Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 02:03:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 404
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 373
Total: 373

373 гости, 0 потребители

Голям проблем, няма вадене на CD-to....

Започната от Bobby_Droby, 29-11-2009, 12:46:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Bobby_Droby

Голям проблем, няма вадене на CD-to....
Не знам и какво са му сложили децата, не реагира изобщо, не се чува нищо от ЦД-то моля помогнете как да извадя диск от МакБук Про 13''последния модел, много е възможно децата да са сложили диск на обратно, сутринта ми се наложи да ползвам диск и не го приема, блокиран е входа...Ужас
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

taurus

#1
Снимката на аватара ви ми показва настроението ви сега  ;D .Рестартирайте Мака и след това пак пробвайте с опцията Eject.Ако това не помогне то ще трябва да търсите сервиз.Успех  :) !
Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

fpyyh

много тънка пинсета + фенерче?

taurus

Моята препоръка е направо да търси сервиз в който да извадят диска,а да не се занимава с пинсети и други глупости.
Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

Lycan

ако го чуваш че върти при старт направи следното

Shutdown.
Пъхаш в слота на CD-то бъркалка за кафе и я опираш здраво на диска.
PowerON.
Ще се опита да завърти диска и понеже няма да може заради това че ти го държиш - прещраква и го изплюва

iPeichiny

Рестартирай и при натискане на старт бутона натисни и задръж ляв бутон на мишката,респективно ляв на пада!!!
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

Lycan

да и това с бутона на мишката работи (понякога)
при мен с тракпада не стана когато ми се наложи и направих простотията със задържането на цд-то

Bobby_Droby

Така..дръжте се, Предварително Благодаря на всички за помощта, но имаше една изненада, вътре нямаше диск-отворих мака, свалих цедето и кво да вид няма диск, айде отворих наполовин и цедето и му набутах насилствено дискченце, оставих го там, после сглобихме старт и познайте кво отново забуча и всичко си е о.к. Мислех си, че някой е набутал диск, не бачкаше, не издаваше звуци, а и не приемаше диск...е това е от мен за сега..
Само да отбележа-леко съм разочарован от качеството на ЦеДе рома, малко са се поизложили от Ейпъл в такава скъпа машинка...

п/с: може ли да кажете от къде да дръпна VMware's Fusion или parallels desktop и кое е по добро от двете, че ми се налага малко и уйнбоза да се пали....нямам аутокад :-[
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

Lycan

аутокад няма да работи с виртуалната видео карта на ВМ или Паралелс, инсталирай си чист W7 на Bootcamp дял, че прeжалиш 20GB за него - голяма работа

Bobby_Droby

имах чист буткамд, ама яку ме дразнеше, рестартираш, чакаш некси не става да му се невиди...

Добре а мап инфо да сте чули за мак, и така си решавам проблема
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

taurus

Цитат на: Bobby_Droby - 29-11-2009, 14:51:27
Така..дръжте се, Предварително Благодаря на всички за помощта, но имаше една изненада, вътре нямаше диск-отворих мака, свалих цедето и кво да вид няма диск, айде отворих наполовин и цедето и му набутах насилствено дискченце, оставих го там, после сглобихме старт и познайте кво отново забуча и всичко си е о.к. Мислех си, че някой е набутал диск, не бачкаше, не издаваше звуци, а и не приемаше диск...е това е от мен за сега..
Само да отбележа-леко съм разочарован от качеството на ЦеДе рома, малко са се поизложили от Ейпъл в такава скъпа машинка...

п/с: може ли да кажете от къде да дръпна VMware's Fusion или parallels desktop и кое е по добро от двете, че ми се налага малко и уйнбоза да се пали....нямам аутокад :-[
Имам Parallels Dekstop и съм много доволен,но както колегата каза аутокад не може да работи с виртуални видео карти .Все пак качих програмата в 4storing  :) .Ето линк за нея: http://4storing.com/free/cxkqic/ecd692862fb0cf55d9a0ca3b028789b9.html  ,а ето за Serial номера http://4storing.com/cxkqkc/e080b9a1d703238f1e98d63f143b9565.html
Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

Bobby_Droby

Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

taurus

Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

XXwolf

щом си на Мас защо не пробваш с maс-програма като vektorworks? отваря и запазва dwg файлове

Bobby_Droby

ей е тва чаках някой да ме светне за такова нещо. Почвам да го търся-супер си до скоро...
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6