Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 21:18:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 604
Total: 604

604 гости, 0 потребители

Видео връзка

Започната от dreben, 26-07-2010, 23:24:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dreben

Здравейте,
Има ли начин, да се свържат два лаптопа/Мак и РС/, по безжичен път, като образа на Мак-а да се предава на РС-то? Примерно един "avi" филм да се гледа и на двата компа. Или по ясно да ме разберете: РС-то да изпълнява функция на допълнителен монитор, но по безжичен път.
Благодаря предварително.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

traian_james

Ами като на PC си сложиш VNC Client и си разрешиш Screen Sharing от System Preferences -> Sharing. Но може да насича за филм и то много...
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

dreben

Здравей,
Явно не съм се изразил правилно. Представи си, че имаш свързан ТВ, или друг монитор от "DVI" изхода на Мас-а. Активираш  даден плейр, предварително конфигуриран да отваря на външиния монитор и гледкаш, като в същото време си работиш нещо друго на Мак-а. Може ли същото да стане по безжичен път към РС, или да купувам сплитер, който да ми праща видео сигнала и към ТВ-то и към друг външен монитор. Което означава, че трябва и външен монитор да купувам. Писна ми да купувам.
Благодаря.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

fpyyh

имаше такава програма за уин едно време, връзвал съм по 5-6 монитора на един десктоп така. и тогава някой ми каза, че за линукс го имало и си било нормален feature, но така и не съм попадал след това на него

dreben

Уфф, много съм загубен. Как мога да пропусна, че на въпросното РС(Лаптопа от подписа ми) има инсталиран "Хаки". Това предполагам улеснява нещата, но не знам, как да процедирам. Ако някой го е правил в мрежа, нека да помогне.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Angelo

От System Prefererences/sharing си сподели папката с филмите и си ги гледай и от другия комп. Не те разбирам точно какво искаш. Щом имаш два мака и безжична мрежа нямаш проблеми ;. Има много начини ( XBMC , PLEX, itunes )просто трябва да си избереш кой ти е удобен на теб. ;)

Wreck

 Доколкото аз разбирам, искаш да гледаш на PC-то филм, а на мас-а да бачкаш ... ами пусни си филма директно на пц-то. Нещо и аз не мога да те разбера ... :)
An apple a day keeps the doctor away!

dreben

Здравейте,
Благодаря ви за отзивите. По темата - оправих се още снощи, но продължих с допълнителни опити и затова не коментирах във форума.
Истината е че, при мен нещата са малко комплицирани и от там и проблемите. Целта ми е да въртя караоке, като от DVI пращам сигнал към ТВ-то, или проектора, но ми трябва още един монитор за артиста(изпълнителя). По тази причина реших да ползвам Сони-то. Да но при него не му работи безжизната под Мак(3945), както и графиката(NV-7400). Накрая се получи точно това което исках. И на двата монитора имам само текста от караокето, докато в същото време зареждам следващата песен и работя на МВР.
Може да затворите темата.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017