Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 18:25:03

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 375
Total: 376

375 гости, 1 потребител
walker007

USB - FireWire конвертор / кабел?

Започната от muiiio, 30-11-2009, 20:07:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

muiiio

Привет!

Накратко: повреден е USB контролерът на дънцето на моя MBP17" и съм решил, че ако ще плащам нещо, то ще е нов лаптоп. Та се интересувам дали съществува такова животно като "откъм компа FW, откъм другата страна USB". Или примено някакъв хъб, който да се включва във FW и да поддържа (и) USB? За съжаление явно и Express портът ми е повреден, така че единственият порт, който мога да ползвам е FW. А ми се ще да мога да си ползвам таблет, мишок, клавиатура и т.н.

Идеи?
i have a 6th sense of humor

Mar7in

За съжаление няма такъв вид адаптори. То дори и да имаше ти сигурен ли си, че и Fireware порта работи.

XXwolf

можеш да ползваш ВТ мишка и клавиатура, ако това ти работи.

muiiio

FW си бачка, там съм си вързал външните хардове. BT се появява спорадично, но доколкото знам той е вързан към USB контролера, така че не бих разчитал на него. Няма ли някакъв начин да се модне нещо? Примерно да си изтръгна wifi картата и на нейно място да вържа нещо? Мисля да го правя на десктоп в крайна сметка, ама без периферии е безсмислено :)
i have a 6th sense of humor

Mar7in

Ако имаш и ти работи PCMCIA слота можеш да си вземеш нещо такова 

shaman

Цитат на: Martin - 01-12-2009, 15:03:41
Ако имаш и ти работи PCMCIA слота можеш да си вземеш нещо такова 

Там е проблема, че няма PCMCIA а има express slot, който не работи :-(

И май няма решение на този проблем...

julss


muiiio

Няма да свърши работа, защото по последни наблюдения не ми работи и Express-чето. Тествах го с карта на Belkin - картов четец. Ама не съм сигурен колко добре съм го тествал... Трябва да намеря някъде някой Expresscard който да знам, че функционира добре, за да се пробва дали работи. И все пак, след като дори в System Profiler не се появи нищо относно Express-а, вероятно не бачка.
i have a 6th sense of humor

fpyyh

ако случайно имаш mini pcmcia (има ги по нетбууците), от него можеш да изведеш двата сигнала на usb (зелен и бял). аз съм го правил на едно нетбуук-че, но не е много чисто решение, пък и ако е заминал usb контролера, пак няма да стане.

muiiio

А дали е удачно да си потърся дънна платка втора употреба? И батерия (моята се наду).
В момента не мога да си позволя пълноценен ремонт в Creative Center... :)
i have a 6th sense of humor

Lycan

Цитат на: muiiio - 30-11-2009, 20:07:06
...и съм решил, че ако ще плащам нещо, то ще е нов лаптоп...

добре си решил, не се занимавай с глупости