Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 20:13:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 366
Total: 366

366 гости, 0 потребители

Psystar извоюва разрешение да съди Apple

Започната от SkiRaceGeek, 10-02-2009, 18:32:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

SkiRaceGeek

Цитат на: Martin - 27-02-2009, 16:43:17
Snow Leopard като гледам може и активация да има ако се продължава така.
Е Виста и ХР като имат та какво? (Не мисля, че ще има)
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!

Mar7in

Не просто явно от Apple вече гледат с друго око на Hackintosh версийте на OSX. Предполагам, че ще работят по това да не може така лесно да се инсталират на PC-та.

k0k0

Цитат на: Martin - 27-02-2009, 20:32:11
Не просто явно от Apple вече гледат с друго око на Hackintosh версийте на OSX. Предполагам, че ще работят по това да не може така лесно да се инсталират на PC-та.
Да но както знаеш на всяко действие се има противодействие  ;) Windows Vista отначало нали неможеше да се полва повече от 30 дена е а сега кракове с лопати да ринеш  ;)
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

XXwolf

Цитат на: SkiRaceGeek - 12-02-2009, 18:01:11

Да ама преди години нямаше OS X ... По принцип разбирам какво искаш да кажеш за поддръжката и преинсталирането, но мисля че точно тези юнаци ползват нещо от типа на EFiX и си инсталират директно от заводският диск и си го ъпдейтват след това директно от Апъл без проблем. С други думи изглежда една идея по интелигентно от домашните хакинтоши.
не е така! те модифицират инсталационния диск и после го продават заедно с машината и това е в основата на делото на apple

Цитат на: SkiRaceGeek - 12-02-2009, 18:01:11
Според мен ако Апъл си пусне операционната система на пазара отделена от хардуера Майкрософт ще изгубят поне 30% - 40% от пазара си до две години,
и преди са го пробвали и единствният губещ е apple и затова няма да има клонинги пак.

Цитат на: SkiRaceGeek - 12-02-2009, 18:01:11
НО от друга стана сега Апъл имат много по-малък пазарен дял но процентно имат по-високи печалби от MS. Тоест не се знае дали в същност има смисъл от поемането на такъв риск в крайна сметка за тях като частна компания. Иначе на мен ми харесва идеята, ама мен кой ме .... ъъъ ... пита.
Apple от 70те години е public company: http://en.wikipedia.org/wiki/Public_company
[/quote]

skate99

#19
Цитат на: arnold - 11-02-2009, 23:13:01
мисля 4е в момента, в който пуснат ОСХ свободно няма да ни е толкова интересен:) или ще се омаже нещо...

Toва е нещото което всеки мас/рс user трябва да разбере. Затова никога няма да е свободна OS- a им. Именно ,това е нещото, което пази ОS X на върха !

Аpple са уникани и ще продължават да бъдат, с това че продават качествени продукти с техен OS за техните машини и това няма как да се промени.
Big Ups Apple  :D  :D  :D

P.S.
Кои по дяволите са PsyStar  ;D
::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

SkiRaceGeek

#20
Цитат на: XXwolf - 04-03-2009, 16:02:28
Цитат на: SkiRaceGeek - 12-02-2009, 18:01:11

Да ама преди години нямаше OS X ... По принцип разбирам какво искаш да кажеш за поддръжката и преинсталирането, но мисля че точно тези юнаци ползват нещо от типа на EFiX и си инсталират директно от заводският диск и си го ъпдейтват след това директно от Апъл без проблем. С други думи изглежда една идея по интелигентно от домашните хакинтоши.
не е така! те модифицират инсталационния диск и после го продават заедно с машината и това е в основата на делото на apple.
Нещо бъркаш, продават ти запечатан заводски диск на Апъл с ОСХ. Основата на делото е че го инсталират на хардуер който не е на Апъл което е забранено от EULA. След това системата си се ъпдейтва директно от Апъл като заводски компютър, което както знаеш не може да стане с хакнат кърнел.
Цитат на: XXwolf - 04-03-2009, 16:02:28
Цитат на: SkiRaceGeek - 12-02-2009, 18:01:11
Според мен ако Апъл си пусне операционната система на пазара отделена от хардуера Майкрософт ще изгубят поне 30% - 40% от пазара си до две години,
и преди са го пробвали и единствният губещ е apple и затова няма да има клонинги пак.
Преди го бяха направили по много глупав начин защото го бяха отворили за който иска. Може да се измисли много по-добре според мен с ограничен кръг на отбрани компании и съответния хардуер.
Цитат на: XXwolf - 04-03-2009, 16:02:28
Цитат на: SkiRaceGeek - 12-02-2009, 18:01:11
НО от друга стана сега Апъл имат много по-малък пазарен дял но процентно имат по-високи печалби от MS. Тоест не се знае дали в същност има смисъл от поемането на такъв риск в крайна сметка за тях като частна компания. Иначе на мен ми харесва идеята, ама мен кой ме .... ъъъ ... пита.
Apple от 70те години е public company: http://en.wikipedia.org/wiki/Public_company
Това последното наистина не беше нужно според мен. Мисля че знаеш какво исках да кажа ... хайде да не оакваме този готин и засега културен форум с дребно интригантство. Знам какво е Public company и че Апъл е такава ... Поне на български главните термини са "частна" и "държавна" компании. Ако бях написал "публична" компания, кой знае какво щеше да се подразбира. 
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!


MrMike

Преди не харесвах политиката на Епъл, но вече започна да ми допада. За мен Епъл е затворена група. Общество, в което не всеки може да влезне. В това общество си има правила и принципи, които не се харесват от хората. НО нека не забравяме, че тези недоволни хора са 99% юзъри на Уиндоус.

Това е нещо като клуба на Бугати примерно.

Аз съм за ползването на MAC OS X единствено на машини и конфигурации правени от Епъл.
Mac: MacBook Pro 13.3' (Mid 2010) - 2.4GHz, 8GB RAM 1067MHz, ADATA S511 60GB SSD + 500GB WD BS 7200rpm, 10.8.1 (12B13)
Accessories: Magic Mouse, LaCie Speakers, Remote
iPhone: iPhone 4S 16GB iOS 6.0
iPod: iPod Nano 8GB Silver 6th. Gen. + AKG K370 Silverback
Продавам: iPod Nano 16GB Silver 4th.

j.tochkov

#23
MrMike, интересно мнение :)

fpyyh

според мен имат достатъчно нормална политика, не гонят активно нито отключващите телефони, нито хакинтош обществото, но се защитават от компании като псистар, които се опитват да печелят на техен гръб. в сравнение с големите медийни компании, които съдят всички наред изглеждат прилично. не са open source, но са ок

HQ

айде да осъдим продавача на кифли с мармалад,че не продава бурканчета със същия мармалад,за да можем да си го мажем на филии...

fpyyh

малко по-различно е, продавачът на кифли не ти забранява да вадиш мармалада и да го мажеш на филии.

HQ

забраната е неофициална,т.е. помежду редовете.Изглежда някои вече вадят мармалада и го вкарват в други кифли и правят доста пари,което отново е в полза на нашия продавач.Той пък не е измислил мармалада,но притежава правото да го продава и оригиналната рецепта,която се различава много от сладкото от дюли,наречено линукс.Така и аз смятам,че изгодата от кифли с мармалад е в пъти повече от чист мармалад и за продавача и за купувача.  ;D