Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 23:52:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 497
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 77
Total: 78

77 гости, 1 потребител
Константин

ФЗ Айфон 4 , помощ?

Започната от kara_no_kyoukai, 30-09-2012, 15:11:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kara_no_kyoukai

Здравейте!

Имам Айфон 4,заключен към английски оператор. Мисля,че е заключен към О2. Имея е 01 274900 810618 7.Не работи с гишей за жалост.Изчетох доста неща по въпроса.Някой са си го отключили с английска карта,други по други начини и незнам моят по какъв начин би бил отключен. Модела е MC603B. Modem firmware 04.12.01

Ще съм ши много много благодарна ако ми дадете някакъв съвет или насока, към кого и как да се обърна,защото не си струва да давам 200 лв, за телефон,който струва 400лв.

iPeichiny

 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

kara_no_kyoukai

Гивей *


А нещо по-конкретно неможеш ли да ми дадеш? Изчетох повечето да не кажа всичко по темата и все пак нищо конкретно не получих като информация за моят случей.И ако мовете да ми обясните малко по-подробно,защото съм нова в Епъл стъф-а .

julss

Оправя те само фабрично отключване. Но за да можем да те насочим, ще трябва да разбереш със сигурност към кой оператор е заключен.

onzirado

От 80лв. До 200лв за O2 uk зависи от кои сървър ще искаш моя лично стана за 2 дена  от най скъпия сървар

arnold

Абе телефона не струва 400лв в никой случай, това че си го купила за толкова си има причина - заключен е... Виж колко струва фабр. отключен в епъл стор-а в САЩ...
Real Mac mini

kara_no_kyoukai

Телеофна е заключен към Three , UK .

Някакви идей за отключването му? :)

julss

Скъпо, около 300лв излиза фабричното отключване.

minimiro

A kak става номера с фабричното отключване?
В смисъл то не е напълно легално предполагам....

arnold

То не става в последствие... Просто телефона се купува така от магазина свободен от всякакви договори...
Също както нокийките за по 10лв с договор , като си ги купи без договор са по 150:)
Real Mac mini

minimiro

А оператора как ги отключва? трябва да е някаква автоматизирана система с достъп до епъл сървърите.... и после по нета през IMEI-я щрак и ънлок

Джейл брейка не прави ли нещо подобно? подмяна на системата с отключена такава, разбира се срещу загубата на гаранцията към който е бил заключен... но в повечето случай джейлнатите телефони са внесени отвън и реално са без гаранция тук....

Metal

#11
minimiro
Прочети малко преди да задаваш такива върпоси, бъркаш понятиата.

Телефона се състои от 2 независими хардуерни части, бейсбанд и неговия фримуеар(разбирай хардуер и софтуер част от GSM) и ОС(с нейното ядро) обслужващ потребителя.
Джейлбрейка няма нищо общо с отключването, освен че евентуално може да ти помогне да смениш бейсбанда. ФО телефоните не са заключени към определен оператор както ти каза arnold. Заключените могат да бъдат отключени от оператора като за целта той пуска заявка към Епъл(заключването напрактика се договаря между бейсбанда и клетките на оператора).

Джейлбреака е възтановим, той няма да ти развали гаранцията, но подмяната на бейсбанда не подлежи на оправяне и това със сигурност ти нарушава гаранцията.

minimiro

Сложно...
а можеше да е просто въпрос на права с руут достъп  ;D

т.е. да разбирам че така нареченото отключване (ака ФО) е постижимо само и единствено чрез оператора към който е локнат апарата и то след заявка към Епъл....
Всичко останало е половинчати решения чрез подмяна на Fw на basebanda за известен период или до първия ъпдейт... и това съпроводено с загуба на гаранция...
В такъв случай решенията с Givey/X-Sim не са ли за предпочитане? Доколкото четох си има определени версии на ОСа и basebanda с които си работи това.. при това без загуба на гаранция и т.н. неудобства.... разбира се отново отпадат ъпдейтите ....
Питам, не ми се сърдете :)