Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 13:46:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 398
Total: 399

398 гости, 1 потребител
JamesCup

Мога ли да подкарам външен хард диск на Mac и Windows?

Започната от goblink, 08-02-2010, 17:47:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

goblink

Здравейте купих си кутия за стария си хард диск от лаптопа и сега искам да го сработя и с двете операциони системи без допълнителен софт (ако е възможно де!) и един друг въпрос относно хард диска (незнам дали му е мястото тук и ако не е се извинявам).Кутията ми дойте с кабел за трансфера и още един кабел за захранването и двете се мушат в USB-то за да ''потегли'' но си мислх че се захранването и трансфера  трябва да става с един кабел,както сам вижал други 2.5''хардове по този начин!Благадаря ви предвариелно!!

ranmul

Значи аз имам подобен хард от лаптоп имам си кутия но при мен си работи само с усб кабел.
Та въпроса дали може на мак и уиндовс да може само трябва да го форматираш във FAT но имаше друг проблем неможе да се прави трансфер повече от 2 ГБ което не е мн добре но ти си решаваш :):)
И така, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях, защото това е същината на закона и пророците.
Macbook pro early 2011
iPhone 4

Wizi

Значи... вторият USB кабел се включва САМО ако не запали от първия и му трябва допълнително ток.

За да работи и в двете опер. системи БЕЗ излишен софтуер трябва да бъде форматиран във FAT32, но това ограничава големината на файловете да бъде до 4GB. Тоест, ако примерно имаш едни филм от 6GB няма да можеш да го запишеш....

Най-лесно да си сложиш Paragon NTFS на Mac OS X-а, да форматираш диска в NTFS и да си свиркаш! Парагон-а ще активира възможноста да пишеш в/у NTFS (без него Mac OS X може само да чете NTFS) и от там си на 6.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

ranmul

 Aaaa значи така било трябвало ми парагон мерси за съвета :)
И така, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях, защото това е същината на закона и пророците.
Macbook pro early 2011
iPhone 4

iNtaCt


HQ

а ако го форматираш под мак с NTFS-3g даже и парагон не е нужен...
нейсе

goblink

Благодаря ви момчета,ще си кача тази програмка чиста работа ,аз и без това работя само с един Мак така че това ме устройва.А относно хард диска само с единия кабел за трансфера не иска само свети кутията но не иска да завърти диска !Дали проблема е че сам купил такава кутия или просто самия хард ми се нуждае от допълнителен кабел за ток,защото това е доста неприятно особено при Макбука трябва да освободя и двете УСБ-та и хиляди ''жици''  да ми се мотаят та чак тогава да го подкарам?

XXwolf


Морт

А в 10.6 и  ntfs-3g и paragon ntfs са излишни, защото операционната система си пише по ntfs. Просто по подразбиране не е активно.

ЦитатHere's how to get read/write support for NTFS drives in Snow Leopard:
1. In Terminal, type diskutil info /Volumes/volume_name, where volume_name is the name of the NTFS volume. From the output, copy the Volume UUID value to the clipboard.
2. Back up /etc/fstab if you have it; it shouldn't be there in a default install.
3. Type sudo nano /etc/fstab.
4. Иn the editor, type UUID=, then paste the UUID number you copied from the clipboard. Type a Space, then type none ntfs rw. The final line should look like this: UUID=123-456-789 none ntfs rw, where 123-456-789 is the UUID you copied in the first step.
5. Repeat the above steps for any other NTFS drives/partitions you have.
6. Save the file and quit nano (Control-X, Y, Enter), then restart your system.
.fr

fpyyh

а може ли за всички или трябва един по един да се добавят?


Морт

Доста елегантно решение. Така отпада всякаква нужда от редактиране на /etc/fstab. Нужно е само да се на прави описаното в линка.
.fr

fpyyh

10х, тогава реших, че също е за единичен случай и не се зачетох

Arkov

До тук супер. Аз обаче задълбочавам нататък проблема. :) Искам външния диск да го използвам за Времевата Машина и за стор на файлове от Бозата, при това без да разделям диска на партишъни.
Направих няколко опита, но TimeMachine винаги ме радва с прозореца за форматиране. А след форматирането логично не се чете под Боза...  ::)

Stone

Слагаш MacDrive и си свиркаш ;)

Мога да ти го пратя, ако искаш.