6.
UI designer and developer