Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 10:53:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 658
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 174
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 175
Total: 176

175 гости, 1 потребител
zlia

Magic Mouse vs Performance MX

Започната от arnold, 21-11-2013, 18:17:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Колеги, чудя се коя от двете да си купя за мака. Имам Перофрманс МХ на работа и съм изключително доволен, но пустата му мак мания ме кара да си взема Magic Mouse за лаптопа. Според вас дали няма да сбъркам. Никога не съм имал Magic Mouse и гледам че е доста по-ниска от Logitech-а.
Някой да има и двете случайно да каже кое е по-добре?
Real Mac mini

shaman

Не се излагай, ами ела и поразцъкай magic mouse..
Колкото си искаш !


Ако ти пасне - ще мислим нещо, ако не - здраве да е ;)


faire

И аз бях с подобна мишка на лоджитек доста време (още от PC годините), като минах на Мак ми трябваше малко време, докато усетя, че нещо не е напълно наред с тая мишка. А след като пробвах на @pravdo меджика и видях за какви жестове става въпрос, веднага бях 'sold'. Оттогава не съм сменял. Много рядко включвам лоджитека за някоя игра, но за всичко останало - меджика.
Това, с което не мога да свикна, е magic trackpad.. Епа не ми е удобно и не ми е! Как така на лаптопа е по-малък и доста по-удобен? Мисля си, че всичко идва от ъгъла и то ако за клавиатура е добре да има ъгъл, то за тракпада нещо не ми е наред.. А може би има значение и големината на монитора.. На 27" малко ми трябва време докато намеря курсора.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

yordanoff

Отделих 20 минути да напиша долното и го постнах в тази тема: http://www.apple-bg.com/index.php?topic=17622.15#24 но все пак ще го споделя и тук, без никакви намерения да раз/убеждавам който и да билo:

ЦитатРядко пиша тук, но ще споделя моето мнение, тъй като минах през няколко мишки, докато...
(и аз съм дизайнер, ако има значение)




Взех си Logitech Performance Mouse MX - http://cl.ly/1M1l0o39002C преди 10-на месеца; ~150лв.

Преди това, много дълго време работех с една жична, геймърска A4 Tech с два странични бутона за палец; ~35лв.

След като имах сблъсък с Mighty Mouse (дойде ми с iMac-а едно време), се зарекох да не се занимавам с епълски мишки, а и Magic-а винаги ми е изглеждал супер гаден и неизползваем, особено за по-прецизна работа.



Та... да се върна на Logitech-а.
+ Доста удобна ергономична форма, страничните бутони, които ползвам активно от години, както и хайпер скрола супер много ме кефеха.
- Проблемът беше, че скролът, дори когато не е в хайпер режим, беше изключително непрецизен. Наистина не можех да скролирам до местата, които исках, в най-обикновени уеб страници.

Мислех, че проблемът е в мен и продължих да я ползвам, все пак сума пари изръсих за (за мен) добре изглеждаща и уж удобна мишка.

- След време осъзнах, че също така супер много ми натоварва ръката, тъй като е изключително тежка. Започнах да изпитвам истински затруднения при работата с нея, наистина непрецизна и изискваше много усилия, за да я помествам.
Реших да не се връщам две години назад, когато в продължение на 4 месеца имах нереални болки между китката и лакътя на дясната ръка, и на практика не можех дори да си обличам дрехи с ръкави. (Тогава, между другото, оцених не само мишката (ползвах безжична, отново тежка), но и столът, както и височината на бюрото и правилната стойка)
Logitech-a го продадох за 70лв и бях доволен, че се отървах от него. Върнах се към A4 Tech-а ми, който не приличаше на нищo.




В офиса дойдоха нови макове, които вървят с Magic-а. Поработих по-сериозно с нея 3-4 дни и в края на първата седмица вече си бях взел такава за вкъщи.

Въпреки, че Magic-а няма странични бутони, без които си мислех, че не мога,
то жестовете дават доста възможности. Ненатоварва ръката ми, тъй като е изключително лека (сравнена с Logitech MX), скролирането не е противно, напук на предубеждението ми.
Bluetooth връзката също е супер ОК за мен, тъй като на ретината имам само 2 usb порта, а трябва да си зареждам айфона по 4 пъти на ден :-))



Постът ми се превърна в локум, но ако трябва да обобщя: ако имате възможност пробвайте максимално много модели мишки (& etc), ако не сте напълно убедени, че се чувствате комфортно с текущата си.

Негативното ми предубеждение към Magic Mouse се разся, за сметка на ново такова в посока скъпите модели на Logitech.




Пак подчертавам - това е базирано на лични предпочитания и начин на работа.