Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 01:14:36

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 656
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 460
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 437
Total: 437

437 гости, 0 потребители

Недостатъците на iPhoto

Започната от picklenose, 20-06-2011, 10:13:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

picklenose

При положение,че Mac  се славят с добра файлова структура и лесен и приятен софтуер за работа и най-вече обработка на снимки си мислих,че една програма като iPhoto ще е изпипана. Да ама не!
С Snow Leopard съм все още с последния ъпдейт и забелязах няколко проблема.
1. Импортването на снимки в библиотеката на апликейшъна създава множество дубликати на даден файл. Може и да се бъркам,но си мисля,че този face detection прецаква нещата.Сега трябва да преглеждам всеки един албум и да трия дубликатите ръчно.
2. На снимките, които не е локализирал място не иска да му задам аз локация в google mapa.

Правя всичко,което пише в хелпа,но без резултат.
Ако някой е открил ключа за палатката да пише :)

Морт

Абе много драми има iPhoto-то, но точно тия май са локален з теб проблем. При мен поне (с 11000 снимки и 100+ албума) не прави дубликати и няма проблеми с ръчното сетване на локация.

Мен иначе ме дразни липсата на възможност за групирани събития и читав share в Picasa (има само еднократен exporter).
.fr

picklenose

не вярвам,че като идеш на All Images нямаш дубликати на мног оот снимките или на клиповете си....

Морт

Тц, никъде нямам дубликати. Дубликати се появяват единствено при редакция на снимка, когато се получават 2 файла - един в Originals и един в Modified.
.fr

angelvn

Наистина са само при теб "проблемите", понеже не си си разгледал настройките на приложението.
От Preferences->Advanced за Look up Places избираш "Automatically" и вече ще можеш да си тагваш снимките по локейшън.
В същия таб присъства и опцията Importing с/без една отметка на Copy items to the iPhoto Library.

Хората са си направили приложението перфектно, само някой трябва да поразгледа опциите, които му се предоставят за настройка.
UI designer and developer

daf

iphoto пази по няколко версии на снимките, когато ги редактираш, заради revert to original опцията.

picklenose

Цитат на: angelovarna - 20-06-2011, 15:42:39
Наистина са само при теб "проблемите", понеже не си си разгледал настройките на приложението.
От Preferences->Advanced за Look up Places избираш "Automatically" и вече ще можеш да си тагваш снимките по локейшън.
В същия таб присъства и опцията Importing с/без една отметка на Copy items to the iPhoto Library.

Хората са си направили приложението перфектно, само някой трябва да поразгледа опциите, които му се предоставят за настройка.

Първото нещо,което гледам в непозната за мен програма е меню Preferences ! Всичко съм настроил така както трябва,но въпросът ми беше за снимки,които не ги е локализирало как се слага локейшън. С iPhoto 11 съм сега, на миналата вяерсия ставаше така какт оса го описали в сайта им.

angelvn

99% от приложенията за Mac OS X имат панел с настройки, и опцията за отварянето му е озаглавена "Prefences".
Щом си направил настройката, за която казах, задаването на локейшън става като кликнеш два пъти над картата.
UI designer and developer

picklenose

цъках къде ли не и нищо и нищо. Избирам снимка, долу вдясно давам assigne location, зарежда ми картата и това е ... нито мога да местя пинчетата,коит овече са на нея нито нищо.

Морт

Поради някаква тъпа причина за да постави пинче иска адрес, който ест не винаги съществува или се знае. Слагаш пинче на някакъв адрес и после го местиш. При мен така работи. Дразни ме само, че не мога поначало да сложа пинче направо на Мальовица или Рилски езера или на някое друго място на майната си от всякакви адреси...
.fr

picklenose

ти поне можеш да пишеш адрес... аз и това не мога и пин не мога да сложа... къде въвеждаш адреса? На мен картата ми излиза и няма никакви полета за писане,само мога да разглеждам.. ::)

Морт

Ти май отваряш голямата карта Places?
Отваряш албум, избираш снимка, натискаш Info долу вдясно и най-долу  имаш mini map, над който може да пишеш адрес.

Ако не работи - нещо ти се е бъгнало iPhoto-то.

Мен това ме депресира най-много - оставил съм да ми копира и организира снимките в iPhoto и ако един ден се скапе библиотеката ще е доста тегаво да се сглобят на ново албумите. Старите версии правеха папки с името на албуа и вътре всички снимки, новите правят множество папки само с дати и т.н....
.fr