Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 05:25:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 576
Total: 576

576 гости, 0 потребители

Евтини 27" S-IPS монитори

Започната от Морт, 15-06-2012, 15:29:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Морт

Искам да споделя за една страшна оферта, която вероятно ще допадне на много хора в този форум.
От около година са нашумели няколко неизвестни корейски производителя на монитори, които предлагат матрицата, която се използва в 27" iMac & Apple Cinema на цена от.... около 500лв!
Мониторите, които предлагат са доста спартански откъм екстри - кекава стойка, липса на екранно меню, сигнален вход общо взето само през Dual-Link DVI, но от друга страна, цената е 4 пъти по-ниска за същата матрица!
Практически всички се намират в Южна Корея.

Мониторите се обсъждат на много дълго и широко в overclockers.net - http://www.overclock.net/t/1225919/yamakasi-catleap-monitor-club (485 страници дискусия!), както и на други места из нета.
Тук има обзор и сравнение на повечето брандове.

Бяха нашумели с това, че първите ревизии бяха с платка, която позволяваше пускането на монитора на 120Hz. В момента има опция да се купи стара ревизия (на обикновено двойни цени) или да се намери въпросната платка (няколко търговеца в ибей специализират в предлагането й) и да се подмени в монитора.

Има общо взето 3-4 производителя, които ги предлагат, Yamakasi като че ли са най-разпространените.

Проблеми и дефекти се случват - неработещ монитор, мигане, но са изключително спорадични и търговците много бързо и отзивчиво поемат разходите по връщането и подмяната. Интересното е, че проблемите се проявяват почти веднага след закупуване, докато отказ след продължителна работа е изключително рядък. Тоест става дума за по-скоро дефектни бройки, отколкото за некачествена и ненадеждна изработка.

При всичките производители се предлагат в няколко модификации - с колонки (страшен боклук!!!), с няколко входа - освен DL-DVI има и HDMI и DSUB, но последните 2 не могат да работят над 1920х1080 (да, включително и през HDMI!), Tampered Glass (стъкло като при Apple Cinema-та). Има и Pixel Perfect опция, която добавя около 20 паунда върху цената, но гарантира отсъствие на мъртви или заседнали пиксели.
Всичките са glossy, един от производителите предлага Anti-Glare, твърдението е, че е аналогично на това на Dell Ultrasharp мониторите.
Сравнено с моя МВР 13 2009 отраженията са ~ 50% по-ниски.

Моят пристигна онзи ден и от тогава съм във визуален екстаз :D
Взех Yamakasi Catleap от търговеца green-sum, най-вече, защото праща с DHL Express Delivery безплатно и мониторчето ми пристигна за 3 дни.

Сърч на двата най-разпространени бранда:

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=yamakasi&_sacat=See-All-Categories

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=achieva&_sacat=0&_odkw=yamakasi&_osacat=0&_from=R40

Моят Sweet Mac Setup:


Сравнение на отраженията на тъмен фон:
.fr

Wizi

Респект за споделената толкова подробна информация!  ;D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Морт

Втори екран с такава резолюция идва малко тегав за 9400М :(
Експозето върви на кадри. Скролването в Хром на страници с картинки и снимки накъсва. Ако е само текст е ОК.
В Сафари 5.2 е доста по-добре. Тия дни като мина на Mountain Lion DP4 ще видя как ще е в Safari 6, където страниците се рендват с Core Animation.
В хромът съм нацвъкал всякакви неща в about:flags, може и от това да е.

От друга страна не знам как съм живял до сега без такъв екран. Писане на приложения на 27" -
Отворени по 3-4-5 файла едновременно + документацията на мини екрана на МВР-то.
Всъщност, МВР-то ми е малко като thumbnail вече :D
.fr

bluesky

@Морт

Върха Си, Морт!

Това се казва Осветляване / Разглеждане на една Тема в дълбочина.

faire

Добре звучи, но гледам, че всички (почти) идват от Южна Корея. Мито + ДДС? Ти кой точно модел си взе? Този ли: http://www.ebay.co.uk/itm/Tempered-glass-New-YAMAKASI-CATLEAP-Q270-SE-27-LED-2560X1440-WQHD-DVI-Monitor-/110882937233?pt=UK_Computing_ComputerComponents_Monitors&hash=item19d1235991#ht_37034wt_1165 ?
Иначе от бая време съм хвърил око на този: http://www.ebay.co.uk/itm/221042743150?ssPageName=STRK:MEWAX:VRI&_trksid=p3984.m1438.l2661#ht_2498wt_1141 + доставка през БГ фирма (2.20лв/КГ) ; но реших в крайна сметка да изчакам да излезе ново поколение iMac и да сменя лаптопа (който така и така рядко ползвам като лаптоп, вързан е към външно ЛГ 22" и си е направо десктоп).
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Морт

Гледах го този ултрашарп тук на живо, но Anti-Glare-ът му е сигурно най-ужасният AG, който съм виждал, пък и 3" и доста по-ниска резолюция...

А Мито и ДДС... Зависи. Някой го маркират евтино или като гаранционна замяна. Аз поръчах Pixel Perfect варианта с доставка в UK и платих 30 лири такси.

Мониторите от тия производители, които не са в Южна Корея са през resellers ;)
.fr

Lycan

Можеш ли да демонтираш стойката на този кобаяши и да завинтиш напр. VESA ergotron или друго свястно нещо?

stori

набарал си тънкото  ;D аз съм с 23ка но една 27ца ще ми дойде доста добре мерси за инфото....проблема е че съм във България  ;D

Морт

VESA съвместим е. А доставки има и до БГ (:
.fr

pravdo

#9
Аз пък имам монитор от Северна Корея.
Представлява един стадион с хора и всеки държи един пиксел. И не отразява. Ако някой пиксел умре, веднага го заместват с друг.
И е страшно много инчове... но има един недостатък, работи само на рождения ден на вожда и бащата на нацията :-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

daf

Цитат на: Морт - 22-06-2012, 14:42:07
VESA съвместим е. А доставки има и до БГ (:

какво му обясняваш, него го вълнуват залозите, текстът е само колкото да има :)

Lycan

Интересна находка, Морт, занимава ли ти се да видиш как се представя на http://www.lagom.nl/lcd-test/
По специално gamma, black level & viewing angle...
мерси!

Henshiro

Хич не му вярвайте на този.
Скоро тия неща ще ги обяснява където си му е мястото.
Лъже хората! Имайте го впредвид

bluesky

@Henshiro

Здравей, Henshiro!

Обясни, ако обичаш, какво точно имаш впредвид?

bluesky

@pravdo

Цитат:

"...И е страшно много инчове... но има един недостатък, работи само на рождения ден на вожда и бащата на нацията :-)..."

Viva Korea!

Да живее Вожда!

Аааа... не, не... много е ДЕБЕЛ... ;D